ویکی ایرانی | مرجع کامل ایرانیان

مطالب پیشنهادی

بهترین فیلم‌های تاریخ سینما بر اساس امتیاز Letterboxd

17 ساعت پيش بهترین فیلم‌های تاریخ سینما بر اساس امتیاز Letterboxd لیست فیلم ... 17 ساعت پيش

بهترین فیلم‌های تاریخ سینما بر اساس امتیاز Letterboxd

بهترین فیلم‌های تاریخ سینما بر اساس امتیاز Letterboxd
لیست فیلم
زهرا اکیما
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

در حالی که تعداد زیادی وبسایت وجود دارد که می‌توانید رتبه‌بندی و بررسی فیلم‌ها را در آن پیدا کنید، به‌نظر می‌رسد Letterboxd یکی از بهترین آنهاست. در این سایت کاربران علاقه‌مند به سینما فعالیت دارند و نظرات آنها می‌تواند به شما در انتخاب فیلمی که می‌خواهید تماشا کنید کمک کند.

رتبه‌بندی آنها به کاربران کمک کرده است تا بهترین‌ها را در مورد ژانرهای خاص، مجموعه‌های مشهور مانند جنگ ستارگان یا آثار سینمایی مارول یا حتی بهترین کارگردانان و بازیگران خاص پیدا کنند. با این حال، با توجه به وجود بیش از 200،000 فیلم در این سایت، جالب است که ببینید کدام فیلم در مجموع بالاترین امتیاز را کسب کرده است.

در این لیست بهترین فیلم‌های تاریخ سینما بر اساس امتیاز Letterboxd را برایتان آماده کرده‌ایم؛ با پروشات همراه باشید.

10. شهر اشباح – 2001 – 4.47 – Spirited Away

تنها فیلم انیمیشنی که از نظر Letterboxd در بین برترین‌های تاریخ قرار گرفته است، شهر اشباح است. این فیلم که شاید بتوان گفت بهترین اثر در کارنامه هایائو میازاکی است، روی دختر جوانی تمرکز دارد که همراه با والدینش به شهر جدیدی نقل مکان می‌کند و با ورود به دنیای ارواح به خوک تبدیل می‌شوند. تقریباً نیمی از نظرات برجسته در Letterboxd به این فیلم امتیاز 5 ستاره کامل داده‌اند که نشان می‌دهد چقدر خاص است.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۰ فیلم جذاب و دیدنی شبیه انیمه “شهر اشباح” (Spirited away)

9. اراده سگ – 2000 – 4.50 – A Dog’s Will

اراده سگ کمدی کم‌نظیری است که جزء بزرگترین فیلم‌های ساخته‌شده تاریخ سینما محسوب می‌شود. اگرچه یکی از مشهورترین فیلم‌ها در این مقاله در رتبه بالا قرار نگرفته است، اما تقریباً در همه وب سایت‌های بزرگ دارای نقدهای ب‌ نظیری است. این فیلم به دلیل عناصر کمدی و تنظیمات وحشی خود مورد ستایش قرار گرفت. بسیاری از وبسایت‌های سینمایی هستند که بالاترین نمره‌ها را به این فیلم اختصاص داده‌اند.

8. دعای یک سرباز – 1961 – 4.52 – A Soldier’s Prayer

روند مکرر پیرامون برخی از فیلم‌های دارای بالاترین رتبه در Letterboxd این است که فیلم‌های کلاسیک چندین دهه پیش اکران شده‌اند. این امر در مورد فیلم دعای یک سرباز صادق است. این حماسه 190 دقیقه‌ای، آخرین قسمت از سه‌گانه ماساکی کوبایاشی درباره صلح طلبی است که سعی می‌کند در فضای وحشیانه ژاپن در دوران جنگ جهانی دوم روایت شود.

این سه‌گانه چندین جایزه بین‌المللی را کسب کرد و به یکی از ماندگارترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شده‌است که هر سینمادوستی باید آن را تماشا کند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های صامت ژاپن که باید آنها را تماشا کنید

7. دوازده مرد خشمگین – 4.52 – 12Angry Men

سیدنی لومت یکی از معتبرترین کارگردانان تاریخ هالیوود است. این کارگردان چهار بار نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد و فیلم دوازده مرد خشمگین یکی از فیلم‌هایی است که او را نامزد دریافت اسکار کرد. این فیلم در چندین فهرست برجسته از بهترین فیلم‌های ساخته‌شده تاکنون نامگذاری شده است.

فرضیه این است که ده‌ها مرد عمداً به‌عنوان هیئت منصفه در پرونده‌ای که یک پسر نوجوان به جرم کشتن پدرش محاکمه می‌شود، عمداً تصمیم گرفتند. این پرونده به ظاهر باز و بسته به بحث مهمی برای کل مدت فیلم تبدیل می‌شود.

6. هفت سامورایی – 1954 – 4.52 – Seven Samurai

ساخت یک فیلم گران‌قیمت با یک فیلمبرداری طاقت‌فرسا بسیار دشوار است، اما گاهی اوقات نتیجه نهایی همه آنچه را که برای رسیدن به آن زمان لازم بود توجیه می‌کند. فیلم هفت سامورایی که در آن زمان گران‌ترین فیلم تاریخ ژاپن بود و تکمیل آن یک سال به طول انجامید، اینگونه است اما اکنون به عنوان یک فیلم کلاسیک واقعی شناخته می‌شود.

داستان فیلم حماسی سامورایی در سال 1568 اتفاق می‌افتد در حالی که گروهی از کشاورزان مستأصل، هفت رانین را اجیر می‌کنند تا راهزنانی را که محصولاتشان را به سرقت برده بودند، بر عهده بگیرند. اگرچه تنظیمات عمدتا اساسی است، اما عملکرد فوق‌العاده‌ای است و در تمام این سالها به‌طور قابل توجهی ادامه می‌یابد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم‌های تاریخ سینما که داستان آنها در یک روز اتفاق می افتد

5. پدرخوانده بخش دوم – 1974 – 4.53 – The Godfather Part II

بسیاری از مردم بر این باورند که دنباله‌ها نسبت به آنچه که قبل از آنها آمده پایین‌تر هستند. این در واقع در بسیاری از مجموعه‌های فیلم درست است، اما برخی از آنها می‌توانند از نسخه اصلی هم بهتر باشند. با این حال، با وجود فیلم‌های فوق‌العاده، بسیاری معتقدند بهترین دنباله تاریخ فیلم پدرخوانده بخش دوم است.

اگرچه فراتر از نسخه اصلی بحث است، اما نمی‌توان موفقیت این فیلم که شامل برنده بهترین فیلم در اسکار است را انکار کرد. این فیلم همچنین به‌عنوان پیش درآمد عمل کرد.

4. پدرخوانده – 1972 – 4.54 – The Godfather

این نشان می‌دهد که پدرخوانده و دنباله آن از نظر کیفیت بسیار نزدیک هستند و به‌سختی در میانگین امتیاز خود در Letterboxd از هم جدا شده‌اند. اگرچه پیگیری‌ها مطمئناً جنبه‌های زیادی را به دنبال داشت، اما اصل فیلم همه‌چیز را تعیین کرد و تماشاگران را در همه‌جا با یکی از نمادین‌ترین دنیایی که تا به حال در فیلم ساخته شده‌است آشنا کرد.

داستان خانواده کورلئونه به حدی بود که جوایز اصلی اسکار از جمله بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر مرد (مارلون براندو) را به خانه برد. این داستان هنوز هم یک داستان حماسی محسوب می‌شود که امروزه پابرجاست و 56 درصد از کاربران نمره ایده آل 5 ستاره را به آن می‌دهند.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۲ فیلم جذاب و دیدنی شبیه “پدرخوانده” (The Godfather)

3. هاراکیری – 1962 – 4.55 – Harakiri

ماساکی کوبایاشی باورنکردنی با یک کلاسیک تحسین‌شده دیگر باز می‌گردد. این بار، هاراکیری سال 1962 است که تمرکز خود را بر روی یکی دیگر از شخصیت‌های رانین قرار می‌دهد. این عنوان از یک آیین ژاپنی که به سپوپوکو نیز معروف است نشأت می‌گیرد، که نوعی خودکشی به دلیل بریدن جسم است.

در این داستان، سامورایی هانشیرو تسوگومو درخواست می‌کند تا با هاراکیری با یک فئودال ارتباط برقرار کند، اما همه‌چیز بسیار پیچیده می‌شود زیرا هیچ‌چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود. این فیلم جایزه ویژه هیئت داوران را در جشنواره فیلم کن دریافت کرد و 49 درصد از کاربران Letterboxd که آن را تماشا کردند 5 ستاره به آن دادند.

2. بیا و بنگر – 1985 – 4.59 – Come and See

فیلم‌های جنگی غالباً دراماتیک‌ترین حالت‌ها را بر روی صفحه نمایش بزرگ به تصویر می‌کشند، این همان چیزی است که در فیلم بیا و بنگر با آن مواجه می‌شویم. این فیلم روسی به‌طور گسترده‌ای به عنوان یک شاهکار شناخته می‌شود. این فیلم بر اشغال بلاروس توسط نازی‌ها متمرکز است و در این مدت یک نوجوان به جنبش مقاومت ملحق می‌شود و به آنها در صف اول برای اقدامات شنیع نازی‌ها می‌پردازد.

در سرتاسر این فیلم موضوعات روانشناختی، سیاسی و آخرالزمانی وجود دارد و آنها بخشی از علت احترام زیاد این فیلم هستند. این فیلم به دلیل نمایش گرافیکی اما مهم وقایع هولناک و قدرتمند بودن داستان ضد جنگ مورد ستایش قرار گرفت. به‌نظر می‌رسد 57 درصد از کاربران نمره کامل را به آن داده‌اند.

1. انگل – 2019 – 4.60 – Parasite

جدیدترین فیلم در بین ده فیلم برتر نیز در مجموع بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داده است. انگل واقعاً یک فیلم پیش‌گامانه بود و با تبدیل شدن به اولین فیلم غیر انگلیسی زبان که برنده بهترین فیلم شد، در اسکار تاریخ ساز شد. این فیلم همچنین بهترین کارگردانی، بهترین فیلم بلند بین‌المللی و بهترین فیلمنامه اصلی را به خانه برد.

داستان این فیلم درباره یک خانواده فقیر کره‌ای است که قصد دارند وارد زندگی یک خانواده ثروتمند شوند. انگل تماشاگران را در همه‌جا مجذوب خود کرد و پیچ و تاب‌های تکان دهنده‌اش همه را متحیر کرد. نه تنها منتقدان که اکثر بینندگان هم به این فیلم امتیاز بالایی دادند.

همچنین بخوانید: ۷ فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم “انگل” (Parasite)

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

بهترین فیلم‌های هالووین و بهترین شخصیت‌های این فیلم‌ها برای طرفداران این ژانر

بهترین فیلم‌های غیر اکشن تام کروز (رده‌بندی بر اساس امتیاز IMDb)

بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی براساس امتیاز راتن تومیتوز که باید تماشا کنید

آخر هفته با طعم فیلم! (شماره 140)

10 فیلم جنایی که می‌توانید بارها و بارها تماشا کنید

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی
آخرین مطالب
تبلیغات با هزینه کم
عکس نوشته جدید دلتنگی برای خدا
عکس نوشته جدید دلتنگی برای خدا
تاریخچه و فواید گلاب به خصوص برای پوست
اموزش استفاده از rsi
الگوهای مدل کسب و کار
تحلیل تکنیکال omg
paxful چیست
البوم رضا پیشرو خاکستر روشن
بهترین ارز برای هولد
استیل کوین
vat یعنی چ
آشنایی با محیط بایننس
نمودار لیر ترکیه
دانلود کیف پول تراست ولت
کارمزد بیت کوین کش
دانلود آهنگ جدید شیلانه از رحمت آذری
دانلود آهنگ جدید هشتگ کلوناز از فرزام راد + متن آهنگ
دانلود آهنگ نالینەک از محمد شیخو | آهنگ شکاکی
اقتصاد بیدار سهام عدالت
صرافی های ارز دیجیتال معتبر ایرانی
ارز 0x
بنیامین بهادری – TL Test 30 Nov 2021
دانلود برنامه One Booster Full افزایش دهنده و بهینه سازی سرعت برای اندروید
دانلود آهنگ حمید عسکری به نام گفتی فراموشم کن
استخراج با cpu
بررسی اعتبار یک سایت
صندوق ثروت افرین تمدن
استخراج اتریوم کلاسیک با کامپیوتر
تعبیر خواب بچه دار شدن
آریا عصاران – ذره ذره
مرتضی پاشایی – فراموش کردی
دلایل تعویق در بازگشت تعادل به بورس
دانلود برنامه InShare اپلیکیشن اشتراک گذاری سریع و آسان فایل برای اندروید
تیپ و استایل خاص ترلان پروانه در اکران خصوصی گربه سیاه | عکسهای ترلان پروانه
ارز usdt چیست
دانلود آهنگ زیار جدایی
دانلود آهنگ که‌وی بی ده‌نگی از سعید احمدی
شرکت کنتور سازی ایران
پرفکت مانی خرید بیت کوین
درمان خانگی موثر برای خلاص شدن از شر آبله مرغان
خریداران ارزهای دیجیتال بخوانند
بهترین تصاویر ورزشی در سال 2021
تیپ و استایل کلاسیک بهرام رادان در اکران خصوصی فیلم گربه سیاه | عکسهای بهرام رادان
دانلود آهنگ هویار دریا
دانلود آهنگ میثم جلالی ای جان ای جان
10 دیالوگ برتر تاریخ بازیهای ویدیویی
متن آهنگ ضربدر رضا پیشرو و سیناب و کیارپ و مجهول
اشعار رفاقت + شعر رفیق و مجموعه گلچین شده از اشعار زیبا در مورد دوست صمیمی و رفیق
مجموعه متن و پیام تسلیت فوت + جملات گلچین شده تسلیت
دانلود آهنگ رضا شهبازی سهم
سفر بهرام رادان با همسر رامبد جوان در خارج + تصاویر
فرمول pmt
دانلود آهنگ زیار دیوونه
متن آهنگ چجوری میتونی کیا کرمی
دانلود آهنگ کیا کرمی چجوری میتونی
احمد عظیم زاده
بزرگترین ناوگان دریایی تاریخ
دانلود آهنگ ساسان ای-اف وطنم
دانلود آهنگ مهیار آل مافیا
متن آهنگ مافیا مهیار آل
متن آهنگ سکوت آرمان روشنی
بهرام رادان و همسرش در اکران خصوصی فیلم گربه سیاه | همسر بهرام رادان کیست؟ + فیلم
دانلود آهنگ آرمان روشنی سکوت
دانلود آهنگ آرهان قیرمیزی آلما
نارسایی دریچه سه لتی
در مورد نوتروپنی چه باید دانست؟
دانلود ریمیکس بردیا متبحر
متن آهنگ سرکیسه سانبوی
متن آهنگ کوشش علی اوج و خاک
متن آهنگ لالایی ایرج خواجه امیری و سعید شریعت
دانلود آهنگ ایرج خواجه امیری و سعید شریعت لالایی
تریلینگ استاپ چیست
دانلود آهنگ احسان قربان زاده خاطره بازی
متن آهنگ خاطره بازی احسان قربان زاده
رابطه پنهانی امیر مقاره با این خانم | قرارهای مخفیانه امیر مقاره کجاست؟
دانلود آهنگ خط صافه بی تو نوار قلبم مهدی احمدوند
دعوای شدید پیمان و مهراب قاسمخانی | مارال فرجاد عامل این دعواست؟
متن آهنگ ققنوس رضا پیشرو و ریبار و شاکی و سانبوی و کیارپ
متن آهنگ برگشت علی اوج و سیناب و ممرض
برگه ها
آخرین جستجوها