ویکی ایرانی | مرجع کامل ایرانیان

مطالب پیشنهادی

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطی...
تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

 همان طور که می دانید، در سال های اخیر تعداد کثیری از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مختلف کشور به صورت بدون کنکور ارائه می گردند. از آن جایی که همواره عده ای از افراد تمایلی به شرکت در کنکور سراسری و رقابت در این حوزه ندارند، ترجیح می دهند در یکی از رشته های بدون کنکور مشغول به تحصیل شوند. همچنین تعدادی از متقاضیان علی رغم شرکت در رشته های با آزمون، به نتیجه دلخواه دست نمی یابند که در این صورت می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند.

این فرآیند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و داوطلبان می توانند در مهلت مقرر با مراجعه به این سایت اقدامات لازم در راستای نام نویسی خود را به انجام برسانند. چنانچه متقاضیان از انجام این فرآیند در فرصت اولیه جا مانده باشند، می توانند منتظر تمدید زمان ثبت نام باشند تا بتوانند نسبت به شرکت در این پذیرش اعلام علاقه مندی نمایند.

در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، می توان به ویرایش اطلاعات و همچینن کد رشته های انتخابی پرداخت.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

به طور معمول هر ساله دانشگاه های سراسری در هر دو نیمسال تحصیلی اول و دوم اقدام به انتشار فراخوان پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند. لذا داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام کنند و در صورتی که موفق به انجام این فرآیند نشده باشند، باید پیگیر اطلاعیه های سازمان سنجش باشند تا در صورت تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در اسرع وقت نام نویسی کنند.

تمدید مهلت نام نویسی مهر ماه

پس از اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه، متقاضیان می توانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند. داوطلبانی که لیست رشته های مورد نظر را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400 استخراج نمودند، می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری مراجعه کنند و فرم تقاضانامه الکترونیکی مربوطه را تکمیل نمایند. فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در ترم مهر ماه سال جاری نسبت به دوره های پیشین کمی متفاوت تر انجام شد. متقاضیانی که در کنکور ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کرده یا نکرده بودند، می توانستند در بازه رمانی بین 14 الی 18 مرداد ماه بدون پرداخت هزینه، انتخاب رشته کنند.

اما داوطلبانی که در کنکور نام نویسی نکرده بودند نیز از تاریخ 14 لغایت 20 مرداد ماه فرصت داشتند رشته های بدون کنکور مهر ماه را انتخاب کنند. سازمان سنجش آموزش کشور مهلت ثبت نام و انتخاب رشته هایی که پذیرش آن ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی فرد صورت می گیرد، یک بار تا روز جمعه 5 شهریور ماه و در نوبتی دیگر تا پایان روز دوشنبه 15 شهریور ماه تمدید شد. لازم به ذکر است در فرصت مجدد تعیین شده، افرادی که قبلا نام نویسی کرده بودند نیز امکان ویرایش اطلاعات خود را دارند.

تمدید مهلت نام نویسی بهمن ماه

پذیرش داوطلبان در نیمسال تحصیلی دوم که به عنوان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری نیز محسوب می شود، با هدف پر کردن ظرفیت خالی رشته های مختلف دانشگاه سراسری انجام می پذیرد. ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400 در بازه زمانی بین 14 الی 20 آذر ماه صورت می گیرد و با توجه به روال هر سال، می توان پیش بینی کرد که پس از اتمام مهلت یاد شده، فرصت چند روره ای در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، از تاریخ دقیق تمدید زمان ثبت نام پذیرش بهمن ماه و نیز آخرین اخبار مربوطه مطلع گردید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

داوطلبانی که قصد دارند در نیمسال اول به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه های سراسری شوند، می بایست از شرایط و جزئیات این شیوه از پذیرش آگاه شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش در موعد مقرر، اقدام به نام نویسی اینترنتی نمایند. همچنین در خصوص پذیرش رشته های بدون کنکور در بهمن ماه نیز می توان گفت که در دوره های پیشین، داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه ها و موسسات مورد نظر مراجعه می کردند و ثبت نام خود را حضورا در رشته مورد نظر به انجام می رساندند. اما در سال های اخیر با توجه به وضعیت همه گیری بیماری در کشور، فرآیند انتخاب رشته در نیمسال دوم نیز به صورت الکترونیکی انجام می پذیرد.

در سال جاری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از دو روش انجام گرفت. به این ترتیب که دو لینک جداگانه در دو زمان متفاوت، ویژه داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده بودند و نیز متقاضیانی که نام نویسی کرده و در آزمون سراسری شرکت کرده یا نکرده بودند، فعال شد. افرادی که در کنکور ثبت نام نکرده بوند، با طی مراحل زیر، جهت شرکت در پذیرش بدون کنکور اعلام علاقه مندی نمودند.

ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست انتخاب نمایید. سپس بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400” کلیک کنید. در این مرحله لازم است با کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نمایید. در گام بعد، دکمه مربوط به “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید. اکنون کادرهای مربوطه را به کمک اطلاعات مشخص شده تکمیل نموده و درگاه پرداخت مورد نظر را انتخاب کنید. اکنون کلید “تایید و ادامه” را بفشارید. سامانه برای شما یک کد پیگیری صادر می نماید که لازم است آن را یادداشت کرده و قوانین مندرج در صفحه را مطالعه کنید. سپس با فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.  پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در کادر های مربوطه، بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید. اکنون می بایست به صفحه اول بازگردید و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید. نهایتا سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و در آخر کلید تایید را بفشارید.

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام کنکور سراسری 1400 شرکت کرده بودند، جهت نام نویسی در رشته های بدون آزمون این دانشگاه ها می بایست از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 اقدام می کردند. این افراد نیازی به پرداخت هزینه مجدد و جداگانه نداشتند و صرفا در صورت علاقه مندی به انتخاب رشته های ارائه شده در دوره های پیام نور و غیرانتفاعی می بایست سریال علاقه مندی تهیه می نمودند.

داوطلبانی که در فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری شرکت نموده اما از نتیجه قبولی خود رضایت ندارند، می توانند شانس پذیرش خود در سایر دانشگاه های بدون کنکور را نیز امتحان کنند. یکی از مهم ترین دغدغه افراد برای تحصیل در این رشته ها، مسئله تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها می باشد که جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند برای نیمسال اول تحصیلی از تاریخ 14 الی 20 مرداد ماه انجام گرفت و این بازه زمانی یک بار تا روز 5 شهریور و بار دیگر تا 15 شهریور ماه تمدید شد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1400 اقدام کرد؟

ثبت نام بدون کنکور سراسری نیمسال دوم در سال های گذشته به صورت حضوری انجام می شد اما در دو سال اخیر به علت جلوگیری از گسترش بیماری، از طریق سایت sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 می توان اطلاعات ثبت نامی را ویرایش نمود؟

بله، در مهلت مجددی که به این منظور اعلام می شود، می توان نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته های انتخابی نیز اقدام کرد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1400 چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این فرآیند برای نیمسال اول تحصیلی از تاریخ 14 الی 20 مرداد ماه انجام گرفت و این بازه زمانی یک بار تا روز 5 شهریور و بار دیگر تا 15 شهریور ماه تمدید شد." } },{"@type": "Question", "name": "از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1400 اقدام کرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "ثبت نام بدون کنکور سراسری نیمسال دوم در سال های گذشته به صورت حضوری انجام می شد اما در دو سال اخیر به علت جلوگیری از گسترش بیماری، از طریق سایت sanjesh.org انجام می پذیرد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 می توان اطلاعات ثبت نامی را ویرایش نمود؟ ", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، در مهلت مجددی که به این منظور اعلام می شود، می توان نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته های انتخابی نیز اقدام کرد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی
آخرین مطالب
کلیپ تبریک روز دانشجو 1400 برای استوری وضعیت واتساپ
دانلود آهنگ پروانه دلی حمید هیراد + متن کامل آهنگ
تصمیم کی روش برای محمد صلاح که حاشیه ساز شد
برنامه دولت بایدن برای ادامه مذاکران برجام
پایان محرومیت مادام العمر امیر علی اکبری؛ واکنش به بازگشت به کشتی!
شام شب یلدا امسال، سوپ انار، سوپی با طعمی متفاوت
تصمیم مهم در خصوص دیدار پرسپولیس - سپاهان
باورهای نادرست در رابطه با ورزش کردن سالمندان
آهنگ مصر از سینا پارسیان | مَنو ببخش اگه میخواستَمت
سهام امریکا
کدنا
بهترین بازیهای برد گیم دو نفره
راز ازدواج پارسا پیروزفر فاش شد | حضور پارسا پیروزفر و نیکی کریمی در اکران فیلم آتابای
آهنگ زندگی از حمید عسکری | قد آغوش منی نه زیادی نه کمی
انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها
جزئیاتی از بازی Horizon Forbidden West منتشر شد
از نمایشگاه ریدیوهد به خرج اپیک گیمز دیدن کنید
مصوبه واردات خودرو در ازای صادرات مغایر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تولید ملی خوانده شد
میزان حقوق واقعی بازنشستگان بعد از همسان سازی در سال 1401
اما و اگرهای فروش خودروهای دپویی در بورس کالا/ حذف نام قاچاق از خودروهای اموال تملیکی با فروش به تجار
طرز تهیه شیرینی نخودچی در منزل (فوت و فن کوزه گری)
(بلار و لنجه) دانلود آهنگ جدید به‌لار و له‌نجه از آرام شیدا
سینا پارسیان – مصر
امید اکسیر – زخم کاری
شهداد شعبان نژاد – نم بارون
جزئیات پیش فروش ایران خودرو در 17 آذر 1400 بدون قرعه کشی!
تصویر روز 16 آذرماه
پیش‌ بینی شگفت‌ انگیز از اقتصاد ایران در سال آینده
اعلام مبلغ جریمه خودروهای واکسن‌نزده‌ ها
حمله دلار به کانال 40 هزارتومانی؟
کارگزاری بورس ابراز
استایل شیک و خاص پارسا پیروزفر در اکران فیلم آتابای | همسر جوان پارسا پیروزفر کیست؟
کوین چکاپ
coin market cap چیست
نحوه استفاده از سایت تریدینگ ویو
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی
ایده های تولید ثروت
اکادمی بورس
انواع فورک
مرگ پایان رابطه با همسر موقت بود | برادر زن همسر موقت مرد خیانتکار را به قتل رساند
دانلود آهنگ ئه‌ری له‌یل از سیدمحمد صفایی | ریمکیس جدید شاد
چنگال تکنیکال
هر ساتوشی معادل چند تومان است
تزیین پرتقال شب یلدا + فیلم
فال روزانه امروز | فال روزانه سه شنبه 16 آذر ماه
کسب و کار خانگی زنانه
دانلود برنامه GFX Tool for PUBG بهینه ساز گرافیک بازی برای اندروید
آموزش اپلیکیشن coinex
درامد دلاری در ایران
الگوی ستاره
borrow در بایننس
سخنان مارک زاکربرگ
حضور غیرمنتظره پارسا پیروزفر در کنار همسرش در اکران فیلم آتابای | پارسا پیروزفر ساکن کجاست؟
ارز های شبکه ترون
بورس ریزش
الگوی کنج افزایشی
ایزی لاگ
چگونه ساتوشی جمع کنیم
حکمت آشنای ایرانیان
پشتیبانی اقتصاد بیدار
رشد فردی در کسب و کار
اس ام اس خنده دار تبریک روز دانشجو
اپلیکیشن هشدار قیمت ارز دیجیتال
ربات نوسان گیری ارز دیجیتال
پیام روز دانشجو + متن و جملات به همراه اشعار تبریک روز دانشجو با عکس نوشته
شعر طنز دانشجو (مجموعه اشعار طنز و خنده دار برای دانشجویان و دانشگاه)
(عمرکم) دانلود آهنگ جدید عه‌مره‌که‌م از خالد امجدی
دانلود آهنگ کچه شیته‌که از امین فلاحی
مشاهده دیوان استاد مولوی کرد (ئاخ چراخ چ ئاخ و ئه‌دای په‌شیوی)
ازدواج نیکی مظفری علنی شد / همسر جوان نیکی مظفری کیست ؟
بورس قطعات سایپا
شغلهای جدید و پردرآمد
sfc hv
طلاق مهدی قائدی از همسرش در دبی / کادوی لاکچری مهدی قائدی برای همسر جدیدش
تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401
سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1401
برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 1401
رونداصلاحی بورس و بلاتکلیفی سهامداران
میزان تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 1401
سهمیه های کنکور ارشد کارشناسی 1401
برگه ها
آخرین جستجوها