ویکی ایرانی | مرجع کامل ایرانیان

مطالب پیشنهادی

ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعط...
نام نویسی آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری نام نویسی آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

هر ساله شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری آزمونی را برای متقاضیان دریافت پروانه رسمی کارشناسی دادگستری و به منظور جذب و تامین کارشناسان شایسته و توانمند مورد نیاز کانون های رسمی دادگستری در نقاط مختلف کشور، برگزار می نماید. مجری و برگزار کننده این آزمون در سال های اخیر، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان ضمن مطالعه دقیق اطلاعیه های موجود و همچنین دفترچه راهنمای مربوطه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری قوه قضائیه سال 1400 در آبان ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

آزمون وکالت قوه قضائیه یا کارشناسان رسمی دادگستری با هدف تربیت متخصصینی که بتوانند در امر قضاوت و صدور حکم تخصصی به قاضی پرونده های مختلف قضائی کمک کنند، برگزار می گردد. در دوره های اخیر، مسئولیت اجرای این آزمون بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور بوده و بنابراین تمامی امور مربوط به نام نویسی متقاضیان از طریق سایت این سازمان انجام می گیرد. لذا علاقه مندانی که تمایل به شرکت در آزمون کارشناسان رسمی سال 1400 را دارند، می باست در فاصله زمانی بین روز سه شنبه 18 لغایت سه شنبه 25 آبان ماه سال جاری با مراجعه به سایت نام برده، نسبت به خرید سریال اعتباری و تکمیل روند ثبت نام خود اقدام نمایند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده بر روی سایت سازمان سنجش، به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای داوطلبانی که از ثبت نام در فرصت اولیه جا مانده اند، بازه زمانی اولیه یک بار تا پایان روز سه شنبه 2 آذر ماه و  بار دیگر تا تاریخ 9 آذر ماه 1400 تمدید شد. لازم به ذکر است افرادی که قبلا نام نویسی خود را انجام داده و کدرهگیری دریافت نموده اند نیز در صورت نیاز می توانند به ویرایش اطلاعات خود در مهلت باقی مانده بپردازند. شما می توانید با پیوستن به کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

متقاضیان می بایست در موعد مقرر با تهیه کارت اعتباری مربوطه و طی مراحل نشان داده شده در راهنمای زیر، علاقه مندی خود را جهت شرکت در این آزمون اعلام دارند.

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله اول ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله دوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

گزینه “خرید کارت اعتباری” را که در سمت راست صفحه وجود دارد، انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله سوم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

اکنون لازم است دکمه مربوط به “سریال ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال 1400” را بفشارید و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله چهارم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله پنجم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

در صورتی که اطلاعات نشان داده شده را تایید می کنید، تیک مربوطه را فعال نموده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله ششم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

در این مرحله، وارد سامانه پرداخت الکترونیکی می شوید که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج نموده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله هفتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

در صفحه زیر، نکات ذکر شده را مطالعه نموده و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستریمرحله هشتم ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

اکنون شماره سریال کارت اعتباری و عبارت امنیتی را وارد کنید و با فشردن دکمه ورود به سیستم، مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری، جهت اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری باید علاوه بر وثاقت دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. شرایط ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به شرح زیر شامل موارد زیر هستند. 

شرایط عمومی

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از اقلیت های دینی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به رسمیت شناخته شده اند. دارا بودن تابعیت ایرانی عدم سوء پیشینه کیفری موثر عدم اعتیاد به مواد مخدر عدم وابستگی و سابقه عضویت و طرفداری در گروه های غیر قانونی و یا گروه های مخالف اسلام داشتن حداقل سن 25 سال سن در پایان مهلت ثبت نام ارائه گواهی معافیت و یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی ویژه متقاضیان آقا برخورداری از سلامت جسمی برای انجام امور کارشناسی مربوطه (با تایید پزشکان معتمد)

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک تحصیلی در مقاطع عنوان شده (که از دانشگاه های معتبر داخلی و یا خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ شده باشد. توجه کنید که مدرک معادل مورد پذیرش نمی باشد.) و سابقه کار مرتبط در مدت معلوم بومی بودن داوطلبان (بومی بودن افراد مطابق شرایط ذکر شده در دفترچه تعیین می شود.) دارا بودن مدرک کارشناسی و یا بالاتر در رشته مورد تقاضا و داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی مرتبط داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته و ارائه گواهی معتبر مبنی بر حداقل پانزده سال تمام سابقه تجربی
مرتبط با رشته کارشناسی مورد نظر داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته و ارائه گواهی حداقل 5 سال سابقه کارتجربی مرتبط با رشته کارشناسی مورد درخواست پس از اخذ مدرک تحصیلی (یا دارا بودن داشنامه کارشناسی یا بالاتر در هر رشته تحصیلی و حداقل 15 سال سابقه کار مرتبط با رشته مورد تقاضا)

رشته های مورد نیاز و مدت سابقه کار لازم برای دارندگان شرایط نام برده در فایل زیر ارائه شده اند.

رشته ها و سوابق کاری مورد نیاز آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری را دارند، باید برخی از مدارک ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری  را به صورت اسکن شده در فرم ثبت نام درج کنند. مانند عکس پرسنلی، صفحات شناسنامه، کارت ملی و… اما هر کدام از آن ها برای بارگذاری در سایت ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری  باید دارای ویژگی هایی باشند که در ادامه، به شرح آن ها می پردازیم.

فایل اسکن شده عکس

عکس پرسنلی 4 * 3 و متعلق به سال جاری متقاضی تمام رخ، رنگی و با زمینه سفید فرمت jpg عکس اسکن شده حداقل باید 300*300 پیکسل باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس داوطلب باید بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد. تصویر باید واضح و بدون جای مهر و یا منگنه باشد. عکس داوطلب نباید دارای حاشیه های زائد باشد.

فایل اسکن شده کارت ملی

فرمت فایل اسکن شده کارت ملی jpg باشد. حجم فایل ذخیره شده تصویر کارت ملی متقاضی بین 15 تا 70 کیلوبایت باشد. اسکن پشت و روی کارت ملی در یک صفحه قرار داده شوند.

فایل اسکن شده شناسنامه

اسکن صفحه اول شناسنامه با فرمت jpg حجم فایل اسکن شده بین 30 الی 130 کیلوبایت باشد. در صورتی که تمام صفحات شناسنامه را اسکن کرده اید، تمامی آن ها را در یک صفحه جای دهید و سپس بارگذاری نمایید. چنانچه شناسنامه داوطلب دارای توضیح باشد، اسکن صفحه توضیحات نیز لازم است.

فایل اسکن شده سایر مدارک

اسکن گواهی سابقه کار در رشته مورد نظر با فرمت jpg اسکن دانشنامه مقطع کارشناسی یا بالاتر و یا مدرک موقت فراغت از تحصیل که دارای عکس باشد. (با فرمت jpg) اسکن کارت معافیت یا پایان خدمت دوره سربازی آقایان با فرمت jpg

نکات ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400

عکس مدارک مورد نظر فقط باید به صورت اسکن شده باشد و همچنین به صورت اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور بارگذاری شوند. ارسال مستقیم مدارک به کانون کارشناسان رسمی دادگستری، تا زمان اعلام نتایج مرحله اول آزمون، ضرورتی ندارد. ملاک محاسبه تمامی تاریخ های ذکر شده در دفترچه، آخرین روز ثبت نام می باشد. برای دانش آموختگان دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری، تاریخ دقیق فارغ التحصیلی مندرج در آخرین مدرک تحصیلی آن ها معیار محاسبه می باشد. داوطلبان زمانی مجاز به انتقال و یا تغییر رشته می باشند که در آزمون کتبی شرکت کرده و حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد قبولی در آن رشته و همچنین حدنصاب نمره لازم (60 از 100) را کسب نمایند. با توجه به این موضوع که کارشناسی رسمی دادگستری به عنوان یک شغل محسوب نمی شود، تمامی افرادی که در ارگان های دولتی و غیر دولتی مشغول به کارند و دارای شرایط عمومی و اختصاصی مذکور برای شرکت در این آزمون می باشند، قادر به شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هستند و می توانند پس از موفقیت در مراحل کتبی و مصاحبه حضوری این آزمون، پروانه کارشناسی رسمی دادگستری خود را دریافت نمایند.

ممکن است برخی بر این باور باشند که تنها افرادی می توانند در این آزمون شرکت کنند که دارای مدرک تحصیلی حقوق یا مرتبط با آن باشند اما این گونه نیست و دانش آموختگان واجد شرایط رشته های مختلف دانشگاهی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. از همین رو توصیه می کنیم تمامی متقاضیان دفترچه ثبت نام استخدامی کارشناسان دادگستری دوره جاری را با دقت کامل مطالعه نمایند و با رشته های مورد نیاز آزمون کارشناسان رسمی دادگستری آشنا شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 18 الی 25 آبان ماه صورت می گیرد. همچنین بازه زمانی مذکور تا پایان روز 9 آذر ماه تمدید شده است.

2- آیا شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400 دارای محدودیت سنی می باشد؟

بله، شرکت کنندگان می بایست تا آخرین روز ثبت نام دارای حداقل 25 سال سن تمام باشند.

3- برای پذیرش در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400، دارا بودن سابقه کاری الزامی است؟

بله، متقاضیان باید با توجه به مدرک تحصیلی و رشته هایی که در آزمون آن ها شرکت می کنند، دارای سوابق کاری مشخصی باشند که در متن مقاله جزئیات دقیق تر ارائه شده است. حداقل 5 سال سابقه در زمینه کاری مرتبط داشته باشند.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این فرآیند در بازه زمانی بین 18 الی 25 آبان ماه صورت می گیرد. همچنین بازه زمانی مذکور تا پایان روز 9 آذر ماه تمدید شده است." } },{"@type": "Question", "name": "آیا شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400 دارای محدودیت سنی می باشد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، شرکت کنندگان می بایست تا آخرین روز ثبت نام دارای حداقل 25 سال سن تمام باشند." } },{"@type": "Question", "name": "برای پذیرش در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400، دارا بودن سابقه کاری الزامی است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، متقاضیان باید با توجه به مدرک تحصیلی و رشته هایی که در آزمون آن ها شرکت می کنند، دارای سوابق کاری مشخصی باشند که در متن مقاله جزئیات دقیق تر ارائه شده است. حداقل 5 سال سابقه در زمینه کاری مرتبط داشته باشند." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی
آخرین مطالب
بهرام رادان مجری تیک آبی کیست؟
فروش هایما S۷ پلاس توربو شارژ اتوماتیک و S۵ بدون قرعه‌کشی
پشت پرده خودکشی سرباز اردبیلی در آخرین روزهای خدمت
بی‌آبرویی زشت خواهر زن با داماد خانواده!
رقص مستهجن مقام زن باکو صدای غربگرایان را هم درآورد/عکس
ببینید | جواب خبرساز سرباز سیلی خورده به ادعای جدید قالیباف
دستگاه استخراج مونرو
بین المللی ساروج بوشهر
موفقیت کاری
استفاده از چنگال در تحلیل تکنیکال
کلیپ روز دانشجو مبارک برای استوری 1400 اینستا
افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت قطعات یدکی وارداتی خودرو
ماجرای پیوستن محمد صلاح به بارسلونا
افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت قطعات یدکی وارداتی خودرو
ثبات تولید تجاری‌ها در آبان
واردات خودرو کلا منتفی شد؟
افزایش ۰.۵ درصدی تردد در محور‌های برون‌شهری
کلیپ تبریک روز دانشجو 1400 برای استوری وضعیت واتساپ
دانلود آهنگ پروانه دلی حمید هیراد + متن کامل آهنگ
تصمیم کی روش برای محمد صلاح که حاشیه ساز شد
برنامه دولت بایدن برای ادامه مذاکران برجام
پایان محرومیت مادام العمر امیر علی اکبری؛ واکنش به بازگشت به کشتی!
شام شب یلدا امسال، سوپ انار، سوپی با طعمی متفاوت
تصمیم مهم در خصوص دیدار پرسپولیس - سپاهان
باورهای نادرست در رابطه با ورزش کردن سالمندان
آهنگ مصر از سینا پارسیان | مَنو ببخش اگه میخواستَمت
سهام امریکا
کدنا
بهترین بازیهای برد گیم دو نفره
راز ازدواج پارسا پیروزفر فاش شد | حضور پارسا پیروزفر و نیکی کریمی در اکران فیلم آتابای
آهنگ زندگی از حمید عسکری | قد آغوش منی نه زیادی نه کمی
انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها
جزئیاتی از بازی Horizon Forbidden West منتشر شد
از نمایشگاه ریدیوهد به خرج اپیک گیمز دیدن کنید
مصوبه واردات خودرو در ازای صادرات مغایر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تولید ملی خوانده شد
میزان حقوق واقعی بازنشستگان بعد از همسان سازی در سال 1401
اما و اگرهای فروش خودروهای دپویی در بورس کالا/ حذف نام قاچاق از خودروهای اموال تملیکی با فروش به تجار
طرز تهیه شیرینی نخودچی در منزل (فوت و فن کوزه گری)
(بلار و لنجه) دانلود آهنگ جدید به‌لار و له‌نجه از آرام شیدا
سینا پارسیان – مصر
امید اکسیر – زخم کاری
شهداد شعبان نژاد – نم بارون
جزئیات پیش فروش ایران خودرو در 17 آذر 1400 بدون قرعه کشی!
تصویر روز 16 آذرماه
پیش‌ بینی شگفت‌ انگیز از اقتصاد ایران در سال آینده
اعلام مبلغ جریمه خودروهای واکسن‌نزده‌ ها
حمله دلار به کانال 40 هزارتومانی؟
کارگزاری بورس ابراز
استایل شیک و خاص پارسا پیروزفر در اکران فیلم آتابای | همسر جوان پارسا پیروزفر کیست؟
کوین چکاپ
coin market cap چیست
نحوه استفاده از سایت تریدینگ ویو
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی
ایده های تولید ثروت
اکادمی بورس
انواع فورک
مرگ پایان رابطه با همسر موقت بود | برادر زن همسر موقت مرد خیانتکار را به قتل رساند
دانلود آهنگ ئه‌ری له‌یل از سیدمحمد صفایی | ریمکیس جدید شاد
چنگال تکنیکال
هر ساتوشی معادل چند تومان است
تزیین پرتقال شب یلدا + فیلم
فال روزانه امروز | فال روزانه سه شنبه 16 آذر ماه
کسب و کار خانگی زنانه
دانلود برنامه GFX Tool for PUBG بهینه ساز گرافیک بازی برای اندروید
آموزش اپلیکیشن coinex
درامد دلاری در ایران
الگوی ستاره
borrow در بایننس
سخنان مارک زاکربرگ
حضور غیرمنتظره پارسا پیروزفر در کنار همسرش در اکران فیلم آتابای | پارسا پیروزفر ساکن کجاست؟
ارز های شبکه ترون
بورس ریزش
الگوی کنج افزایشی
ایزی لاگ
چگونه ساتوشی جمع کنیم
حکمت آشنای ایرانیان
پشتیبانی اقتصاد بیدار
رشد فردی در کسب و کار
اس ام اس خنده دار تبریک روز دانشجو
اپلیکیشن هشدار قیمت ارز دیجیتال
برگه ها
آخرین جستجوها