خانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کردخانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد

پس از اینکه اکتیویژن بلیزارد به دلیل نقض حقوق برابر، تبعیض و آزار جنسی مورد انتقاد قرار گرفت، این شرکت اکنون توسط خانواده یکی از کارمندان سابق خود که در سال 2017 در اثر خودکشی جان خود را از دست داد، مورد شکایت قرار گرفته است.

به گزارش واشینگتن پست، خانواده کری موینیهان (مدیر مالی سابق اکتیویژن بلیزارد) اکنون از این شرکت به دلیل مرگ نادرست او شکایت کرده‌اند. جسد مونیهان در سال 2017 در جلسه غیررسمی شرکت دور از محل کار پیدا شد. خانواده او می‌گویند آزار و اذیت جنسی موینیهان در حین کار در اکتیویژن بلیزارد «عامل مهمی» در مرگ او بر اثر خودکشی بود که مدت کوتاهی پس از انتشار تصاویر خصوصی توسط همکاران مردش رخ داد.

در دعوی رسمی دپارتمان مشاغل منصفانه و مسکن کالیفرنیا در سال 2021 که برای اولین بار به این حادثه اشاره شد، یکی از ناظران موینیهان در شرکت نیز به این متهم شد که با آوردن وسایل نامناسب در حین سفر کاری، در این آزار و اذیت مشارکت داشته است.

مطلب پیشنهادی:چطور در اورواچ پیانو بزنیم؟ورکشاپ اورواچ در اختیار خلاقیت کاربران
چطور در اورواچ پیانو بزنیم؟

علاوه بر این ادعاها، والدین موینیهان، رئیس دخترشان، گرگ رستیتویتو را نیز متهم کردند که به محققین اداره پلیس شهر آناهایم درباره ماهیت رابطه خود با موینیهان دروغ گفته است. به گفته والدین موینیهان، رستیتویتو و دخترشان رابطه نامشروع داشتند که پس از مرگ او «تلاش آشکاری برای پنهان کردن آن انجام داده است».

گزارش پلیسی که در این شکایت گنجانده شده همچنین بیان می‌کند که رستیتویتو «پرسش‌های ظاهراً غیرمعمولی از سایر کارمندانی که شب قبل از مرگ کری در کنار [کری] حضور داشتند، انجام داده است». والدین موینیهان همچنین اظهار داشتند که پس از مرگ دخترشان، اکتیویژن بلیزارد گزارش داد که اطلاعات تلفن همراه مونیهان «پاک شده» و از دادن لپ‌تاپ شرکت او به بازپرسان خودداری کردند و همچنین از دسترسی به لپ‌تاپ و تلفن همراه رستیتویتو نیز خودداری کردند.

مدت کوتاهی پس از انتشار گزارش‌های مربوط به نقش اکتیویژن بلیزارد در مرگ موینیهان در سال گذشته، این شرکت این ادعاها را «تحریف‌شده و در بسیاری موارد نادرست» خواند. اکتیویژن بلیزارد سپس از وزارت مشاغل و مسکن منصفانه کالیفرنیا به دلیل ذکر این خودکشی انتقاد کرد و نوشت: «از رفتار سرزنش‌آمیز DFEH برای به میان آوردن خودکشی غم‌انگیز کارمندی که مرگ او هیچ ربطی به این پرونده ندارد و به خانواده داغدارش توجهی ندارند، ناراحت هستیم.»

بر اساس گزارش واشنگتن پست، اکتیویژن بلیزارد از پاسخ مستقیم به اتهامات مطرح شده در شکایت موینیهان خودداری کرده است. در عوض، یک سخنگو اعلام کرده که شرکت «عمیقاً از مرگ غم‌انگیز خانم موینیهان که یکی از اعضای ارزشمند شرکت بود، متأسف است. ما به شکایت از طریق مراجع قانونی رسیدگی خواهیم کرد و به احترام خانواده در حال حاضر اظهار نظر بیشتری نمی‌کنیم.»

اکتیویژن بلیزارد در گزارش سالانه خود اطلاع رسانی کرد که در استخدام کارکنان جدید و حفظ کارمندان فعلی خود به دلایل مختلفی به مشکل خورده است.

مطلب پیشنهادی:5 شایعه مهم راجع به کال آو دیوتی و بتلفیلد جدیدصف‌کشی دو رقیب دیرینه
5 شایعه مهم راجع به کال آو دیوتی و بتلفیلد جدید

Top 10: بهترین بازی‌هایی که تو متاورس میشه تجربه کرد

تماشا از کانال یوتیوب

خانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد
خانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد
خانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد
خانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد
خانواده کارمندی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد از اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد
window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F265468%2522%257D";

(1) آک تک - اکتیویژن بلیزارد توسط کالیفرنیا
آک تک - اکتیویژن بلیزارد توسط کالیفرنیا به دلیل فرهنگ کار برادر پسر در محیط کار شکایت کرد

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب