معرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسیمعرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسی

معرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسی : پارچه توری واقعا زیباست! برای دوخت یک لباس زیبا و جذاب با این پارچه نیازی به زحمت نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اصول الگوسازی را با یکی از متداول ترین روش ها مانند متریک، گرلاوین و یا مولر را بلد باشید و بعد دست به کار شوید

این پارچه که در انواع مختلف و در طرح های منحصر به فرد در بازار موجود است، دست شما را در دوخت انواع بلوز و لباس باز می گذارد. پس اگر شما هم می خواهید برای سال جدید یک لباس زیبا تهیه کنید با ما همراه باشید.

در این مطلب از تیپزا قصد داریم چند مدل بلوز با پارچه توری را به شما نشان دهیم که دوخت آن بسیار آسان است همچنین به نکات مهمی در دوخت این لباس ها اشاره می کنیم.

معرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسیمدل لباس توری زنانه جدید

معرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسی

فهرست مطالب این صفحه:

انواع پارچه توریبلوز ساده با آستین های پف دارپارچه توری ساده و این همه جذابیت!بلوز تور ساده با دوخت راحت و سریعیک پیراهن جذاب و خاص برای مهمانی بدوزیدپارچه توری برای یک دوخت جذابنکات مهم:

انواع پارچه توری

ابتدا بهتر است با انواع پارچه های توری آشنایی کلی داشته باشید تا گزینه مناسب دوخت بلوز را انتخاب کنید. پارچه های توری در انواع مختلفی از جمله گیپور، توری، توری ارگانزا، مژگان یا خشک موجود می باشند و هر کدام برای یک پروژه خیاطی خاص مناسب هستند.

به عنوان مثال، پارچه توری ارگانزا و پارچه توری مژه برای دوخت لباس عروسی و نامزدی استفاده می شود. زیرا مواد خشکی دارند و برای لباس هایی با پف و حجم بالا بهترین انتخاب هستند. اما اگر می خواهید یک بلوز زیبا بدوزید به شما پیشنهاد می شود سراغ پارچه گیپور و دانتل بروید.

توری گیپور نسبت به سایر توری ها سنگین تر است و دارای گل های برجسته است که پیوسته به هم متصل می شوند. این پارچه حاشیه ضخیم تری دارد و طراحی متفاوتی نسبت به سایر قسمت های پارچه دارد و بهترین انتخاب برای دوخت انواع لباس عروس، نامزدی، لباس مجلسی و یا بلوز خانگی است.

 معرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسی

 معرفی چند مدل لباس مجلسی با تور | تصاویر لباس مجلسیمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی مدل توری

پارچه تور دانتل نیز گزینه‌ای شیک و منحصر به فرد در خانواده تور است که طراحی برجسته‌ای دارد و گزینه جذابی برای دوخت لباس عروس و نامزدی است. همچنین می‌توانید برای دوخت لباس‌های خاص و منحصر به فرد مجلسی، از این پارچه جذاب کمک بگیرید.

البته پارچه توری دانتل قیمت بیشتری نسبت به سایر تورها دارد و به همین دلیل هنگام دوخت آن حتما اشتباه نکنید تا هزینه خرید پارچه توری از بین نرود. در ادامه به بررسی چند مدل لباس با پارچه توری و نحوه دوخت آن ها می پردازیم.

 پارچه توری برای مدل لباس | معرفی چند مدل لباس با تورمدل لباس توری زنانه جدید

 پارچه توری برای مدل لباس | معرفی چند مدل لباس با تورمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی جذاب

بلوز ساده با آستین های پف دار

یک مدل بلوز ساده و جذاب بکشید و برای دوخت آن از پارچه های مختلف استفاده کنید اگر می خواهید لباس به اندازه کافی تنگ و جذب باشد، استفاده از پارچه های کشدار مانند ابریشم مصنوعی توصیه می شود. اما اگر از پارچه بدون کش استفاده می کنید، حتما پشت بلوز زیپ بدوزید.

در این بلوز زیبا تنها با استفاده از پارچه توری در قسمت آستین می توانید طرحی جذاب و جدید خلق کنید. آستین های این بلوز پف دار است و بیشتر مناسب افرادی است که اندامی لاغر و باریک دارند. البته بستگی به نوع و مدل توری دارد که در دوخت این بلوز استفاده می کنید. برای لباس مجلسی آستین پفی برای خانم ها این مقاله هم بخوانید.

به عبارت دیگر، اگر می خواهید پارچه توری همان چیزی باشد که در تصویر می بینید، هر فردی با اندامی لاغر و چاق می تواند از این مدل بلوز آستین پفی استفاده کند. اما اگر از پارچه توری گیپور استفاده کنید حجم لباس در بلوز بیشتر می شود و به همین دلیل بیشتر برای افراد خوش اندام و لاغر مناسب است.

لباس مجلسی جذابمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی جذاب

پارچه توری ساده و این همه جذابیت!

برای دوخت این مدل لباس با پارچه توری به رنگ مشکی کافی است از یک توری سبک و بدون طرح استفاده کنید همچنین می توانید به سراغ پارچه آستری قسمت آستری لباس بروید یا از پارچه ریون کمک بگیرید.

این پیراهن با دو طرح متفاوت ساخته شده و تنها قسمتی که آستر و رویه لباس به هم متصل می شود در قسمت کمر است. با دوخت کمر، آستر و رویه به هم وصل می شوند.

در مدل پیراهن سفید پیراهن با پارچه کرپ مانند دوخته شده و از پارچه توری ساده برای لباس استفاده شده است. این دو لباس هیچ نقطه اتصالی ندارند و برای استفاده از آن ها باید هر دو جدا از هم پوشیده شوند. برای شومیز مجلسی زنانه این مقاله را هم بخوانید.

لباس مجلسی جذابمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی جذابمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی جذاب

بلوز تور ساده با دوخت راحت و سریع

در بلوز از دو نوع پارچه توری و بافتنی استفاده شده و روش دوخت آن بسیار آسان است برای شروع کافیست یک الگوی ساده از بالاتنه بکشید و ارتفاع آن را تا هر قسمتی که می خواهید ادامه دهید در این تصویر طول لباس تا خط باسن کشیده شده است.

لباس مجلسی جذابمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی جذاب

یک پیراهن جذاب و خاص برای مهمانی بدوزید

در این پیراهن ساده و جذاب از پارچه توری به خوبی در کنار پارچه دیگری استفاده شده است. اگر شما هم علاقه مند به گلدوزی این لباس هستید کافی است یک الگوی کامل تا خط زانو بکشید. همچنین کشیدن الگوی دامن را به صورت فون فراموش نکنید.

در قسمت بالا برای گرفتن مدل یقه باید یک خط مورب از کارور جلو تا نقطه مرکزی خط نیم تنه کشیده و به هم وصل کنید. در این مدل پیراهن زیبا آستین ها به اندازه کافی گشاد بوده و به کمک کش در قسمت مچ جمع می شوند.

همچنین قسمت جلو و پشت توری در تمام قسمت های بالاتنه به پارچه آستری دوخته می شود و جدا از قسمت دامن دوخته می شد و به همین دلیل در دامن این لباس، بین آستر و تور، فاصله دیده می‌شود.

این مدل جذاب دوخت آسان و سریع دارد و با کمی حوصله می توانید پیراهنی جذاب و خاص برای خود تهیه کنید در عین حال پارچه های به کار رفته در این مدل پیراهن ارزان هستند بنابراین دوخت آن هزینه زیادی نخواهد داشت. پس همین حالا بیا هنر دست خود مشغول به کار شوید و لباسی زیبا و راحت را با قیمتی مقرون به‌صرفه برای خودتان آماده کنید.

لباس مجلسی جذابمدل لباس توری زنانه جدید

لباس مجلسی جذاب

پارچه توری برای یک دوخت جذاب

یکی از جذابیت های منحصر به فرد پارچه توری این است که می توانید با هنر دست خود و با کمک مهره یا مروارید و سنگ های زینتی آن را زیبا کنید. استفاده از این سنگ ها زمان زیادی از شما نمی گیرد و تاثیر زیادی در جذاب شدن مدل لباس با پارچه توری دارند.

برای این کار نیازی به یادگیری هنر مروارید دوزی یا سنگ دوزی نیست. می توانید روی یقه و بالاتنه جلوی لباس چند مروارید با ابعاد مختلف بدوزید و لباس را زیباتر کنید. فراموش نکنید که استفاده زیاد و اغراق آمیز از مروارید در قسمت های مختلف لباس می تواند نتیجه معکوس داشته باشد پس هوشمندانه انجامش بده

لباس مجلسی جذاب

لباس مجلسی جذاب

لباس مجلسی جذاب

لباس مجلسی جذاب

نکات مهم:

همانطور که در تمام این لباس ها می بینید، پارچه توری بیشتر یک لباس است و نمی توان از آن به عنوان پارچه اصلی استفاده کرد. به عبارتی در بلوزهای پارچه توری یا مدل لباس با پارچه توری از پارچه های دیگر مانند ابریشم مصنوعی، کشباف و مانند آن نقش آستر دارند و پارچه توری به صورت رویه استفاده شده است.

البته در قسمت هایی مانند یقه، آستین و پایین لباس می توان از تور جدا استفاده کرد و زیبایی لباس را دو چندان کرد. اما در کل به این نکته توجه داشته باشید که این پارچه بیشتر گزینه ای برای خرج کننده است.

با دانستن این موضوع می توانید هنگام خرید پارچه از خلاقیت خود استفاده کنید و از پارچه توری ساده و بی دغدغه ای که در گوشه فروشگاه می افتد، لباسی بسیار زیبا و خاص بسازید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب