بازی موبایلی Riptide GP Renegade شروع یک رویای خلاقانهاگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Riptide GP: Renegade همراه باشید.

تاکنون به سراغ عناوین ریسینگ مختلفی رفته‌ایم. بازی‌های ریسینگ از آن‌جایی جذاب هستند که مخاطب را راهی دنیاهایی هیجان‌انگیز می‌کنند. دنیاهایی که این‌بار بجای قوانین خسته‌کننده، سرعت حرف اول و آخر را در آن‌ها می‌زند و هرکسی را عاشق خودش می‌کند. منتهی شاید وقت آن رسیده باشد که اعتراف کنیم که متاسفانه بازی‌های ویدیویی ریسینگ، درگیر کلیشه‌هایی تکراری شده‌اند. منظورمان این است که عناوین ریسینگ از همان ابتدای کار تنها با یک کالبد همیشگی دیده شده‌اند و همه‌چیز در آن‌ها صرفا حول‌محور رانندگی با ماشین‌های چند صد اسب بخاری جریان داشته است.

برخلاف بسیاری از سبک‌های بازی‌سازی، عناوین ریسینگ نمی‌توانند چندان خلاقانه باشند. به هرحال، وقتی شما به سراغ یک بازی ریسینگ می‌روید، ناخودآگاه انتظار سناریوهایی را دارید که پیش‌تر آن‌ها را تجربه کرده‌اید. برای مثال فرنچایز بزرگی مانند نید فور اسپید، نمی‌تواند به یک‌بار پای هواپیماها و یا کشتی‌های نظامی را به دنیایش باز کند و ادعا کند که همچنان یک بازی ریسینگ است! خلاق بودن در دنیای بازی‌های ریسینگ متاسفانه آنطوری که باید مخاطب‌پسند نیست و ساخت یک بازی ریسینگ، واقعا سخت‌تر از آن‌چیزی است که فکرش را می‌کنید.

مطلب پیشنهادی:تلاش برای زنده ماندن این‌بار به سبک بازی Days Afterبازگشت زامبی‌های قدیمی
تلاش برای زنده ماندن این‌بار به سبک بازی Days After

با تمام این توضیحات، پلتفرم موبایل جزو اولین پلتفرم‌هایی بود که بازی‌های ریسینگ را از آن کالبد یکنواخت و آرکیدشان خارج کرد. برای مثال فرنچایزهای بزرگی مانند آسفالت، دیگر یک بازی صرفا ریسینگ موبایلی نیستند؛ بلکه این بازی‌ها حتی پای المان‌های اکشن را نیز به دنیایشان باز کرده‌اند و امروزه مسیر بازی‌سازی عناوین ریسینگ روی پلتفرم موبایل؛ کاملا متفاوت‌تر از دیگر پلتفرم‌های اصلی است.

Riptide GP: Renegade
Riptide GP: Renegade

قرار نیست که برای پیدا کردن عناوین هیجان‌انگیز به سراغ استودیوهای بزرگ بازی‌سازی برویم. گاهی در بین استودیوهای کوچک، عناوینی را می‌توان پیدا کرد که هرگز آنطوری که باید شناخته ‌نشده‌اند؛ اما ا این‌حال پتانسیل‌های بالایی دارند. این دقیقا همان اتفاقی است که برای بازی موبایلی Riptide GP: Renegade رخ داده است. این بازی برای اولین بار در سال 2016 توسط استودیوی Vector Unit برای کنسول‌های نسل هشتمی و نینتندو سوئیچ و حتی کامپیوترهای شخصی و پلتفرم موبایل نیز توسعه پیدا کرد.

Riptide GP: Renegade یک قدم رو به جلو برای ساخت‌ بازی‌های بزرگ‌تری بود. درواقع این بازی زمینه‌ای فوق‌العاده برای پیشرفت استودیوی Vector Unit بود. بطوری که آن‌ها در سال 2021 به سراغ بازی Beach Buggy Racing 2 رفتند که این بازی نیز، عنوانی قابل توجه بود. با این‌حال Riptide GP: Renegade توانست که زمینه‌ساز موفقیت این استودیو باشد و متای آن نیز به 88 رسید. امتیازی عالی برای یک بازی موبایلی ریسینگ آن هم از سال 2016 بود.

مطلب پیشنهادی:بازی‌های وسترن موبایلی بیش از آنچه فکر می‌کنید جذاب هستندبازگشت به غرب وحشی
بازی‌های وسترن موبایلی بیش از آنچه فکر می‌کنید جذاب هستند

Riptide GP: Renegade صفت یک بازی ریسینگ را به دوش می‌کشد، اما راستش را بخواهید؛ Riptide GP: Renegade آنطوری که باید پایبند به المان‌های ریسینگ نبوده و به همین دلیل است که فوق‌العاده بنظر می‌رسد. اگر علاقه‌مند به دنیای ورزش‌های آبی باشید، Riptide GP: Renegade تجربه‌ای جذاب از یک بازی مسابقه‌ای با جت اسکی‌های آینده‌نگرانه است. این‌بار شما باید سوار بر جت‌اسکی‌های عجیب و غریب شوید و در مسیرهای آبی مسابقه دهید.

اولین نقطه ضعف بازی‌سازی‌های ریسینگ، داستان نه‌چندان خوب آن‌هاست. فکر نمی‌کنم که کسی در میان شما باید که صرفا بخاطر بخش داستان‌ی این بازی‌ها، به سراغشان می‌رود. پس با این‌حال؛ نبود داستانی خطی در دنیای این عناوین ریسینگ، ایراد بزرگی نیست و Riptide GP: Renegade نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. منتهی همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم؛ این بازی پتانسیل‌های بالایی داشت و وجود داستنی هرچند سطحی؛ می‌توانست شما را به ادامه آن وسوسه کند.


برای اجرای بازی موبایلی Riptide GP: Renegade شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

اولین چیزی‌که به محض تجربه یک بازی ریسینگ به سراغش می‌رویم، کنترلرهای آن است. خوشبختانه کنترلرهای بازی Riptide GP: Renegade از طراحی خوبی برخوردارند. کنترلرها در کمال سادگی، سخت و چالش برانگیز هستند. البته در ابتدای بازی شما می‌توانید سطح سختی بازی را تعیین کنید. به هرحال درجه سختی بازی وابسته با انتخاب شما متغیر است، اما باید گفت که استودیوی Vector Unit در ساخت این بازی با تجربه‌ای عالی کارش را شروع کرده و کنترلرهای این بازی واقعا عالی از آب درآمده است.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی نداردزنده کردن افسانه‌ای فراموش شده
نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی ندارد

سازندگان بازی Riptide GP: Renegade در ساخت این بازی از فرنچایزهای بزرگی مانند آسفالت نیز بهتره گرفته‌اند. بهتری‌که به محض تجربه بازی احساس خواهید کرد که پوسته اصلی Riptide GP: Renegade براساس آسفالت توسعه پیدا کرده. ما در دنیای این بازی نیز مسیرهایی پیچ در پیچ را داریم که با استفاده از موانعی از یکدیگر جدا شده‌اند. شما می‌توانید بالای از موانع برید و از روی آن‌ها بپرید. مسیرهای بازی تماما آبی هستند و فیزیک بازی نیز طراحی قابل قبولی دارد. برای مثال هندلیگ جت‌اسکی‌های بازی کاملا متفاوت‌تر از خودروهای چند صد اسب بخاری است و باید درحین دور زدن؛ حواستان را خیلی خوب جمع کنید.

Riptide GP: Renegade یک بازی آفلاین است. اما برای دسترسی به تمامی محتوای بازی شما باید به اینترنت متصل باشید تا بتوانید گیم‌مودها و مسابقات آنلاین بازی را تجربه کنید. همچنین وجود متنوع فوق‌العاده‌ای نیز از گیم‌مودهای بازی در Riptide GP: Renegade باعث شده‌اند که محتوای بازی همچنان پس از گذشت سال‌ها جذاب باشد و بتواند مخاطب را همچنان به پای خودش نگه‌ دارد.


برخلاف بسیاری از بخش‌های بازی موبایلی Riptide GP: Renegade؛ گرافیک آن چندان جای تعریفی ندارد. البته این موضوع به معنای بد بودن گرافیک بازی نیست، بلکه گرافیک این بازی برای سالی که در آن عرضه شد، واقعا جذاب بود. منتهی اگر Riptide GP: Renegade با عناوین امروزی پلتفرم موبایل مقایسه کنید، نمی‌تواند چندان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. خوشبختانه برخلاف گرافیک بازی، موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی آن؛ همچنان جذاب هستند. صداگذاری محیط و المان‌های صوتی Riptide GP: Renegade یکی از بهترین‌های پلتفرم موبایل است و می‌تواند شما را سرگرم‌کند.

Riptide GP: Renegade

پیشنهاد می‌شه!

ساختارشکنی در دنیای بازی‌های ریسینگ چیزی نیست که همیشه شاهد آن باشیم. اما بازی موبایلی Riptide GP: Renegade به زیبایی هرچه تمام‌تر عنوانی را ساخته است که درسال 2016 منتشر شده. تنها با نگاه به متای 88 بازی می‌توان فهمید که Riptide GP: Renegade چیزی فراتر از یک بازی موبایلی ساده است. بنابراین اگر از تجربه کلیشه‌های تکراری بازی‌های ریسینگ موبایلی خسته شده‌اید، Riptide GP: Renegade بازی کنید!

Riptide GP: Renegade

Riptide GP: Renegade

سازنده
Vector Unit
سیستم عامل
iOS اندروید
ژانرمسابقه‌ای حجم: 93 مگابایت

بازی موبایلی Riptide GP Renegade شروع یک رویای خلاقانه
بازی موبایلی Riptide GP Renegade شروع یک رویای خلاقانه
بازی موبایلی Riptide GP Renegade شروع یک رویای خلاقانه
بازی موبایلی Riptide GP Renegade شروع یک رویای خلاقانه
بازی موبایلی Riptide GP Renegade شروع یک رویای خلاقانه
window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F265780%2522%257D";

(1) معرفی و دانلود بازی Riptide GP Renegade
معرفی و دانلود بازی Riptide GP Renegade جت اسکی روی آب - موبایل کمک


(2) 25 بازی برتر اندروید در سال 2018 - گویا
25 بازی برتر اندروید در سال 2018 - گویا آی تی


(3) 25 بازی برتر اندروید در سال 2018 اینفو
25 بازی برتر اندروید در سال 2018 اینفو


(4) بازی Riptide GP - آندروید - آریا موبایل
بازی Riptide GP - آندروید - آریا موبایل

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب