نکاتی که برای خشکشویی پرده باید به آن دقت کنیدنکاتی که برای خشکشویی پرده باید به آن دقت کنید

پرده یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر دکوراسیون منزل است که هر چند وقت یک مرتبه نیاز به شستشو دارد. دلیل کثیف شدن پرده را می‌توان گرد و خاک، چربی غذا در حین پخت‌ و ‌پز و مواردی از این قبیل معرفی کرد.بدون شک می‌دانید که باز کردن و شستن پرده به خصوص شستن پرده سفید چقدر سخت است.

 

اما این روزها تاسیس مراکز مرتبط با خشکشویی پرده، باعث شده است تا دیگر نیازی به روبرو شدن با مشکلات باز کردن پرده، شستن آن و نصب دوباره نداشته باشید.در این مطلب، راجع به خشکشویی پرده‌های مختلف صحبت می‌کنیم و نحوه محاسبه قیمت آن را نیز اعلام خواهیم کرد.

 

اگر با نزدیک شدن به عید نوروز قصد خانه ‌تکانی دارید و شستن پرده هم یکی از اموری است که باید انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

تفاوت شستشوی پرده در خانه با خشکشویی

از قدیم تا به امروز، شستشوی پرده در خانه به دو روش انجام می‌شود. یکی شستن به کمک دست است و دیگری شستن پرده و زدودن آلودگی آن از طریق ماشین لباسشویی.در دوران قدیم که ماشین‌های لباسشویی وجود نداشتند، خانم‌های خانه پرده را با دست می‌شستند.

 

اما بد نیست بدانید که شستشوی پرده و تمیز کردن آن با دست، فرآیند طولانی دارد و علاوه بر این که سختی بسیاری به همراه خواهد داشت، به بافت و الیاف پرده آسیب می‌زند.در مورد ماشین لباسشویی باید اشاره کنیم، درست است که لباس‌های مختلفی را با جنس الیاف گوناگون به کمک ماشین لباسشویی بارها و بارها می‌شویید،

 

اما باید بدانید پرده‌ها پارچه‌هایی با الیاف حساس و لطیف هستند که اگر ماده شوینده، دور ماشین لباسشویی و غیره مناسب آن‌ها نباشد، خراب می‌شوند و دیگر ظاهر اولیه و زیبایی متفاوت قبل خود را نخواهند داشت.

 

خوشبختانه از زمانی که مراکز خشکشویی تاسیس شده‌اند، زحمت افراد کمتر شده است و دیگر لازم نیست افراد به خاطر خرابی ناشی از شستشوی اشتباه پرده‌ها، هزینه اضافی بابت خرید مجدد آن پرداخت کنند. چون این مراکز، با آگاهی و اطلاعات کامل پرده با جنس‌های مختلف را شستشو می‌دهند.

 

از طرف دیگر، هر جنس پرده‌ای ممکن است به یک شوینده خاص، دمای آب مشخص، شیوه اتوکشی متفاوت و غیره نیاز داشته باشد که اکثر افراد معمولی از آن‌ها مطلع نیستند.یکی از تفاوت‌های شستشوی پرده در خانه و خشکشویی در این است که نیاز نیست افراد شخصا پرده‌ها را باز کنند و به مراکز خشکشویی ببرند.

 

برای مثال، روند کار خشکشویی سیار در تهران این طور است که نیروها به محل مورد نظر می‌روند، پرده‌ها را باز می‌کنند، با خود به خشکشویی می‌برند، عملیات شستشو را با بهترین مواد شوینده انجام می‌دهد، بعد از اتوکشی و آماده شدن پرده، آن را به محل اولیه می‌برند و برای نصب آن اقدام می‌کنند.

 

گرچه اگر تمایل به شستشوی پرده در خانه داشته باشید، جدا کردن و نصب آن که یکی از مراحل سخت و طاقت‌فرسا است، بر عهده خود شما خواهد بود.

نکاتی که برای خشکشویی پرده باید به آن دقت کنید

خشکشویی پرده به الیاف آن آسیب می‌زند؟

ممکن است اگر شستن پرده را به عهده خشکشویی لباس و پتو بسپارید، پرده‌ای با الیاف آسیب‌دیده تحویل بگیرید. اما باید گفت که مراکز خشکشویی تخصصی پرده هیچ موقع به پرده‌های شما آسیب نخواهند زد. دلایل این موضوع را در ادامه می‌گوییم.

 

استفاده از مواد شوینده مناسب

انواع پرده از جنس الیاف مختلفی تشکیل شده‌اند و هر یک از این الیاف برای شستشو و تمیز شدن، نیاز به یک سری مواد شوینده خاص با قدرت پاک‌کنندگی متفاوت دارند.کسانی که در مراکز خشکشویی فعالیت می‌کنند، می‌دانند چه نوع مواد شوینده‌ای مناسب چه جنس پرده‌ای است.پرده‌هایی همچون تور، حریر و نمونه‌هایی را که از لطافت و نرمی فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، حتما به دست مراکز خشکشویی بسپارید.

نکاتی که برای خشکشویی پرده باید به آن دقت کنید

اتو زدن صحیح

پرده‌ها بعد از شسته شدن با مواد شوینده مخصوص، کاملا تمیز می‌شوند و برای به دست آوردن زیبایی نیاز به اتو شدن دارند. اتو کردن پرده‌ها هم مانند استفاده از مواد شوینده، به جنس الیاف پرده بستگی دارد. مثلا پرده‌های توری و حریر لطیف، دمای کمی برای اتو زدن نیاز دارند و پرده‌های ضخیم و سنگین کتان و مدل‌های مشابه را باید در دمای بالاتر شست.

 

تجربه کاری زیاد

اصولا مراکز خشکشویی پرده از تجربه کاری زیادی برخوردار هستند. آن‌ها می‌دانند برای شستن و تمیز کردن پرده‌های مختلف، باید به چه شیوه‌ای اقدام کرد. پس سعی کنید همیشه به سراغ مراکزی بروید که قدیمی، معتبر و شناخته‌شده باشند.

 

قیمت خشکشویی پرده چطور محاسبه می‌شود؟

عوامل زیادی روی محاسبه قیمت خشکشویی انواع پرده تاثیر می‌گذارند که نتیجه هر کدام قیمت‌های مختلف است. در ادامه این بخش، عوامل تاثیرگذار را بر تعرفه خشکشویی انواع پرده معرفی می‌کنیم و توضیحاتی راجع به آن ارائه می‌دهیم.

 

جنس پرده

قیمت خشکشویی پرده در وهله اول به جنس پرده بستگی دارد. اگر پرده از جنس الیاف گران‌قیمتی مانند ابریشم باشد، باید مرکز خشکشویی تمرکز بیشتری روی تمیز کردن پرده بگذارد که قیمت را افزایش خواهد دد.همچنین شستشوی پرده‌های نازکی مانند حریر و تور، هزینه کمتری به همراه دارد و برای شستن پرده‌های ضخیم مثل زبرا، قیمت بالایی در نظر گرفته شده است.

 

سایز پرده

از آن جایی که قیمت خشکشویی انواع پرده با توجه به هر متر مربع از پرده‌ها با جنس مختلف تعیین می‌شود، هر چقدر که سایز پرده بزرگ‌تر باشد، مسلما قیمت شستن آن توسط خشکشویی هم بیشتر خواهد بود.

 

نوع مواد شوینده

مراکز خشکشویی تخصصی پرده از کیفیت‌های مختلف مواد شوینده استفاده می‌کنند. مسلما اگر بخواهید پرده منزل یا محل کار شما با بهترین و مرغوب‌ترین نوع مواد شوینده خشکشویی شود، باید هزینه بالاتری نسبت به زمانی پرداخت کنید که یک ماده شوینده معمولی را برای خشکشویی پرده خود انتخاب کرده‌اید.

 

بعضی خشکشویی‌ها تنها از یک ماده شوینده قوی و باکیفیت استفاده می‌کنند. اما بعضی دیگر به درخواست مشتریان، چند ماده شوینده با کیفیت‌های مختلف به کار می‌گیرند که در این مورد، اکثرا از خود مشتری بابت نوع ماده شوینده مصرفی برای شستن پرده‌ها سوال می‌کنند و هزینه نهایی را اعلام خواهند کرد.

 

مدل پرده

پرده‌ها بسته به سبک مدرن یا کلاسیک، در دو نوع ساده و سلطنتی دوخته می‌شوند. مسلما شستن پرده‌های ساده و مدرن، قیمت تمام‌شده کمتری نسبت به خشکشویی انواع پرده‌های سلطنتی و کلاسیک خواهند داشت.

 

محل شستن پرده

گاهی اوقات ممکن است نیروهای مراکز خشکشویی به محل مورد نظر بیایند و کار شستن پرده را در محل انجام دهند که این روش به خاطر استفاده از خدمات در منزل، نسبتا گران‌تر است.

 

اما گاهی اوقات نیازی به شستن پرده در منزل نیست و پرده‌ها در هر تعدادی که هستند، توسط خود مشتری یا نیروهای خشکشویی جدا می‌شوند و روانه کارگاه خشکشویی خواهند شد. در چنین حالتی، هزینه‌های نهایی کمتر خواهد شد و قیمت خشکشویی پرده کاهش پیدا می‌کند.

 

سخن پایانی

اگر در شهر تهران زندگی می‌کنید، خشکشویی 24 ساعته در تهران که به صورت آنلاین هم فعالیت می‌کنند، زمان زیادی برای شما می‌خرد. به صورت کلی شستن پرده در منزل زحمت زیادی دارد. علاوه بر پایین آوردن و شستن پرده با ابعاد زیاد، لکه بری و نصب نهایی را از مراحل خانه تکانی حذف کنید!

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب