آخرین وضعیت جاده های کشور در 12 فروردین 1401/ پیش‌بینی ساعات پرترافیک جاده‌ها در سیزده بدر 1401به گزارش تیتربرتر؛ رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: بار سفرهای برگشت در محورهای ترافیکی و محورهای اصلی کشور آغاز شده و عمده سنگینی بار در جاده چالوس مسیر شمال به جنوب و در جاده هراز است.

پیش‌بینی ساعات پرترافیک جاده‌ها در سیزده بدر 1401

پیش‌بینی ساعات پرترافیک جاده‌ها در سیزده بدر 1401 پیش‌بینی ساعات پرترافیک جاده‌ها در سیزده بدر 1401

مهدی مخبر اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین اطلاعات دریافت شده و مشاهدات موجود از محورهای مواصلاتی کشور، تردد در محور چالوس در مسیر جنوب به شمال تا اطلاع بعدی ممنوع بوده که به احتمال زیاد تا اوایل ساعات صبح فردا (١٣ فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.  

وی افزود: تردد در محورهای شمالی از جمله محور چالوس و آزادراه تهران-شمال در مسیر شمال به جنوب روان گزارش شده و ممنوعیت تردد در این دو محور در مسیر جنوب به شمال برقرار است که البته این ممنوعیت و محدودیت تردد بسته به حجم ترافیک از سوی پلیس راه در بازه های زمانی مختلف ممکن است تغییر کند.

معاون مرکز مدیریت راههای کشور درباره آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی از نظر ترافیکی و مداخلات جوی گفت: هم اکنون در محور هراز در مسیر شمال به جنوب ترافیک سنگینی در محدوده تونل شماره ١ و محدوده بایجان گزارش شده است و در محور فیروزکوه آزادراه قزوین-رشت تردد روانی وجود دارد. البته هیچ گونه مداخلات جوی در این محورها گزارش نشده است.

مخبر ادامه داد: در سایر محورهای مواصلاتی هیچ گونه محدودیت ترافیکی وجود ندارد اما در آزادراه قزوین-کرج در محدوده پایانه شهید کلانتری در مسیر بازگشت ترافیک سنگینی وجود دارد و تردد در دیگر محورهای مواصلاتی بدون محدودیت ترافیکی و مداخلات جوی برقرار است.

وی درباره پیش بینی‌ها و سناریوهای احتمالی برای ساعات پرترافیک در محورهای شمالی تا فردا اظهار کرد: در محور چالوس پیش‌بینی می‌شود در بازه زمانی ساعت صفر بامداد تا ساعت ۲۳ فردا تردد روانی در مسیر جنوب به شمال داشته باشیم اما در مسیر شمال به جنوب پیش‌بینی می‌شود از ساعت ٧ صبح فردا به مدت حدود یک ساعت ترافیک سنگینی در این محور به وجود بیاید. همچنین در بازه‌های زمانی ساعات ۹ صبح تا ۱۴ و ۱۶ تا ۲۱ فردا ترافیک نیمه سنگین در مسیر شمال به جنوب محور چالوس پیش‌بینی می‌شود که البته مداخلات جوی خاصی در این سوال پیش بینی نشده است.

معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور اضافه کرد: همچنین پیش‌بینی کارشناسان این مرکز برای محور هراز این‌گونه است که در ساعت صفر امشب تا ساعت ۲۳ فردا ترافیک نیمه سنگین در مسیر جنوب به شمال و در بازه زمانی ساعت ١ بامداد تا ۹ صبح و ساعت ۱۰ صبح فردا تا ۲۳ ترافیک نیمه سنگین در این محور در مسیر شمال به جنوب به وجود بیاید. همچنین برای محور فیروزکوه نیز پیش‌بینی می‌شود از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ صبح فردا ترافیک نیمه سنگین در مسیر جنوب به شمال وجود داشته باشد اما در همه ساعات فردا تردد روانی برای مسیر شمال به جنوب محور فیروزکوه پیش‌بینی می‌شود.

مخبر تاکید کرد: به همه مردم توصیه می‌کنیم که ترافیک را توزیع کنند و زمان بندی سفرهایشان را اینگونه تنظیم کنند. بر این اساس بهتر است از همین امروز سفرهای بازگشتشان را آغاز کنند و می‌توانند تا روز ١٤ فروردین ماه بازگشت خود از سفرهای نوروزی را برنامه‌ریزی کنند.

وی گفت: اگر اینگونه سفرهای بازگشت مردم برنامه‌ریزی شود شاهد کاهش تصادفات و تاخیرهای زیاد در محورهای مختلف خواهیم بود. همچنین بر اساس اطلاعیه‌ای که پلیس راه اعلام کرده اگر محوری با حجم ترافیک بالا مواجه شود ممکن است محدودیت و ممنوعیت‌های تردد در آن محور اعمال شود و اجرای این سیاست بسته به حجم ترافیک ممکن است، تغییر کند.

جزییات سفرهای نوروزی در آخرین روزهای تعطیلات

زییات سفرهای نوروزی در آخرین روزهای تعطیلات زییات سفرهای نوروزی در آخرین روزهای تعطیلات

بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده مرکز مدیریت راه‌های کشور، در سفرهای نوروزی مردم از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین امسال) به طور متوسط دو میلیون و ۳۲۹ هزار و ۶۱۶ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی مختلف تردد کرده‌اند که مجموع ترددهای بین‌استانی در ۱۷ روز گذشته به حدود ۳۷ میلیون دستگاه وسیله نقلیه مختلف می‌رسد که از این تعداد بالغ بر ۹۵ درصد آن مربوط به خودروهای شخصی است.

این آمار در قیاس با مدت مشابه در نوروز سال گذشته ۴۹درصد افزایش یافته و ۱۷۴ درصد در مقایسه با نوروز سال ۱۳۹۹ و ۹ درصد نسبت به همین ایام نوروز در سال ۱۳۹۸ بیشتر شده است که البته رشد عجیب و قریب این آمار در قیاس با نوروز دو سال گذشته به دلیل لغو شدن حجم بسیار زیادی از سفرهای نوروزی مردم ناشی از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران بود.

البته بیشترین تردد بین استانی در سفر های نوروزی امسال مربوط به پنجم فروردین ماه بود که به بیش از دو میلیون و ۶۴۶  هزار و ۱۰۰ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی مختلف رسید.

این آمار در قیاس با مدت مشابه در نوروز سال گذشته ۴۹درصد افزایش یافته و ۱۷۴ درصد در مقایسه با نوروز سال ۱۳۹۹ و ۹ درصد نسبت به همین ایام نوروز در سال ۱۳۹۸ بیشتر شده است که البته رشد عجیب و قریب این آمار در قیاس با نوروز دو سال گذشته به دلیل لغو شدن حجم بسیار زیادی از سفرهای نوروزی مردم ناشی از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران بود.

البته بیشترین تردد بین استانی در سفر های نوروزی امسال مربوط به پنجم فروردین ماه بود که به بیش از دو میلیون و ۶۴۶  هزار و ۱۰۰ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی مختلف رسید.

همچنین تغییرات تردد استانی در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که همه استان‌ها با افزایش ترددهای بین‌استانی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته مواجه شدند. خوزستان، بوشهر، اصفهان، خراسان رضوی و هرمزگان به ترتیب با ۱۶۵ درصد، ۱۱۱ درصد، ۷۶ درصد، ۷۴ درصد و ۷۰ درصد بیشترین افزایش را در ترددهای بین‌استانی تجربه کردند. همچنین بالاترین آمار تخلیه خودروها مربوط به استان تهران و البرز و بیشترین آمار انباشت خودروها مربوط به استان‌های گیلان و مازندران بوده است و پس از این استان‌های شمالی خوزستان و بوشهر هم به جمع میزبان‌های برتر نوروزی پیوستند.

مطالب مرتبط:  آخرین وضعیت ترافیک جاده ای کشور در 4 فروردین 1401/هشدار درباره حوادث مرگبار آخرین وضعیت جاده ها و ترافیک کشور در فروردین 1401

آخرین وضعیت جاده چالوس چگونه است؟

آخرین وضعیت جاده چالوس چگونه است؟ آخرین وضعیت جاده چالوس چگونه است؟

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور در برنامه زنده شبکه خبر گفت: سفرهای نوروزی هموطنان با توجه به پایان یافتن ایام تعطیلات نوروزی رو به اتمام هست و در روز گذشته نیز شاهد سفرهای برگشت در بیشتر محورهای کشور بودیم در حال حاضر بار سفرهای برگشت در محورهای ترافیکی و محورهای اصلی کشور آغاز شده و عمده سنگینی بار در جاده چالوس مسیر شمال به جنوب و همچنین در جاده هراز مشاهده می‌شود.

وی گفت: برنامه پلیس برای امروز این است که اگر ظرفیت محورها به حالت اشباع برسد در ساعات آینده این مسیرها به صورت شمال به جنوب یک طرفه شود. براین اساس در جاده هراز از رودهن به سمت شمال محدودیت تردد وجود خواهد داشت و در جاده چالوس آزاده راه تهران شمال از ابتدا محدودیت تردد را برای همه وسایل نقلیه داریم. به رغم اینکه وضعیت تصادفات نگران کننده است اما در ارتباط با تردد هموطنان توصیه داریم برای سفرهای برگشت با توجه به اینکه در برخی از محورها ترافیک سنگین است با صبر و حوصله رانندگی کنند.

وی گفت: چهار علت اصلی حوادث در جاده‌ها سبقت و سرعت غیرمجاز عدم توانایی در کنترل وسیله ناشی از اصرار به رانندگی در شرایط طولانی مدت و همچنین عدم توجه به جلو را مدنظر قرار دهند که از حوادث نیز کاسته شود. در ارتباط با تردد کامیون‌ها و تریلرها نیز اطلاعیه ای صادر شده که در روز سیزدهم فروردین ماه تردد این وسایل به جز کامیون‌ها و تریلرهای حامل مواد سوختنی و فاسدشدنی که می‌بایست توسط رانندگان مدنظر قرار گیرد. ممنوع است.

ترافیک در جاده های استان قزوین

ترافیک در جاده های استان قزوین ترافیک در جاده های استان قزوین

سرهنگ فرهاد ذاکری منش در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی استان اظهارداشت: با توجه به نزدیک شدن به پایان تعطیلات نوروزی در حال حاضر شاهد بازگشت اکثر مسافران هستیم و هر ساعت بر حجم ترافیک اضافه می شود.

سرهنگ ذاکری منش تصریح کرد: در حال حاضر حجم ترافیک در جاده ها و بزرگراههای استان نیمه سنگین است که بتدریج شاهد افزایش این حجم و سنگین شدن تردد خواهیم بود.

رئیس پلیس راه استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر شاهد موج بازگشت مسافران نوروزی هستیم و پیش بینی می کنیم امروز عصر و فردا و پس فردا نیز شاهد ترافیک سنگین در همه محورها بویژه محور شمالی باشیم.

سرهنگ ذاکری منش بیان کرد: به مسافران نوروزی توصیه می کنیم زمان بازگشت خود از سفر را به بعد ازظهر و ساعات منتهی به شب موکول نکنند و در ساعات اولیه صبح برنامه ریزی کرده و با آرامش و ایمنی بیشتری سفر کنند.

در هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنید  

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: متاسفانه حدود 55 درصد سوانح رانندگی در این ایام به دلیل بی توجهی به رعایت فاصله از خودروی جلویی، واژگونی؛ خواب آلودگی و خستگی ناشی از رانندگی و برخی سوانح نیز ناشی از صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی بوده است.

وی اظهار داشت: بر اساس این آمار اکیدا به رانندگان توصیه می کنیم در زمان رانندگی از سرعت و سبقت غیر مجاز، صحبت کردن با تلفن همراه خودداری کرده و با رعایت فاصله از خودروی جلویی پس از هر دو ساعت رانندگی حتما با استراحت در توقف گاههای مسیر و یا مجتمع های رفاهی بین راهی15 دقیقه استراحت کرده و سپس ادامه مسیر دهند.

ذاکری منش بیان کرد: با افزایش حدود 38 درصد ترددها تاکنون بیش از 15 میلیون تردد خودرویی در جاده های استان به ثبت رسیده است که بیانگر افزایش قابل توجه مسافرتها در مقایسه با سال قبل است.

آنچه دیگران میخوانند: جزییات شرایط سفر در نوروز 1401/شرایط سفرهای نوروزی با خودروی شخصی آخرین وضعیت جاده های کشور در 2 فروردین 1401

گردآورنده: زهرا فرامرزی 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

خواص دارچین برای سلامتی
نشانه های عاشق شدن یک پسر، رفتار مرد عاشق
هیئت فهادان و بعثت یزد + ویدیو | دلیل توقیف هیات فهادان | مداحی هیئت بعثت یزد
یوسف صیادی درگذشت ۱۴۰۱ | مرگ یوسف صیادی | فوت یوصف صیادی
چه کسی انتقام مختار را گرفت | انتقام مختار ثقفی را کی گرفت چه کسانی
درمان ترک کف پا در طب سنتی
زیارت عاشورا معروفه ۱۴۰۱ | زیارت عاشورا صوتی علی فانی با حجم کم تندخوانی
متن نوحه ای ساقی لب تشنگان ۱۴۰۱ | متن ای اهل حرم میر علمدار نیامد قدیمی
کیفیت نماز ظهر عاشورا ۱۴۰۱ | اداب نماز ظهر عاشورا | آموزش نماز عاشورا
نوحه ترکی قدیمی اردبیل ۱۴۰۱ | متن بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا قدیمی
زلزله الان تربت حیدریه | زلزله امروز مشهد ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
زلزله امروز تربت حیدریه ۱۷ مرداد | زلزله رشتخوار خواف مشهد خراسان رضوی
زلزله رشتخوار امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱| زلزله خراسان رضوی امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
فوت دکتر علوی کرمان | مرگ دکتر علوی متخصص اطفال کرمان درگذشت
بهترین دمنوش‌ها برای مصرف روزانه
بهترین سالن زیبایی در تهران
تشخیص لوازم آرایشی اصل
معرفی آرایشگران و مدل های برتر
جدیدترین مدل مانتو سال 98
بهترین مانتو لاکچری جدید
شرکت های تولید کننده روسری
راه های تشخیص مواد آرایشی بهداشتی اصل
بهاره شعبانی مربی آموزشی آرایشگری
مركز پوست و ليزر و زيبايي لیدو
ارائه خدمات تخصصی رنگ مو در منزل
خدمات اکستنشن و کاشت مژه در منزل
خدمات شینون مو در منزل با اعزام آرایشگر سیار
تاتو چیست و چگونه تاتو بزنم؟
چگونه پوستی زیبا ,شفاف و لطیف داشته باشیم؟
دوره آموزشی شینیون مو