10 فکت برتر که درباره اندرمنها نمیدانستیدماینکرفت یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های ویدیویی حال حاضر است که از ایده‌ای خلاقانه نشات گرفته. شاید اگر در اوایل انتشار این بازی، نگاهی به این عنوان می‌انداختید؛ با خودتان فکر می‌کردید که حتما این بازی جزو آن دسته از عناوینی است که چندان موفق نمی‌شوند. منتهی اکنون سال‌هاست که ماینکرفت نه‌تنها محبوب‌تر شده، بلکه ثابت کرده است که برای دوست داشتنی بودن؛ نیازی به گرافیک‌های آنچنانی و ریخت و پاش‌های اضافی نیست. تنها باید خلاق بود و به سمت مسیری حرکت کرد، که کمتر کسی حاضر به قدم گذاشتن در آن است.

در این بین، علی‌رغم تمامی تغییراتی که بازی داشته، ماب‌ها و موجودات دنیای ماینکرفت جزو آن دسته از المان‌هایی هستند که همواره بازیکنان را به تجربه این بازی وسوسه کرده‌اند! بنابراین هیچ جای تعجبی نیست که بخواهیم درباره یکی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین ماب‌های دنیای ماینکرفت یعنی اندرمن‌ها صحبت کنیم. بنابراین همراه باشید تا نگاهی به 10 فکت برتر اندرمن‌ها در دنیای ماینکرفت بیندازیم که احتمالا چیزی درباره‌شان نمی‌دانید.

اندرمن‌ها را می‌توان در هرجایی پیدا کرد

ماینکرفت

اگر برای یک‌بار هم که شده به سراغ تجربه بازی ماینکرفت رفته باشید، خیلی خوب می‌دانید که ماب‌های بازی در اسپاون شدنشان محدودیت‌هایی دارند. منظورمان این است که برخی از ماب‌ها تنها در بایوم‌های خاصی اسپاون می‌شوند و نمی‌توان در هرجایی آن‌ها را پیدا کرد. برای مثال معمولا در Nether خبری از زامبی‌ها نیست، و یا نمی‌تواند در دنیای معمولی و اصلی بازی Ghost‌ها را پیدا کنید! اما با تمام این توضیحات، اندرمن‌ها از این قانون مستنثی هستند.

مطلب پیشنهادی:راهنمای هدشات کردن در بازی PUBG New Stateتک گلوله، بوسه مرگ!
راهنمای هدشات کردن در بازی PUBG New State

مهم نیست که در کدام بعد بازی ماینکرفت درحال گشت و گذار هستید! اندرمن‌ها را می‌توان در هرجایی پیدا کرد. برای مثال این ماب‌ها را می‌توان در Nether در دسته‌های کوچک پیدا کرد و از طرفی در دنیای عادی بازی؛ اندرمن‌ها به صورت انفرادی اسپاون می‌شوند. منتهی اگر به بعد End رفتید، حواستان را خوب جمع کنید، زیراکه اندرمن‌ها در این بعد در دسته‌های بزرگ اسپاون می‌شوند و آن‌ها را می‌توان تقریبا درهرجایی از End پیدا کرد.

قابلیت خاص اندرمن‌ها

ماینکرفت

اندرمن‌ها تنها ماب‌های بازی هستند که می‌توانند بلاک‌ها را بدون وارد کردن آسیبی به آن‌ها، بردارد. چیزی‌که درباره اندرمن‌ها جالب است، این است که آن‌ها می‌توانند بلاک‌ها را دقیقا همانطوری که هستند، بردارند. برای مثال اندرمن‌ها می‌توانند بلاک چمن‌ها را بدون تبدیل شدن به بلاک خاک بردارند! این درحالی است که حتی بازیکنان نیز درحالت عادی نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند.

اگر اندرمنی با بلاکی که در دست دارد، بکشید، آیتمی که دراپ می‌کند؛ دقیقا همان بلاکی است که پیش از کشته شدنش در دست داشته. این درحالی است که دیگر ماب‌ها نمی‌توانند آیتم‌ها را به شکل اصلی‌شان دراپ کنند و این قابلیت، اندرمن‌ها را خاص‌تر از دیگر ماب‌های بازی کرده است.

اندرمن‌ها در اکثر مواقع بی‌آزارند

ماینکرفت

وقتی صحبت از رفتار و نحوه برخورد اندرمن‌ها می‌شود، باید گفت که در اکثر مواقع؛ اندرمن‌ها منفعل و بی‌آزارند. رفتار اندرمن‌ها دقیقا شبیه Zombie Pigman‌هاست! برای مثال تا زمانی که به Zombie Pigman‌ها حمله نکنید، آن‌ها کاری به کارتان ندارند. با این توضیحات، اندرمن‌ها نیز رفتاری مشابه Zombie Pigman‌ها دارند و تا زمانی که به آن‌ها حمله نکرده و یا به چشمانشان نگاه نکنید، اندرمن‌ها کاری با شما نخواهند داشت.

مطلب پیشنهادی:راهنمای نصب ماد ماینکرفت نسخه جاوابا مادهای ماینکرفت دنیای جدیدی را خلق کنید
راهنمای نصب ماد ماینکرفت نسخه جاوا

منتهی فراموش نکنید که نگاه به بدن و یا دست و پای اندرمن‌ها باعث نمی‌شود که آن‌ها حالتی تهاجمی به خود بگیرند. این ماب‌ها تنها در زمانی عصابی می‌شوند که مستقیما در چشمانشان زل بزنید و آن وقع است که باید فرار را به قرار ترجیح دهید! زیرا اندرمن‌ها در حالت تهاجمی؛ خیلی راحت می‌توانند که حسابتان را برسند.

آن‌ها از آب می‌ترسند

ماینکرفت

قبول دارم که اندرمن‌ها جزو ترسناک‌ترین و قوی‌ترین ماب‌های دنیای ماینکرفت هستند. اما این ماب‌های مرموز، نقطه ضعفی دارند که باعث ضعیف‌تر شدن آن‌ها می‌شود. بله، درست خواندید! نقطه ضعف اندرمن‌ها این است که آن‌ها به شدت از آب می‌ترسند و از آن متنفرند. اندرمن‌ها تقریبا تنها ماب دنیای ماینکرفت هستند که از آب فرار می‌کنند و آب می‌تواند میزان آسیب و دمیج واقعا زیادی به آن‌ها وارد کند.

دقیقا برای همین است که به موقع باران، اندرمن‌ها به سرعت تلپورت و فرار می‌کنند و حالتی عصابی و تهاجمی به خودشان می‌گیرند. درواقع اندرمن‌ها سعی می‌کنند که با فرار و پناه گرفتن در غارها و یا زیر درختان، خودشان را از باران دور نگه دارند. همچنین اگر در نزدیکی اندرمن‌ها آب بریزید، آن‌ها فورا فرار خواهند کرد.

آن‌ها می‌توانند بلاک‌ها را جا به جا کنند

ماینکرفت
مطلب پیشنهادی:چطور بازی‌ها را روی گوشی اندرویدی بهتر اجرا کنیم؟کنسول کوچک من
چطور بازی‌ها را روی گوشی اندرویدی بهتر اجرا کنیم؟

پیش‌تر اشاره کردیم که اندرمن‌ها می‌توانند بلاک‌ها را درست به همان شکلی که هستند، بردارند. اما همه‌چیز به همین موضوع ختم نمی‌شود. جالب است بدانید که اندرمن‌ها می‌توانند بلاک‌ها را جا به جا کنند و آن‌ها را در مکان‌های مختلفی قرار دهند. به عنوان مثال، اندرمن‌ها می‌توانند بلاک TNT را بردارند و آن را در هرجایی که دوست دارند، قرار دهند. بنابراین به شما توصیه می‌کنم که ساختمان‌هایتان را در کنار اندرمن‌ها درست نکنید!

می‌توانید به کمک کدو تنبل‌ها سر به سر اندرمن‌ها بگذارید

ماینکرفت

پیش‌تر اشاره کردیم که اگر مستقیما به چشم‌های اندرمن‌ها نگاه کنید، آن‌ها به شما حمله خواهند کرد. منتهی سوال این‌جاست که آیا می‌توان جلوی این اتفاق را گرفت؟ بله، قطعا! تنها کافی است که با استفاده از کدو تنبل‌ها یک ماسک برای خودتان دست و پا کنید. تنها کافی است که ماسک کدو تنبلی‌ خودتان را روی سرتان بگذارید و دیگر اندرمن‌ها به شما حمله نخواهند کرد.

همچنین از این موضوع می‌توانید به عنوان یک استراتژی حساب‌شده نیز استفاده کنید. با گذاشتن کدو تنبل‌ها روی سرتان، حتی اگر به اندرمن‌ها نگاه کنید؛ آن‌ها دیگر هیچ کاری به کارتان نخواهند داشت. بنابراین می‌توانید به کمک این استراتژی و و بدون هیچ دردسری؛ در بعد End به گشت و گذار بپردازید.

اندرمن‌‌ها شجاع‌ترین ماب‌های بازی هستند

ماینکرفت

اندرمن‌ها یکی از بی‌باک‌ترین و شجاع‌ترین ماب‌های بازی هستند که حتی علی‌رغم نقطه ضعف‌هایشان؛ باز هم می‌توانند دردسرهای مختلفی را برای بازیکنان به وجود بیاروند. منتهی از آن‌جایی که شکست اژدهای End یکی از اصلی‌ترین چالش‌های هربازیکن ماینکرفتی است، طبیعی است که در راه رسیدن به این اژدهای جهنمی؛ شما راهی End شوید و با صدها اندرمن رو به رو شوید.

مطلب پیشنهادی:آموزش ماینکرفت – ساده‌ترین فارم غذای اتوماتیک [تماشا کنید]فارمی که باید در دنیایتان داشته باشید
آموزش ماینکرفت – ساده‌ترین فارم غذای اتوماتیک [تماشا کنید]

جالب است بدانید که اندرمن‌ها هیچ ترسی از اژدهای End ندارند! حتی آن‌ها سعی می‌کنند که درحین نبرد با این اژدها به شما کمک کنند. اگر به سراغ اژدهای End رفته باشید، خیلی خوب می‌دانید که اندرمن‌ها در حین نبرد شما با این اژدها، سعی می‌کنند که مدام با تلپورت کردن؛ به شما کمک کنند. کسی چه می‌داند؛ شاید آن‌ها نیز از حکومت اژدهای End به سرزمینشان، خسته شده‌اند.

برای کشتن اندرمن‌ها از این ترفند استفاده کنید

ماینکرفت

حتی اگر برای یک‌بار هم که شده ماینکرفت بازی کرده باشید، خیلی خوب می‌دانید که کشتن اندرمن‌ها نه‌تنها چالش برانگیز است، بلکه می‌تواند واقعا دردسرساز باشد. همچنین از آن‌جایی که شما برای رفتن به بعد End به Ender Pearl‌ها نیاز دارید، باید راهی برای کشتن اندرمن‌ها پیدا کنید. اما خبر خوب این است که برای کشتن اندرمن‌ها ترفندی وجود دارد که می‌تواند روند کار را برایتان ساده‌تر کند.

برای این‌کار باید کمی تمرین کنید، اما از آن‌جایی که قد اندرمن‌ها تنها 3 بلاک است، شما می‌توانید اتاق و یا مکانی با ارتفاع 2 بلاک برای خودتان بسازید. سپس در زیر آن پنهان شوید و به اندرمن‌ها نگاه کنید. آن‌ها فورا به شما حمله خواهند کرد و متاسفانه و یا خوشبختانه بخاطر قد بلندشان نمی‌توانند آسیبی به شما وارد کنند. بنابراین می‌توانید از این ترفند برای کشتن اندرمن‌ها استفاده کنید.

اندرمن‌ها برای نجات خودشان تلپورت می‌کنند

ماینکرفت

یکی از قابلیت‌های دوست داشتنی و منحصر به فرد اندرمن‌ها این است که آن‌ها می‌توانند بدون هیچ محدودیتی تلپورت کنند و در یک چشم به هم زدن، از جایی به جای دیگر بروند. تلپورت کردن اندرمن‌ها در شعاع تقریبی 30 بلاکی اتفاق میوفتد و کاملا تصادفی است. اگر در دنیای معمول بازی قدم زده باشید، حتما برای یک‌بار هم که شده صدای بلند و ترسناک تلپورت کردن اندرمن‌ها را شنیده‌اید.

مطلب پیشنهادی:آموزش ماینکرفت – چطوری فارم ویلجر بسازیم؟ [تماشا کنید]دوستانی که می‌توانند فوق‌العاده کمکتان کنند
آموزش ماینکرفت – چطوری فارم ویلجر بسازیم؟ [تماشا کنید]

اما همانطور که اشاره کردیم، اندرمن‌ها با تلپورت کردن سعی می‌کنند که خودشان را نجات دهند. برای مثال اگر حس کنند که خطری آن‌ها تهدید می‌کند، فورا تلپورت خواهند کرد. بنابراین به همین دلیل است که وقتی به آن‌ها حمله می‌کنید، سریعا فرار می‌کنند.

وقتی اندرمن‌ها عصابی هستند، صداهای عجیبی ایجاد می‌کنند

ماینکرفت

یکی از جنبه‌هایی که اندرمن‌ها را تا به این اندازه ترسناک و کابوس‌وار کرده، صدای بلند و وحشتناک آن‌هاست! معمولا اندرمن‌ها صدای چندان بلندی ندارند، منتهی اگر آن‌ها را عصبانی کنید؛ صدایی وحشتناک ایجاد خواهند کرد که قطعا مو به تن هر بازیکنی سیخ می‌کند.

window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F270732%2522%257D";

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب