Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریم

Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریماین روزها بازی‌های رقابتی چندنفره نظیر Fortnite ,Apex Legends ,Call of Duty و PUBG از محبوبیتی انکارنشدنی برخوردارند و ماهانه میلیون‌ها بازیکن را به صحنه رقابت‌های مهیج خود فرامی‌خوانند. در این میان جای تعجب نیست که عده‌ای به کمک نرم‌افزارهای تقلب به دنبال کسب مزایایی ناعادلانه‌ای باشند. نرم‌افزارهای ضدتقلب رسالت دقیق و مشخصی دارند و آن، مقابله با متقلبان است اما در عمل، حرف و حدیث پشت این نرم‌افزارها زیاد است؛ از نرم‌افزار Denuvo Anti-Cheat به عنوان نمونه بارز این موضوع می‌توان نام برد. در این مقاله از به معرفی و بررسی این نرم‌افزار و به پاسخی بر این پرسش می‌پردازیم که چرا Denuvo این‌قدر بحث‌برانگیز است.

نرم‌افزار ضدتقلب چیست؟

موضوع تقلب در بازی‌های کامپیوتری مختص بازی‌های چندنفره آنلاین نیست. سالیان پیش، کدهای تقلب بی‌شماری را در Grand Theft Auto استفاده می‌کردیم و یا با فشردن چند دکمه، به پول بی‌نهایت در Sims دست می‌یافتیم. به مرور حوزه روش‌های تقلب به بازی‌های چندنفره آنلاین نیز کشیده شد و امروزه شاهدیم عناوین FPS رقابتی آنلاین نظیر Valorant بزرگترین هدف نرم‌افزارهای تقلب هستند. این نرم‌افزارها به دارنده آن مزیتی ناعادلانه می‌بخشند و بدلیل نقض برابری، سایر بازیکنان از ورود به بازی منصرف می‌گردند. این امر جامعه بازیکنان را به تدریج کوچک و کوچکتر می‌کند و اگر این رویه به همین منوال به پیش برود، فاجعه‌ای مالی را برای سازندگان بازی به همراه خواهد داشت. لذا سازندگان با ساخت و یا پشتیبانی مالی از نرم‌افزارهای ضدتقلب، خود را تا حدی از بروز مشکلات مذکور مصون می‌کنند. نرم‌افزارهای ضدتقلب با تجزیه و تحلیل فایل‌های DLL بازی و فرآیندهای موجود در حافظه سیستم و یا با استفاده از درایورهای کرنل، کدهای تقلب را شناسایی می‌کنند. این نرم‌افزارها هم‌چنین با تحلیل رفتارهای بازیکنان، کاربر انسان را از ربات تشخیص دهند.

Denuvo چیست و چگونه کار می‌کند؟

Denuvo در درجه اول، راهکاری به منظور جلوگیری از کرک شدن بازی‌ است اما قادر است با تجزیه و تحلیل فایل‌های بازی، متقلبان حین بازی را نیز شناسایی کند و گزارش آن‌ها را به توسعه‌دهنده بازی ارائه دهد. Denuvo همانند بسیاری دیگر از نرم‌افزارهای ضدتقلب از درایورهای کرنل استفاده می‌کند و این بالاترین سطح دسترسی یک نرم‌افزار قلمداد می‌گردد.

و اینجاست که آغاز جنجال است: سطح بالای دسترسی Denuvo به سیستم…

چرا از Denuvo بیزاریم؟

قبلا گفتیم که سطح دسترسی Denuvo بسیار بالاست لذا اگر کسی موفق به سوء استفاده از آن شود، قادر است به کمک Denuvo به درایورهای کرنل سیستم و متعاقبا هر چیزی که در رایانه شماست، دست‌اندازی کند. این بزرگترین نقطه خطر استفاده از Denuvo است که حریم خصوصی کاربران را با خطری جدی مواجه می‌کند. به علاوه، ادعا شده است که Denuvo بر عملکرد بازی تاثیری فوق‌العاده مخرب دارد؛ این قضیه تا جایی به پیش رفت که کاتسوهیرو هارادا کارگردان Tekken 7، مقصر مشکلات عملکردی پورت PC این بازی را Denuvo اعلام نمود. البته با وجود این که خطر امنیتی Denuvo بر همگان ثابت شده است، در خصوص اثر منفی Denuvo بر افت فریم بازی‌ها نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود.

نظر شما در خصوص Denuvo چیست؟ آیا شما نیز گرفتار مشکلات ناشی از آن شده‌اید؟ لطفا نظرات خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریم
Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریم
Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریم
Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریم
Denuvo چیست و چرا از آن بیزاریم
window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F271039%2522%257D";

(1) Denuvo چیست و چرا اکثر گیمرها از آن
Denuvo چیست و چرا اکثر گیمرها از آن متنفر هستند - آی تی رسان


(2) قفل امنیتی Denuvo چیست و چگونه کار
قفل امنیتی Denuvo چیست و چگونه کار میکند - گیمفا


(3) قفل Denuvo چیست آیا دنوو در آستانه
قفل Denuvo چیست آیا دنوو در آستانه نابودی است - 724پرس


(4) بازی های دنوو و CONSPIR4CY
بررسی و تحلیل DENUVO همه چیز در مورد کرک بازی های دنوو و CONSPIR4CY و تاریخ انتشار اخبار GamingMaster


(5) توافق رسیدند
آمریکا و اتحادیه اروپا با حفظ حریم خصوصی بر سر تبادل داده به توافق رسیدند دیجیاتو


(6) کرک بعدی CPY برای بازی های DENUVO چیست
کرک بعدی CPY برای بازی های DENUVO چیست اخبار GamingMaster


(7) دنوو مدیریت حقوق دیجیتال - ویکیپدیا
دنوو مدیریت حقوق دیجیتال - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد


(8) انویدیا از ابزاری برای تبدیل آنی
انویدیا از ابزاری برای تبدیل آنی تصاویر دو بعدی به سه بعدی رونمایی کرد دیجیاتو


(9) همه چیز درباره قفل Denuvo دنوو - گرهای
همه چیز درباره قفل Denuvo دنوو - گرهای که به دندان باز شد - گیم نیوز

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب