دیلایت در خودروهای امروزی چیست و چه کاربردی دارد؟به گزارش خودروکار، در حال حاضر شركت های مختلف در معرفی و رونمایی از خودروهایشان تاكید زیادی دارند كه خودرو مجهز به این نوع تكنولوژی باشد البته استفاده از این چراغ ها از سال های قبل در كشورهایی همچون آمریكا،آلمان و انگلیس مورد استفاده قرار می گرفت.

در كشوری همچون آمریكا كه یكی از بازارهای بزرگ خودرو جهان به شمار میرود و قوانین سفت و سختی برای عبور و مرور خودروها دارد امتیازهای خوبی به خودروهایی كه از این نوع چراغها استفاده می كنند، می دهد.

برای نمونه اگر خودرویی از این نوع چراغ ها یا از سیستمی استفاده كند كه به محض روشن شدن خودرو چراغهای نور پایین و یا چراغ های مخصوصی كه برای استفاده در روز هستند را روشن كند هزینه بیمه كمتری را دریافت می کند.
 
حتما به خودتان می گوید روشن بودن چراغ خودرو در روز چه فایده ای دارد؟ در جواب این سوال بهتر است بدانید كه استفاده كردن از این چراغهادر روز برای جلب توجه عابران پیاده و یا راننده های عبوری می باشد نه خود راننده خودرو !! اگر به این مسئله توجه كنیم متوجه اهمیت این چراغها میشویم.

اگر در خیابانهای شهر به ماشین های كه از این نوع چراغها استفاده می كنند توجه كرده باشید حتما متوجه شدید كه چگونه توجه شما را به خود جلب میكنند و این همان چیزی است كه طراح های این نوع چراغها دنبالش هستند.

 یعنی جلب توجه عابر پیاده و راننده های دیگر به خودروی در حال عبور و رعایت كردن مسائل ایمنی و فاصله با خودروی مورد نظر. البته روشن بودن اجباری چراغها از ده های قبل در كشورهایی همچون سوئد اجرا شده است و علت آن مه آلود بودن بیشتر مناطق این كشورها در بیشتر روزهای سال است.

البته در این كشورها كه در سال های قبل از چراغهای LED استفاده نمی شد، چراغ های جلو به محض روشن شدن خودرو به صورت خودكار روشن می شد.

تحقیقات نشان داده است كه استفاده از چراغ های روشنایی در روز می تواند تصادف هایی كه به علت عدم توجه راننده ها به خودروهای عبوری است را تا اندازه زیادی كاهش دهد.


شما از ما بپرسید!

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید تا "خودروکار" به آن ها پاسخ دهد.


انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب