ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402زمان و نحوه ثبت نام ازمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402زمان و نحوه ثبت نام ازمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

معمولا والدین تمایل دارند که، فرزندانشان در بهترین مدارس ادامه تحصیل دهند و یکی از این آن ها، مدرسه تیزهوشان می باشد. دانش آموزان جهت ورود به این مدارس در دوره اول متوسطه می بایست در آزمون استعدادهای درخشان ششم به هفتم شرکت نمایند. پذیرش دانش آموزان در پایه مذکور و در مدارس فوق بر اساس سنجش هوش، خلاقیت و استعداد آن ها صورت می پذیرد. آن دسته از داوطلبان که واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان هستند، می توانند در موعد مقرر به سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان (دوره اول) مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را به انجام برسانند.

نام نویسی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 از طریق سامانه ثبت نام آزمون پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان

انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

داوطلبان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی می بایست در بازه زمانی مقرر و با مراجعه به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانند. با انتشار دستورالعمل نام نویسی این آزمون زمان دقیق نام نویسی علاقه مندان تحصیل در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم از روز سه شنبه 16 لغایت پنجشنبه 25 فروردین ماه 1401 مشخص شده است.

لازم به ذکر می باشد که تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز برای جاماندگان از نام نویسی در نظر گرفته می شود که به محض انتشار اخبار مرتبط، اطلاعات لازم را از طریق این مقاله در اختیار متقاضیان قرار می دهیم؛ همچنین داوطلبان می توانند جهت دسترسی به اطلاعیه های مربوطه در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوند.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

قبل از اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی در آزمون مذکور که به شکل اینترنتی انجام می شود، در صورتی که رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان خود را نمی دانید یا فراموش کرده اید، می بایست آن را از مدرسه محل تحصیل دریافت نمایید؛ همچنین امکان بازیابی این رمز به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه نیز فراهم است. در ادامه راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در آزمون مورد بحث و همچنین بازیابی رمز عبور ارائه شده است.

راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

به درگاه اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه نموده و از بین دو آیکون در نظر گرفته شده در صفحه زیر، “سمپاد پایه هفتم” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتممرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

سپس “کد ملی” و “رمز عبور همگام” جهت ورود به سامانه را ثبت نموده و گزینه ورود را بفشارید.

مرحله اول ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله اول ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

مشخص کردن “نقش خود” (دانش آموز) و “عنوان سازمانی” (نام مدرسه)

مرحله دوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله دوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

ورود به داشبورد اصلی و انتخاب گزینه “استعداد های درخشان پایه هفتم”

مرحله سوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله سوم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

تکمیل مرحله اول با مطالعه موارد نمایش داده شده و روشن نمودن تیک “تمامی موارد توافق نامه را به دقت مطالعه کرده و موافقت خود را با تمامی بندهای آن اعلام می کنم.”

مرحله چهارم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله چهارم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

انتخاب گزینه ویرایش از بخش “مدیریت”

مرحله پنجم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله پنجم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

تکمبل فرم موجود در سایت، بارگذاری عکس داوطلب در محل “انتخاب فایل” و تیک زدن عبارت “با توجه به این که مراحل نام نویسی اینترنتی انجام می شود، صحت تمامی اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه بر عهده اینجانب بوده و مورد تایید است” و سپس انتخاب گزینه “ذخیره” در انتهای کار

مرحله ششم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله ششم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

چاپ رسید اولیه ثبت نام

مرحله هفتم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتداییمرحله هفتم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی

راهنمای بازیابی رمز ورود

به منظور بازیابی رمز عبور به سامانه ثبت نام آزمون پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان مراجعه نموده و بر روی گزینه “رمز ورود را نمیدانم!” کلیک کنید.

مرحله اول بازیابی رمز ورود سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه هفتممرحله اول بازیابی رمز ورود سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه هفتم

اطلاعات خواسته شده را در کادرهای نمایش داده شده درج نموده و گزینه “تایید” را بفشارید تا رمز عبور جدید به شماره تلفن همراه مورد نظر پیامک شود.

مرحله دوم بازیابی رمز ورود سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه هفتممرحله دوم بازیابی رمز ورود سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه هفتم

توجه داشته باشید که جهت قطعی نمودن نام نویسی خود می بایست هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 را از طریق سایت مذکور و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. پس از انجام تمامی این مراحل، سامانه یک “کد پیگیری” در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا اتمام فرآیند آزمون نزد خود نگه دارید. توصیه می شود که داوطلبان در درج اطلاعات و بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهایت دقت را داشته باشند اما در صورت بروز خطا هم ویرایش برخی اطلاعات امکان پذیر می باشد، سامانه فوق در زمان ثبت نام و همچنین هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم این امکان را برای داوطلبان ایجاد خواهد کرد.

چند نکته در خصوص ثبت نام

امکان دریافت رمز عبور همگام با مراجعه به مدرسه خود یا بازیابی رمز به صورت اینترنتی (از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان) وجود دارد. در زمان تکمیل فرم ثبت نام، باید مدارس مورد علاقه خود را انتخاب نمایید؛ در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه تیزهوشان هستند، هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه می باشد. عکس بارگذاری شده در سایت باید دارای فرمت jpg، بدون حاشیه و تا خوردگی و مربوط به سال جاری دانش آموز باشد. همچنین فایل عکس باید با ابعاد حداکثر 300*200 یا 400*300 پیکسل باشد. پرداخت هزینه ثبت نام صرفا به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام انجام می گیرد و در صورت عدم واریز هزینه، ثبت نام شما قطعی نخواهد شد. در پایان مراحل نام نویسی باید شماره پیگیری را دریافت کنید چرا که عدم دریافت این کد، به منزله عدم تکمیل ثبت نام می باشد. لازم به ذکر است که نگهداری از کد پیگیری جهت استفاده در مراحل بعد (زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402) ضروری می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

دانش آموزانی مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هستند که شرایط و ضوابط لازم را دارا باشند. شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 عبارت اند از:

کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی در صورتی که داوطلب از دو شرط بالا حداکثر در یکی از عنوان دروس، مقیاس خوب را کسب نموده باشد نیز ثبت نام وی بلامانع است. دارا بودن تابعیت ایرانی (دانش آموزان غیر ایرانی نیز با دارا بودن یکسری شرایط خاص قادر به ثبت نام خواهند بود.) اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش می باشد. لازم است که داوطلبان، مدارس استعداد درخشان مورد نظر را با توجه به محل سکونت خود انتخاب نمایند. در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه استعداد درخشان می باشد، دانش آموزان در انتخاب و اولویت بندی مدارس اختیار کامل دارند. در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد، (دوقلو یا بیشتر، همجنس یا غیر همجنس) و قبولی یکی از آن ها در آزمون، پذیرش دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی به موضوعات مهمی همچون مهلت نام نویسی، اطلاعات مربوط به توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان، مراحل ثبت نام آزمون، شرایط پذیرش دانش آموزان، اعلام نتایج، ضوابط و نحوه نقل و انتقال پذیرفته شدگان و… اشاره شده است. دفترچه مذکور در تاریخ 9 فروردین ماه 1401 از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان منتشر و در اختیار داوطلبان قرار گرفت به جهت سهولت دسترسی داوطلبان به این دفترچه، لینک دانلود آن در کادر زیر قرار داده شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402
دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402
(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

شما دانش آموزان گرامی می توانید با مطالعه منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی، آمادگی مورد نیاز برای حضور در عرصه رقابت را پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 بدست آورید. به منظور دسترسی به اطلاعات تکمیلی پیرامون هر یک از مباحث مذکور می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 در چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون از تاریخ 16 لغایت 25 اسفند ماه 1401 در نظر گرفته شده است.

2- نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم 1401 - 1402 به چه صورت است؟

داوطلبان باید جهت نام نویسی به سایت azmoon.medu.ir مراجعه و مطابق با راهنمای تصویری ارائه شده در این مقاله عمل کنند.

3- آیا در صورت فراموشی، امکان بازیابی رمز همگام مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرده و با کلیک بر عبارت (رمز ورود را نمیدانم!) اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانند.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": " ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 در چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نام نویسی این آزمون از تاریخ 16 لغایت 25 اسفند ماه 1401 در نظر گرفته شده است." } },{"@type": "Question", "name": "نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم 1401 - 1402 به چه صورت است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "داوطلبان باید جهت نام نویسی به سایت azmoon.medu.ir مراجعه و مطابق با راهنمای تصویری ارائه شده در این مقاله عمل کنند. " } },{"@type": "Question", "name": "آیا در صورت فراموشی، امکان بازیابی رمز همگام مدارس تیزهوشان وجود دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، متقاضیان می توانند به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرده و با کلیک بر عبارت (رمز ورود را نمیدانم!) اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانند." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب