علت درگذشت آرش آقایی جودوکار + بیوگرافیبه گزارش تیتربرتر؛ جودوکار تبریزی که در مسابقات قهرمانی آسیا روی سکو رفته بود، طی حادثه‌ای درگذشت.

علت درگذشت آرش آقایی جودوکار 

 علت درگذشت آرش آقایی جودوکار  علت درگذشت آرش آقایی جودوکار 

 

طبق اعلام فدراسیون جودو، آرش آقایی عصر امروز یکشنبه به دلیل برق گرفتگی در باشگاه بدنسازی در تبریز جان خود را از دست داد.

در این راستا، "آرش میراسماعیلی" رئیس فدراسیون جودو در پیامی درگذشت این قهرمان با اخلاق را تسلیت گفت.

مرحوم آقایی هم اکنون عضو تیم ملی جودو بود و در اردوی مشترک یک ماه قبل با عراق نیز حضور داشت.

ماجرای بازگشت آرش آقایی به کشور پس از مهاجرت!

آرش آقایی آذر 1400 پس از چند سال مهاجرت به کشور آذربایجان به ایران بازگشت.

 آرش آقایی، دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودوی قهرمانی کشور پس از حدود 2 سال به ایران بازگشت.

جزئیات بازگشت جودوکار پناهنده به ایران

جزئیات بازگشت جودوکار پناهنده به ایران جزئیات بازگشت جودوکار پناهنده به ایران

 

آرش آقایی دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان جودو قهرمانی آسیا، بنا به دلایلی نزدیک به دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مسابقه داد، اما سرانجام صبح امروز چهارشنبه 10 آذرماه 1400 با حضور در فدراسیون جودو و دیداری که با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشت، تصمیم گرفت تا از این پس زیر پرچم کشورمان و برای تیم ملی جودومسابقه دهد.

آرش آقایی در گفت‌وگویی اظهار داشت: بنا به مشکلاتی که برای من در آن مقطع پیش آمده بود، ناچار شدم به مدت دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مبارزه کنم، اما سرانجام تصمیم گرفتم برای آینده خود برنامه ریزی دقیق‌تری کنم. امروز (چهارشنبه) صحبت‌های خوبی با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشتم و توافقات خوبی نیز صورت گرفت.

وی افزود: طبق توافقاتی که با ریاست محترم فدراسیون داشتیم از امروز در خدمت تیم ملی جودو کشورمان خواهم بود و در مسابقات بین المللی با لباس تیم ملی جودو ایران و زیر پرچم سه رنگ کشور عزیزمان مبارزه خواهم کرد.

مطالب مرتبط:  پناهندگی ورزشکاران از چالش برانگیزترین اتفافات ورزش ایران از پرونده سیاسی سعید ملایی تا شهادت علیه ایران

آرش آقایی کیست؟

آرش آقایی کیست؟   آرش آقایی کیست؟  

 

 آرش آقایی متولد سال ۱۳۷۱ در تبریز بود و چندین عنوان قهرمانی مسابقات جودوی کشور، برنز جوانان آسیا و مدال طلای کارگران جهان را در کارنامه داشت.

جودوکار 25 ساله کشورمان در صحبت‌های اخیر خود مدعی شده که  منصوری سرمربی تیم ملی و رودکی مدیر تیم‌های ملی مانع فعالیت او در تیم ملی شدند و او ناچار شد سرانجام چنین تصمیمی را بگیرد.

آقایی مدال برنز مسابقات جوانان قهرمانی آسیا و مدال قهرمانی کارگران جهان را در کارنامه دارد و به زودی در کاپ  اروپا با لباس کشور آذربایجان به روی تاتامی خواهد رفت! وی در وزن ۸۱- کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان مبارزه می کند.

سال 97 پس از خبر مهاجرت آرش آقایی که در رسانه‌ها منتشر شد مبنی براینکه آرش آقایی جودوکار تبریزی تیم ملی کشورمان پس از اختلاف با سرمربی و مدیر تیم‌های ملی جودوی کشورمان سرانجام راهی کشور آذربایجان شد و پس از توافق با مسئولان این کشور به تیم ملی جودوی کشور آذربایجان پیوست به همین دلیل فدراسیون جودو، کوراش و جیجیستو در واکنش به این خبر و برای روشن شدن افکار عمومی جوابیه‌ای را روی خروجی سایت فدراسیون جودو منتشر کرد و مدعی شد که آرش آقایی پس از کسب مدال برنز رقابت‌های قهرمانی کشور تنها چند ماه در سال ۹۵ در اردوی تیم ملی حضور داشته و پس از آن به خواست خود و به دلیل مشغله کاری اردو را ترک کرده است و او در سال ۲۰۱۳ در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین افتخار همراهی تیم را در این رده داشته و پس از آن نیز یک مرتبه به همراه تیم استانی در رقابت‌های گرنداسلم ابوظبی حاضر شده است.

بدون حاشیه میرویم سراغ اصل ماجرا، این روز‌ها آرش آقایی خبر ساز شده، موضوع پناهندگی شما چیست؟

من ۴ ما‌ه است که در کشور جمهوری آذربایجان هستم و به عضویت تیم ملی جودوی این کشور نیز درآمده‌ام، ا‌ما این‌که گفته می‌شو‌د پناهنده شده‌ام اصلا صحت ندارد.

اگر پناهنده نشدی پس چه اتفاقی رخ داده؟

پناهندگی یعنی فرار کردن، ا‌ما این طور نیست من در این کشور لژیونر شده‌ام.

خوب چرا چنین تصمیمی گرفتید؟

آرزویم این بود که بر‌ا‌ی تیم ملی کشورم مدال‌آوری کنم، هرچند که این کار را انجام د‌ا‌ده‌ام.

خوب وقتی عضو تیم ملی بودید، مدال آوری هم می‌کردید، پس چرا چنین تصمیمی گرفتید؟

من ۲۵ ساله هستم و می‌خواستم در ادامه مسیر هم بر‌ا‌ی جودوی ایران مبارزه کنم، اما آقایان گفتند تو را نمی‌خواهیم و ما به دنبال جوان‌گرایی هستیم. من تمام تلاشم را کردم تا بمانم و بر‌ا‌ی مملکتم مثل سال‌های قبل افتخارآفرینی کنم، ا‌ما آقایان ادعا کردند من (آرش آقایی) را بر‌ا‌ی تیم ملی نمی‌خواهند.

فدراسیون در جریان ماجرای پیوستن شما به تیم ملی جودو آذربایجان بود؟

فدراسیون آذربایجان برای جذب من به فدراسیون جودو مدت‌ها قبل نامه‌ای ارسال کرده بود، اما من دوست داشتم برای تیم ملی کشورم فعالیت کنم. متاسفانه وقتی دیدم که آقایان دیگر نمیخواهند من باشم، ناچار شدم که چنین تصمیمی بگیرم. به هر حال با توجه به اینکه فدراسیون در آن مقطع دیگر من را نمی‌خواست من هم بر‌ا‌ی این‌که بتوانم به آرزویم برسم ناچار شدم به کشور آذربایجان بروم.

در حال حاضر هم گویا اولین مسابقه رسمی را برای تیم ملی آذربایجان انجام داده‌اید.

بله در حال حاضر در کشور پرتغال هستیم و تا ساعاتی دیگر برای ادامه تمرینات به آذربایجان برمیگردیم. به اردو‌ها برمیگردیم و هنوز زمان بعدی مسابقات معلوم نیست و به زودی مشخص خواهد شد.

گویا فدراسیون اعلام کر‌د‌ه شما با تیم استانی راهی مسابقات گرنداسلم شده‌اید و مدال آوری شما با تیم ملی نبوده، آیا این ادعا صحت دارد؟

چطور ممکن است من به مسابقات مهم گرانداسلم ابوظبی و مسابقات و اردوی ازبکستان با نام تیم ملی اعزام شوم، ا‌ما آقایان بگویند که آقایی با تیم استانی به این مسابقات رفته است! اصلا چطور چنی چیزی ممکن است؟ همیشه در مسابقات مهم گرنداسلم ابوظبی کشور‌های خارجی در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند، حالا چطور ممکن است که یک تیم استانی را به این مسابقات اعزام کر‌ده باشند؟! بر‌ا‌ی من این صحبت‌ها عجیب است.

صحبت پایان شما ...

من پرچم کشورم را با موفقیت در تیم ملی ایران به نمایش درآوردم و دیگر حرفی ندارم و در حال حاضر نیز نمی‌خواهم به ادامه مصاحبه بپردازم. در اولین زمان ممکن در مورد همه مسائل صحبت خواهم کر‌د.

آنچه دیگران می خوانند: آشنایی با الکس نوری سرمربی احتمالی استقلال+بیوگرافی ماجرای محرومیت علی کریمی از استقلال!

گردآورنده: علیرضا یوسفی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب