نمایندگان بر استیضاح وزیر صمت مصرنداستیضاح وزیر صمتاستیضاح وزیر صمتاستیضاح وزیر صمت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگانی که موضوع استیضاح را طرح کرده‌اند بر نظر سابق خود مصرند، رای خود را پس نگرفته‌اند و منتظرند که هیات رئیسه اعلام وصول کند.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از ایلنا، علی جدی درباره احتمال تغییر در روند قرعه‌کشی خودرو در سال جاری اظهار داشت: هرگونه تغییر در روند اجرای قرعه‌کشی و یا تصمیمات مربوط به خودرو در حیطه اختیارات وزارت صمت است اما ما همچنان نسبت به عملکرد خودروسازان انتقاد داریم، همه ساله برنامه‌های زیادی را اعلام می‌کنند اما هیچ‌یک اجرا نمی‌شود.

وی تاکید کرد: ما بارها اعلام کرده‌ایم که دولت باید از حوزه خودروسازی خارج شده و همچنین بخشی از نیاز داخل از واردات تامین شود تا ساخت خودرو رقابتی شود و خودروساز هم تولید خود را بالا ببرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا زمانی که بحث عرضه و تقاضای خودرو بالانس نشود اتفاق مثبتی نمی‌افتد. بارها خودروسازان وعده داده‌اند که عرضه را افزایش می‌دهند تا پروسه قرعه‌کشی متوقف شود اما عملا هیچ‌گونه افزایش تولیدی نداشته‌اند. 

وی یادآور شد: حتی اگر خودروسازان تولید را بالا ببرند یک سال تعهد فروش دارند که به آن عمل نکرده‌اند.

جدی درباره وضعیت استیضاح وزیر صمت نیز بیان داشت: نمایندگانی که موضوع استیضاح را طرح کرده‌اند بر نظر سابق خود مصرند و رای خود را پس نگرفته‌اند و منتظرند که هیات رئیسه اعلام وصول کند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع مورد انتقاد نمایندگان هم همچنان روی محور کیفیت، کمیت، واردات و میزان تولید خودرو است.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب