خداحافظی بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی چین با موتور احتراقیبه گزارش خودروکار، شرکت بی‌وای‌دی، بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی چین، اعلام کرد: از ماه گذشته ساخت خودروهای موتور احتراقی را متوقف کرده است و اکنون فقط خودروهای الکتریکی و هیبریدی تولید می‌کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت بی‌وای‌دی در آینده در بخش خودرو بر روی خودروهای الکتریکی خالص و پلاگین هیبریدی تمرکز خواهد کرد اما به طور کامل، ساخت موتورهای بنزینی را متوقف نخواهد کرد زیرا موتورهای کوچک‌تر بسیار کارآمد، در خودروهای پلاگین هیبریدی استفاده خواهند شد. این اقدام بی‌وای‌دی در پاسخ به تعهد پکن برای افزایش مصرف انرژی سبز برای رساندن انتشار کربن به اوج تا سال ۲۰۳۰ است.

بی‌وای‌دی یکی از شش خودروساز(ولوو، فورد، جنرال موتورز، مرسدس بنز و جگوار لندرور) است که با کمپین جهانی برای حذف تدریجی خودروهای موتور احتراقی تا سال ۲۰۴۰ پیمان بسته است.

بی‌وای‌دی در ماه مارس ۱۰۴ هزار و ۸۷۸ دستگاه وسایل نقلیه انرژی جدید فروخت که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل،   ۲۴ هزار و ۲۱۸ دستگاه  افزایش یافت و بالاترین فروش ماهانه را ثبت کرد. فروش ماه گذشته شامل ۵۳ هزار و ۶۶۴ خودروی الکتریکی و ۵۰ هزار و ۶۷۴ خودروی پلاگین هیبریدی و ۵۴۰ خودروی تجاری الکتریکی بود.

این شرکت همچنین در بیانیه ای اعلام کرد به ارائه خدمات جامع و تامین قطعات یدکی در استفاده مشتریان از خودروهای سوختی موجود ادامه خواهد داد.


منبع: ایسنا

انتهای پیام/


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب