کاهش 30 درصدی ورودی سدهای پنج گانه تهرانچرا ورودی سدهای تهران کاهش یافته است؟


 مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران، از کاهش ۳۰ درصدی ورودی سدهای پنج گانه تهران در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

محمد شهریاری با اشاره به اینکه ورودی سدهای تهران در سال گذشته ۵۷۳ میلیون مترمکعب بود، گفت: این در حالی است که از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۴ فروردین، تاکنون ورودی سدهای تهران ۴۰۹ میلیون مترمکعب بوده که این رقم نشان‌دهنده کاهش ۳۰ درصدی ورودی‌های سدهای تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون حجم ذخیره شده در مخازن سدهای تهران ۴۰۳ میلیون مترمکعب است، اظهار داشت: این رقم در فروردین سال گذشته ۶۶۹ میلیون مترمکعب بوده که هم‌اکنون با کاهش ۲۶۶ میلیون مترمکعبی ذخیره آب در مخازن سدهای تهران مواجه هستیم.

مدیر دفتر بهره‌برداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: ثبت ۱۵۵ میلی‌متر بارش از ابتدای سال آبی تاکنون در تهران ثبت شده که این رقم در مقایسه با متوسط بلند مدت که ۲۰۴ میلی‌متر بارش بوده با ۲۴ درصد کاهش مواجه است.


کاهش ۷۴ درصدی بارش‌های فرورودین امسال نسبت به پارسال


به گفته شهریاری، میزان بارش‌ها در بازه زمانی ۱۴ روز فرورودین ماه، در متوسط بلند مدت ۱۹.۶۶ میلی‌متر ثبت شده است. این رقم امسال ۵.۱ میلی‌متر بوده که تفاوت حجم بارش نشان‌دهنده ۷۴ درصد کاهش بارندگی در فرورودین امسال نسبت به مدت متوسط بلند مدت است.

وی افزود: کاهش ۷۴ درصدی بارش‌های فرورودین ماه امسال نسبت به سال گذشته، ورودی سدهای تهران را کاهش داده است به نحوی که در فروردین امسال ۶۲ میلیون مترمکعب ورودی روان‌آب به سدهای تهران داشتیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۲۰ میلیون مترمکعب بوده است.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.newsنظر خود را بنویسید

آخرین مطالب