مقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای + ویدیودانلود با کیفیت بالا دانلود با کیفیت متوسط دانلود با کیفیت پایین مشاهده در سایت یوتیوب
مقایسه دنا پلاس و پژو 207i هاچبک دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i هاچبک دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i هاچبک دنده‌ ای

در این متن به مقایسه دنا پلاس و ۲۰۷ هاچ بک دنده ای خواهیم پرداخت.

این روزها اگر شخصی قصد خرید یک سدان با طراحی به نسبت زیبا و به‌روز و خوش فروش را داشته باشد، یکی از گزینه های پیش رو و قابل تأمل قطعاً دنا پلاس است و در سوی دیگر، اگر به یک هاچ بک جوان پسند و با لذت رانندگی بیش تر به همراه طراحی جذاب علاقه نشان دهد، می تواند به سراغ پژو ۲۰۷ دنده ای برود.

دنا پلاس را می توان یکی از سدان های بسیار محبوب با برند ملی دانست که پس از مدت ها خواب عمیق خودروسازان داخلی، این محصول توانست تا حد زیادی بازار سدان های دستی و حتا اتوماتیک را از دست چینی هایی همچون جک J5 J4، فاو بسترن و آریزو ۵ درآورد و در مقابل آن ها عرض اندام کند.

در طرف مقابل، پژو ۲۰۷i را داریم (ما هم مثل شما به صورت کامل درجریان هستیم که این خودرو همان ۲۰۶ پلاس است). هاچ بک جوان پسندی که به واسطه طراحی زیبا از سال ۹۵ (پس از غیبت چهار ساله) و فیس لیفت جزئی در بخش چراغ های جلو و عقب و تریم داخلی، از جمله پرفروش ترین خودروها بوده است.

ظاهر دو خودرو

مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای

در ارتباط با طراحی دنا پلاس، به نوعی با یک خودروی چندوجهی طرف هستیم؛ در نمای جلو، چهره یک خودروی خشن و جذاب را می بینیم که ما را به یاد لنسر می اندازد و نکته قابل تأمل فاصله میان کاپوت و جلوپنجره است که همچنان برطرف نشده و صرفاً یک درزگیر پلاستیکی به این بخش افزوده شده است. در نمای کناری و عقب دنا پلاس هم با یک مرسدس C کلاس وطنی مواجه می شویم و فقط می توان گفت «گل شبدر چه کم از لاله‌ی قرمز دارد!»

مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای

در طرف مقابل، پژو ۲۰۷ با ظاهری هماهنگ و جذاب (در بازار انحصاری ایران) حضور دارد. هاچ بک تخم مرغی که از زبان طراحی قبلی پژو بهره می گیرد و از معدود هاچ بک های جوان پسند بازار است.

باید گفت طراحی، هماهنگی و اصول رعایت شده در طراحی هر دو خودرو سبب شده است از گزینه های پررنگ و پرفروش بازار تلقی شوند.

مقایسه کابین دنا پلاس و ۲۰۷i

رویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکس مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای رویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکس

کابین دنا پلاس با نمونه معمولی تفاوتی ندارد و شاهد همان طرح چوب ها، همان غربیلک و… هستیم. صندلی های جلوی دنا پلاس برقی هستند و این یکی از بزرگ ترین مزیت های این خودرو نسبت به رقبایش است. البته اسکلت صندلی ها فرم مناسبی ندارد و در برخی بخش ها، مانند نشیمن‌گاه صندلی عقب یا بخش پشتی صندلی های جلو، سبب آزار سرنشینان می شود.

مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای رویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکس رویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکسرویای فردا : تست و بررسی FMC 511 و یاماها اِن مکس

در پژو ۲۰۷ تا حدی شاهد همان داشبورد برآمده، خوش‌دست و با ارگونومی مناسب ۲۰۶ هستیم که پوسته بالایی آن تغییر کرده، مانیتور به آن افزوده شده است و نسبت به ۲۰۶ زیباتر نیز به نظر می رسد. غربیلک فرمان به کارگرفته شده برای ۲۰۷های مدل ۹۵ به بعد هم سبک طراحی زیبایی دارد و در به‌روزتر نشان دادن کابین نسبت به سایر رقبای داخلی، کمک شایانی کرده است.

ارگونومی مناسب داشبورد و فضای خوب در ردیف جلو به همراه امکانات قابل قبول از مزیت های ۲۰۷ است و از طرفی، فضای بسیار کم و غیر کاربردی ۲۰۷ در ردیف دوم و صندوق بار از نقاط منفی این خودرو هستند.

مقایسه امکانات رفاهی و ایمنی دنا پلاس و ۲۰۷i

مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای

از امکانات رفاهی و ایمنی دنا پلاس می توان به سانروف و ۴ کیسه هوا و کروز کنترل (در برخی کد کلاس ها)، کامپیوتر سفری، کلیدهای کنترلی روی فرمان، سیستم تهویه اتوماتیک، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم ترمز EBD، آینه های کناری تاشو برقی، سنسور دنده عقب، تنظیم برقی صندلی جلو، سیستم مالتی مدیا، دوربین عقب و… اشاره کرد.

اما در خصوص امکانات ۲۰۷ دنده ای باید به مواردی همچون ۲ کیسه هوا، کامپیوتر سفری، سیستم تهویه اتوماتیک، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم ترمز EBD، آینه های کناری برقی، سنسور دنده عقب، دوربین دنده عقب، سیستم مالتی مدیا، کلیدهای کنترلی روی فرمان، کروز کنترل، فرمان برقی و سقف شیشه ای (برخی کد کلاس ها) و… اشاره نمود.

مقایسه مشخصات فنی دنا پلاس و ۲۰۷i

مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای

دنا پلاس دنده ای تنفس طبیعی به پیشرانه EF7 با حجم دقیق ۱۶۴۵ سی سی مجهز است. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۱۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر و انتقال قدرت در آن برعهده یک گیربکس ۵ سرعته دستی است. مصرف سوخت ترکیبی دنا پلاس با پیشرانه مذکور عدد ۷.۴۳ لیتر در صد کیلومتر و ظرفیت باک آن ۶۰ لیتر است.

مقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو 207i دنده‌ ایمقایسه دنا پلاس و پژو ۲۰۷i دنده‌ ای

پژو ۲۰۷ دنده ای به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با نام TU5 با حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر مجهز است. وظیفه انتقال قدرت در این خودرو بر عهده یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی است. مصرف سوخت ترکیبی ۲۰۷ با پیشرانه مذکور عدد ۶.۶ لیتر در صد کیلومتر و ظرفیت باک آن ۵۰ لیتر است.

قیمت

هم اکنون، پژو ۲۰۷ دنده ای صفر کیلومتر مدل ۱۴۰۰ در بازار قیمتی در حدود ۳۶۵ میلیون تومان دارد و این عدد برای دنا پلاس صفرکیلومتر مدل ۱۴۰۰ در حدود ۳۸۵ میلیون تومان است.

نقاط مثبت دنا پلاس
امکانات مناسب، فضای داخلی به نسبت بزرگ، بازار فروش بسیار خوب، فضای بار بزرگ، فراوانی قطعات و خدمات پس از فروش‌.
نقاط منفی دنا پلاس
ضعف های مونتاژی، افت کیفیت متریال داخلی، برخی ایرادات برقی.
نقاط مثبت ۲۰۷ دنده ای
امکانات مناسب، توان مناسب پیشرانه، فراوانی قطعات و خدمات پس از فروش، بازار فروش بسیار خوب، طراحی زیبا و جوان پسند.
نقاط منفی ۲۰۷ دنده ای
فضای داخلی بسیار کوچک، فضای بار کم.

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری اسب بخار

سوالات متداول

دنا پلاس چه مشخصاتی دارد؟

دنا پلاس دنده ای تنفس طبیعی به پیشرانه EF7 با حجم دقیق ۱۶۴۵ سی سی مجهز است. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۱۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر و انتقال قدرت در آن برعهده یک گیربکس ۵ سرعته دستی است.

پژو ۲۰۷ دنده ای چه مشخصاتی دارد؟

پژو ۲۰۷ دنده ای به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با نام TU5 با حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر مجهز است. وظیفه انتقال قدرت در این خودرو بر عهده یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی است.

دنا پلاس و پژو ۲۰۷ دنده ای چه قیمتی دارند؟

هم اکنون، پژو ۲۰۷ دنده ای صفر کیلومتر مدل ۱۴۰۰ در بازار قیمتی در حدود ۳۶۵ میلیون تومان دارد و این عدد برای دنا پلاس صفر کیلومتر مدل ۱۴۰۰ در حدود ۳۸۵ میلیون تومان است.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب