بهترین بازیهای داستانی با قدرتهای فراطبیعیاز قدیم گفته‌اند قدرت زیاد، مسئولیت‌های بزرگی به همراه دارد. در دنیای بازی‌های ویدیویی اما قضیه کمی متفاوت است. در سرزمین‌های ناشناخته ویدیوگیم اوقات خوش و مفرح اولین چیزی است که قدرت زیاد به همراه دارد. پس با و مرور 15 تا از بهترین بازی‌های داستان‌محور با شخصیت‌های دارای قدرت فراطبیعی همراه باشید.

داستان گیرا، مبارزات چالش‌برانگیز، پازل‌های پیچیده و جهان‌های وسیع پرشده از انتخاب‌های مختلف و آزادی‌، لحظات بی‌نظیری را برای گیمرها به ارمغان می‌آورند. در این بین اما گاهی اوقات دوست دارید به تمامی NPCها ثابت کنید شما قدرت‌مندترین فرد حاضر در بازی هستید و با قابلیت‌های فراطبیعی‌تان دمار از روزگار دشمنان بخت‌برگشته در بیاورید. به نظر شما کدام بازی‌ها این حس را به خوبی هر چه تمام به بازیکن القا می‌دارند؟ بیایید فهرست پیش رو را هر چه زودتر آغاز نماییم.

1. Control

در اینکه بازی کنترل یکی از بهترین و خوش‌ساخت‌ترین بازی‌های نسل هشتم بود هیچ شکی نیست. اما چیزی که باعث شد این بازی را وارد این لیست کنیم نه سلاح سازمانی جسی که شکل‌های مختلفی به خود می‌گرفت که قدرت‌های درونی جسی است. از روانه کردن اشیا و اجساد مختلف به سمت دشمنان گرفته تا ایجاد سپر از قلوه‌سنگ‌های اطراف و معلق شدن. این‌ها تازه بخشی از قدرت‌های جسی است. او در ادامه حتی به نسخه قدرتمندتر آن‌ها هم دست می‌یابد. برای مثال در ابتدا شما تنها می‌توانستید از اشیای اطراف برای خود سپری محافظ دست و پا کنید. کمی بعد و طی آپدیت‌هایی که به بازی اضافه شد حال شما به عنوان بازیکن به قابلیت شیلد راش (Shield Rush) هم دسترسی دارید. این توانایی به شما اجازه می‌دهد تا با سپر محافظی که برای خود درست کرده‌اید به سمت دشمنان حمله کنید و آن (سپر) را به سمت آن‌ها پرتاب کنید.

2. Saints Row 4

طبق اتفاقات پیش آمده در بازی قبلی، شخصیت اصلی شما در بازی Saints Row 4 از همان ابتدا قدرت‌های فوق‌العاده‌ای دارد. بازی با قابلیت‌های دو سریع (Super Sprint) و پرش بلند (Super Jump) که به ترتیب سرعت دویدن بسیار بالا و پرش‌های مرتفع را برای شما به ارمغان می‌آورند شروع می‌شود و در ادامه با اعطا قدرت‌های دیگر به شما بخشنده بودن خود را ثابت می‌کند.

اگر این اثر را تجربه کرده باشید حتما می‌دانید که پس از مدتی نه‌تنها می‌توانید به هنگام دویدن اثری سوزان از خود به جای بگذارید که به دشمنان‌تان ضربه‌های سنگینی وارد کنید، آن‌ها را به مایل‌ها دورتر پرتاب کنید و به مثابه یک بمب هسته‌ای بر سر دشمنان خود فرود بیایید. اشتباه نکنید این یک شوخی نیست. شما در این بازی تقریبا مثل یک راکت عمل خواهید کرد. باور کنید هیچ‌چیز غیر ممکن نیست.

مطلب پیشنهادی:9 بار که مرد عنکبوتی به نجات اونجرز پرداختیک پسر بچه دبیرستانی که ناجی تواناترین قهرمانان زمین می‌شود
9 بار که مرد عنکبوتی به نجات اونجرز پرداخت

3. Injustice 2

گنجاندن بازی Injustice 2 در این فهرست آن هم به‌خاطر وجود ابرقهرمانانی که در آن حضور دارند یکی از واجبات این فهرست بود. البته بدون شک ندررلم (NetherRealm) به طرز ماهرانه‌ای توانسته ماهیت هر شخصیت را به تصویر بکشد. مثال‌ها هم زیاد هستند: از آکوامن گرفته تا سوپرمن، بتمن و الی آخر. هر بار که کنترل یکی از این ابرقهرمانان را به دست می‌گیرید احساس می‌کنید واقعا قدرت‌های فراطبیعی و طبیعی آن‌ها مستقیم به شما هم منتقل شده است. واقعا چه چیزی می‌تواند هیجان‌انگیزتر از بازی آن هم در قالب سوپرهیروهای دنیای دی سی باشد؟

4. Psychonauts 2

بازی Psychonauts 2 قابلیت‌های زیادی را در اختیار گیمر قرار می‌دهد. شما می‌توانید با مشت‌های دورانی به دشمنان ضربه بزنید، با استفاده از Pyrokinesis آن‌ها را بسوزانید، از چشم دیگران به دنیا بازی بنگرید، یک کلون ایجاد کنید و در نهایت افکار افراد را تغییر داده و آن‌ها را مجددا تنظیم کنید. اگر سایکوناتس 2 را یک بازی با مکانیزم‌های پیش‌پاافتاده می‌دانید سخت در اشتباه هستید، این بازی نه‌تنها یکی از بهترین بازی‌های سال پیش به شمار می‌رود که تا به امروز موفقیت‌ها و تحسینات زیادی را نیز به همراه داشته است.

5. Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

بازی Psi-Ops یکی از آن آثاری است که تاثیر آن بر برخی از آثار معرفی شده در این فهرست را نمی‌توان انکار کرد. کنترل ذهن و جابه‌جایی اجسام از قدرت‌هایی هستند که تا پیش از این نیز در بازی‌های قبلی این لیست ذکر شده بود. باید بگویم این‌ قابلیت‌ها جزو اولین قدرت‌هایی که در این اثر کسب می‌کنید به شمار می‌رود. شما با پیش‌روی در داستان می‌توانید ردپاهای قدیمی را ببینید و آن‌ها را دنبال کنید، اهداف دشمن را پیش از به وقوع پیوستن آن متوجه شوید، بدن خود را ترک کنید و در محیط اطراف به کاوش مشغول شوید.

6. Dishonored 2

چه چیزی بهتر از اینکه یک قهرمان با توانایی‌های فراطبیعی خود دشمنان را سلاخی کند؟ خب معلوم است، دو قهرمان! بازی Dishonored 2 با در اختیار گذاشتن 2 شحصیت اصلی برای ادامه بازی از نقطه‌ای به بعد، به خوبی این مساله را اثبات می‌کند.

جالب است بدانید خیلی از قابلیت‌هایی که در بازی اخیر استودیو آرکین یعنی دث‌لوپ (Deathloop) تجربه می‌کنید تا پیش از این در دیس‌آنرد 2 پیاده‌سازی شده بود. قدرت دومینو (Domino) به شما اجازه می‌دهد تا 4 دشمن را به هم متصل کنید. در نتیجه با شلیک به یکی از آن‌ها منجر به مرگ سه نفری که به او متصل هستند، می‌شوید. همچنین قابلیت Shadow Walk توانایی تبدیل شدن امیلی به موجودی سایه‌مانند که کمتر قابل تشخیص است، سرعت بالایی دارد و دشمنان را به طرز دیوانه‌واری سلاخی می‌کند را به بازیکن می‌دهد. البته این به معنای نادیده گرفتن توانایی‌های کوروو (Corvo) مبنی بر توقف زمان و یا احضار انبوهی از موش‌ها برای بلعیدن دشمنان نیست.

7. The Darkness

جکی استاکادو (Jackie Estacado) یکی از تراژیک‌ترین شخصیت‌های ویدیوگیمی به شمار می‌رود. می‌پرسید چرا؟ خب تاریکی بی‌اندازه‌ای که در بدن او وجود دارد باعث شده تا چنین خلق و خویی داشته باشد و نتیجه هم چیزی جز آنچه در بازی شاهد آن هستیم نخواهد بود.

با این حال اما خشونت‌ بیش از اندازه جکی به همان اندازه که ترسناک و کریه‌المنظر است به همان اندازه هم می‌تواند جالب، سرگرم‌کننده و گاها خنده‌دار هم ظاهر شود. فقط لحظه‌ای تصور کنید برای ارتقای توانایی‌های خود در بازی باید قلب دشمنان را بخورید. جالب نیست؟

8. inFamous 2

بازی inFamous 2 به عنوان یک اثر ابرقهرمانی توانایی‌های زیادی از جمله کنترل کردن قدرت‌هایی نظیر الکتریسیته، یخ و آتش را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید تبدیل به یک ققنوس شده به سمت دشمنان حمله کرده و آن‌ها را منفجر کنید یا موشک‌های یخی که موجب منجمد شدن دشمنان می‌شود را به سمت آن‌ها پرتاب کنید و یا حتی کله بقیه را با الکتریسیته منفجر کنید، توصیه می‌کنم این بازی را از دست ندهید.

9. inFamous: Second Son

یک قهرمان جدید به معنای قدرت‌های جدید است. بازی inFamous: Second Son پا را از قسمت‌های قبلی مجموعه هم فراتر می‌گذارد و با معرفی انواع و اقسام قدرت‌ها ورود شما به دنیای بازی را پربرکت می‌سازد. شما در ابتدا تنها قدرت اسموک (Smoke) یا همان دود را در اختیار دارید. اسموک به شما اجازه می‌دهد تبدیل به دود شوید، مسافت‌ها را سریع‌تر طی کنید، کمی پرواز کنید و به طرف دشمنان موشک پرتاب کنید. در ادامه اما دلسین (شخصیت اصلی) نه‌تنها موفق به ارتقا این توانایی‌ها که کسب قابلیت‌های جدید نظیر نئون و کانکرت (Concrete) یا همان بتن نیز می‌شود که به طرز اعجاب‌انگیزی گیم‌پلی اثر را دست‌خوش تغییر می‌کنند.

10. The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction با اضافه کردن یک قابلیت بامزه به غول سبز رنگی که همه‌مان او را می‌شناسیم کاری می‌کند تا به راحتی بتوانیم جایگاه ارزشمندی را برای او در این فهرست در نظر بگیریم.

پرش‌های بلند، پرتاب اشیا غول‌پیکر از جمله تانک و عصبانیت بیش از اندازه هالک همان چیزهایی هستند که تا پیش از این در بسیاری از کمیک‌ها، انیمیشن‌‌ها و فیلم و سریال‌های تلویزیونی دیده‌ایم. The Incredible Hulk: Ultimate Destruction اما به این‌ها بسنده نمی‌کند و توانایی دو نیم کردن ماشین‌ها و استفاده از آن‌ به عنوان دستکش بوکس را به گیمر می‌دهد. اگر به اندازه کافی برای هالک دست‌بوکس‌آهنی (صفتی کاملا من‌درآوردی) هیجان‌زده هستید پس این بازی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

11. Prototype

استودیو بازی‌سازی رادیکال اینترتینمنت (Radical Entertainment) مدتی پس از ساخت بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction توانایی و استعداد بی‌نظیر خود در تخریب‌سازی را به سوی فرنچایز جدیدی به نام Prototype هدایت کرد.

شما در این عنوان هدایت شخصیت الکس مرسر (Alex Mercer) را بر عهده می‌گیرید و از قدرت‌های مختلفی که بازی در اختیارتان قرار می‌دهد برای پیش‌روی در داستان و ارتقای قابلیت‌ها استفاده می‌کنید. الکس از سرعت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، انسان‌های دیگر را به هدف بازیابی سلامت یا تغییر شکل می‌بلعد و در نهایت میخ‌های غول پیکر از زمین احضار می‌کند. پرهرج‌ومرج؟ قطعا. لذت‌بخش؟ بی‌شک.

12. Marvel’s Spider-Man

بازی Marvel’s Spider-Man که توسط استودیو اینسامنیاک برای کنسول‌های نسل هشتم و در ادامه نهم (اشاره به نسخه ریمستر) توسعه داده شد بدون شک بهترین اثر ویدیوگیمی با محوریت اسپایدی بود.

از تاب خوردن در سرتاسر منهتن گرفته تا چسبیدن به در و دیوارها و دویدن به موازات ارتفاع آسمان‌خراش‌ها در کنار طراحی مثال‌زدنی مبارزات بازی و داستان‌سرایی بی‌نظیر آن کاری می‌کنند تا مارولز اسپایدرمن از برترین‌های «بهترین بازی‌های داستان‌محور با شخصیت‌های دارای قدرت فراطبیعی» برشمرده شود.

13. Megaton Rainfall

در میان آثار ابرقهرمانی این فهرست بازی Megaton Rainfall نیز عملکرد بسیارخوبی دارد. در این بازی اول‌شخص شما به عنوان یک قهرمان باید در برابر تهاجم بیگانگان بجنگید، در سراسر دنیای بازی پرواز کنید تا ماشین‌های عظیم‌الجثه بیگانگان و دشمنان را نابود کنید. در این بین باید به تلفات نظامی هم توجه داشته باشید؛ مساله‌ای که روی عملکرد کلی شما در بازی تاثیر بسزایی دارد.

14. Middle-earth: Shadow of War

زمانی که بحث سر بازی Middle-earth: Shadow of War باشد تا ساعت‌ها می‌توانیم از این بگوییم که کلبریمور قوی‌تر است یا تالیون. هرکدام از این شخصیت‌ها قابلیت‌ها و توانایی‌های خاص خود را دارند و اگر بدانید چطور از آن‌ها استفاده کنید هیچکس نمی‌تواند حتی یک نگاه چپ به شما بیاندازد. از ساخت ارتش ارک‌ها گرفته تا تسخیر قلعه‌ها و آتش زدن، مسموم نمودن و حتی منجمد کردن دشمنان، این بازی علاوه بر قدرت‌های زیادی که در اختیار بازیکن قرار می‌دهد از راه‌های متنوعی هم آن‌ها را به گیم‌پلی بازی راه می‌دهد تا حس یکنواختی و تکرار در بازی به حداقل برسد.

15. Crackdown

تا به اینجای کار تقریبا تمامی بازی‌های این لیست کاراکترهایی را هدف گرفته که طی اتفاقاتی از قدرت‌های ماوراطبیعی برخوردار می‌شوند اما قضیه در رابطه با آخرین بازی فهرست کمی متفاوت است. شخصیت اصلی بازی کرک‌دون در ابتدا هیچ قدرتی ندارد. در ادامه و زمانی که لباس و زره مخصوص به او داده می‌شود او قابلیت‌های متنوعی مثل قدرت و سرعت زیاد را به دست می‌آورد. شما بین مشت زدن به دشمنان و پرتاب کردن ماشین‌ به سمت آن‌ها مخیر هستید. به نظر شما هیچکس با یک لباس سایبرنتیک چنین قدرت‌هایی به دست نمی‌آورد؟ خب سخت در اشتباه هستید، کرک‌دون با حضورش در ویدیوگیم در تلاش است تا چنین چیزی را اثبات کند.

مطلب پیشنهادی:نقد فیلم Spider-Man: No Way Home – حمله به قلب طرفداران مرد عنکبوتیاولین فیلم «واقعی» مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول
نقد فیلم Spider-Man: No Way Home – حمله به قلب طرفداران مرد عنکبوتی

بهترین بازیهای داستانی با قدرتهای فراطبیعی
بهترین بازیهای داستانی با قدرتهای فراطبیعی
بهترین بازیهای داستانی با قدرتهای فراطبیعی
بهترین بازیهای داستانی با قدرتهای فراطبیعی
بهترین بازیهای داستانی با قدرتهای فراطبیعی
window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F270880%2522%257D";

(1) بازی کنترل، کنترل رویدادی فراطبیعی
بازی کنترل، کنترل رویدادی فراطبیعی - مجله الکترونیکی دی جی لند


(2) بهترین بازی های داستانی در سال 2021
بهترین بازی های داستانی در سال 2021 - فروشگاه سرگرمی تیلنو


(3) بهترین بازی های پلی استیشن 5 که حتما
بهترین بازی های پلی استیشن 5 که حتما باید تجربه کنید - دیجی رو


(4) بهترین بازی های شوتر اول شخص موبایل
بهترین بازی های شوتر اول شخص موبایل سال 2019 و معرفی جزئی آنها


(5) بهترین انیمه های ماوراء الطبیعی سفری
بهترین انیمه های ماوراء الطبیعی سفری لذت بخش در افسانه ها - وارونه


(6) برترین بازیهای ژانر فانتزی قسمت اول
برترین بازیهای ژانر فانتزی قسمت اول - وینفون


(7) بهترین روایات داستانی در دنیای بازیهای
بهترین روایات داستانی در دنیای بازیهای ویدیویی - قسمت اول - زومجی


(8) معرفی بهترین بازی های انحصاری PS5
معرفی بهترین بازی های انحصاری PS5 همراه با تاریخ انتشار - بلاگ سایمان دیجیتال

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب