رانندگان خودرو‌های دیزلی مشکلات توزیع گازوئیل را گزارش دهندبه گزارش خودروکار، آقای جلیل سالاری گفت: در خصوص توزیع گازوئیل هیچ مشکلی نداریم؛ همه جایگاه‌های ما فعال هستند و عرضه گازوئیل را انجام می‌دهند.

او می‌گوید: یک طرح پیمایش پیش بینی شده که به خودروها، بر اساس تناژ‌های مختلف و میزان پیمایشی که دارند، سهمیه‌ای برای گازوئیل اختصاص داده شده و هدف آن، مدیریت مصرف و جلوگیری از قاچاق است؛ هیچ جایگاهی نیست که سهمیه گازوئیل نداشته باشد و تمام جایگاه‌ها فعال هستند.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، میزان حرکت و پیمایش خودرو، نشان دهنده میزان سهمیه ای است که مالک آن می‌تواند دریافت کند و سهمیه تمام خودروها یکسان نیست.

آقای سالاری گفت: اگر مشکلی در این حوزه بود، رانندگان با سامانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.

پیش تر، آقای کرامت ویس کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفته بود: ممکن است یک جایگاه سوخت، در ۲۴ ساعت دارای گازوئیل نباشد؛ اما با توجه به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ جایگاه سوخت از مجموع ۴ هزار و ۲۰۰ جایگاه کشور، توزیع کننده گازوئیل هستند، اگر مردم به جایگاه بعد یا قبل آن مراجعه کنند، قطعا گازوئیل وجود دارد.

آمار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نشان می‌دهد که پارسال، میانگین روزانه مصرف نفتِ گاز (گازوئیل) در همه بخش‌ها، چه حمل و نقل و چه غیر از آن، ۷۶ میلیون لیتر بوده که حدود ۵۲ میلیون لیتر آن به حمل و نقل مرتبط می‌شود.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب