گوشی‌های آینده می‌توانند مالک خود را تشخیص دهندنسل جدید گوشی‌های هوشمند می‌توانند با توجه به نحوه در دست گرفتن دستگاه، صاحب خود را شناسایی کنند.

محققان دانشگاه لوئیزیانا موفق به دستیابی به روشی مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی شدند که می‌تواند در تجزیه و تحلیل در دست گرفتن گوشی موثر باشد. این روش می‌تواند در تشخیص اینکه آیا گوشی در دست صاحب آن است یا شخص دیگری، موثر واقع شود.

چن وانگ، از پژوهشگران این گروه تحقیقاتی معتقد است که هوش مصنوعی از قابلیت‌های بالایی در یادگیری و شناسایی ویژگی‌های بیومتریک کاربران برخوردار است. این دستاورد جدید وانگ و همکارانش زمانی عمل می‌کند که کاربر، گوشی را در دست خود بگیرد. زمانی که نوتیفیکیشنی دریافت می شود، میکروفون دستگاه، صدای ناشی از گرفتن گوشی در دست را ضبط می‌کند. در گام بعد، یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی این صدا را مورد پردازش قرار می‌دهد و ویژگی‌های بیومتریک را برای مطابقت دادن با پروفل کاربر استخراج می‌کند.

اگر در این فرآیند، مطابقتی وجود داشته باشد، فرآیند تایید هویت موفقیت‌آمیز خواهد بود و پیش‌نمایش نوتیفیکیشن روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. در غیر این صورت، هیچ اطلاعاتی جز تعداد نوتیفیکیشن‌ها روی نمایشگر گوشی نقش نمی‌بنند.

از آنجایی که اندازه دست، طول انگشتان و شدت فشار انگشت روی نمایشگر در افراد مختلف، متفاوت است؛ تاثیرات روی صداها متفاوت خواهد بود و می‌توان آن را با استفاده از هوش مصنوعی یاد گرفت و تشخیص داد.

وانگ در ادامه گفت: هوش مصنوعی راهی را برای استفاده از حسگرهای ارزان‌قیمت در دستگاه‌های مختلف اعم از گوشی، دوربین، میکروفون، نمایشگر لمسی و سنسورهای حرکتی برای شناسایی یک کاربر فراهم می‌کند.

وی افزود: علاوه بر ویژگی‌های بیومتریک فیزیولوژی سنتی همانند چهره، عنبیه چشم و اثر انگشت؛ هوش مصنوعی می‌تواند در زمینه استخراج ویژگی‌های بیومتریک رفتاری از قبیل حرکات بدن، حرکات انگشت‌ها و حرکات دست، صداها و شیوه راه رفتن افراد که در ظاهر سخت به نظر می‌رسد، مفید باشد.

دن سیمون نایب رئیس بخش AI & Analytics در شرکت Capgemini Americas می‌گوید هوش مصنوعی برای شناسایی کاربران مفید است چراکه می‌تواند ضعف‌های انسانی را جبران کند.

وی افزود: در بسیار از موارد، فرآیند تشخیص هویت، بر اساس کدهای امنیتی یا رمزهای عبور است تا مشخص شود که آیا دستگاهی مانند گوشی متعلق به آن شخص خاص است یا خیر. اما این نگرانی وجود دارد که این اطلاعات ممکن است توسط برخی افراد به سرقت بروند و یا رمز عبور فراموش شوند. بنابراین، هوش مصنوعی به عنوان یک جایگزین مفید می‌تواند این محدودیت‌ها را از میان بردارد.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

خواص دارچین برای سلامتی
نشانه های عاشق شدن یک پسر، رفتار مرد عاشق
هیئت فهادان و بعثت یزد + ویدیو | دلیل توقیف هیات فهادان | مداحی هیئت بعثت یزد
یوسف صیادی درگذشت ۱۴۰۱ | مرگ یوسف صیادی | فوت یوصف صیادی
چه کسی انتقام مختار را گرفت | انتقام مختار ثقفی را کی گرفت چه کسانی
درمان ترک کف پا در طب سنتی
زیارت عاشورا معروفه ۱۴۰۱ | زیارت عاشورا صوتی علی فانی با حجم کم تندخوانی
متن نوحه ای ساقی لب تشنگان ۱۴۰۱ | متن ای اهل حرم میر علمدار نیامد قدیمی
کیفیت نماز ظهر عاشورا ۱۴۰۱ | اداب نماز ظهر عاشورا | آموزش نماز عاشورا
نوحه ترکی قدیمی اردبیل ۱۴۰۱ | متن بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا قدیمی
زلزله الان تربت حیدریه | زلزله امروز مشهد ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
زلزله امروز تربت حیدریه ۱۷ مرداد | زلزله رشتخوار خواف مشهد خراسان رضوی
زلزله رشتخوار امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱| زلزله خراسان رضوی امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
فوت دکتر علوی کرمان | مرگ دکتر علوی متخصص اطفال کرمان درگذشت
بهترین دمنوش‌ها برای مصرف روزانه
بهترین سالن زیبایی در تهران
تشخیص لوازم آرایشی اصل
معرفی آرایشگران و مدل های برتر
جدیدترین مدل مانتو سال 98
بهترین مانتو لاکچری جدید
شرکت های تولید کننده روسری
راه های تشخیص مواد آرایشی بهداشتی اصل
بهاره شعبانی مربی آموزشی آرایشگری
مركز پوست و ليزر و زيبايي لیدو
ارائه خدمات تخصصی رنگ مو در منزل
خدمات اکستنشن و کاشت مژه در منزل
خدمات شینون مو در منزل با اعزام آرایشگر سیار
تاتو چیست و چگونه تاتو بزنم؟
چگونه پوستی زیبا ,شفاف و لطیف داشته باشیم؟
دوره آموزشی شینیون مو