جزییات حضور پگاه آهنگرانی در چهار جشنواره خارجی+ بیوگرافیتیتربرتر: مستند کوتاه «من سعی می‌کنم فراموش نکنم» به کارگردانی پگاه آهنگرانی به بخش مسابقه جشنواره‌های هات داکس، زاگرب داکس، لیسبون و لاس پالماس راه یافت.

مستند پگاه آهنگرانی در ۴ جشنواره خارجی

مستند پگاه آهنگرانی در ۴ جشنواره خارجی مستند پگاه آهنگرانی در ۴ جشنواره خارجی

مستند کوتاه «من سعی می‌کنم فراموش نکنم» به کارگردانی پگاه آهنگرانی که محصول مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است، پس از حضور در جشنواره‌هایی نظیر ایدفا، بوسان و یک دنیای ولز در بخش مسابقه چهار جشنواره خارجی حضور می‌یابد.

این مستند کوتاه به بخش مسابقه بیست و هشتمین جشنواره فیلم مستند هات داکس از ۸ تا ۱۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل تا ۸ می) به صورت حضوری در تورنتو و به صورت آنلاین در کانادا، هجدهمین جشنواره فیلم مستند زاگرب، زاگرب داکس، از ۱۴ تا ۲۱ فروردین (۳ تا ۱۰ آوریل) در کشور کرواسی، جشنواره لیسبون ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت (۱ تا ۱۰ می) در کشور پرتغال و بیست و یکمین دوره جشنواره لاس پالماس ۳ تا ۱۰ اردیبهشت (۲۳ تا ۳۰ آوریل) در جزایر قناری کشور اسپانیا برگزار می‌شود، راه یافته است. 

همچنین «من سعی می‌کنم فراموش نکنم» در بخش مسابقه بیست و چهارمین جشنواره تسالونیکی که ۱۹ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ (۱۰ تا ۲۰ مارچ) در کشور یونان برگزار شد، حضور داشت.

اولین نمایش جهانی این فیلم در آمریکای شمالی در پانزدهمین جشنواره فیلم سالیم salem film festival(sff) که ۲۴ مارچ تا ۳ آوریل یعنی (۴ تا ۱۴ فروردین ماه) برگزار شد، رقم خورد. 

مستند کوتاه «من سعی می‌کنم فراموش نکنم» در اولین نمایش جهانی خود در بخش مسابقه آثار مستند کوتاه جشنواره «ایدفا» (IDFA) که بزرگترین و مهمترین رویداد مستند جهان است، حضور داشت. 

تهیه‌کنندگی این مستند کوتاه ۱۶ دقیقه‌ای را کاوه فرنام برعهده دارد و فرحناز شریفی تدوینگر این فیلم است. همچنین آتنا اشتیاقی و مهرشاد ملکوتی به ترتیب آهنگسازی و صداگذاری این مستند را برعهده دارند.

پگاه آهنگرانی و احسان عبدی‌پور به طور مشترک فیلمنامه «من سعی می‌کنم فراموش نکنم» را نوشته اند.

بیوگرافی پگاه آهنگرانی

بیوگرافی پگاه آهنگرانی بیوگرافی پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی، متولد دوم مرداد ماه سال 1363 در تهران است. پدرش جمشید آهنگرانی و مادرش منیژه (مژگان) حکمت می باشد و تحصیلاتش در هنرستان موسیقی را ناتمام گذاشت اما، نوازنده ویولن سل است.

ویژگی های اخلاقی پگاه آهنگرانی

خیلی کم حرف است و علاقه ای به سیاست ندارد. فعالیت سینماییش را با بازی در فیلم “گربه آوازخوان” (کامبوزیا پرتوی) در سال ١٣6٩ در 6 سالگی آغاز کرد. اما شاید در دومین بازی کارنامه هنری اش در سن پانزده سالگی بود که درخشید.

کارها و افتخارات پگاه آهنگرانی 

کارها و افتخارات پگاه آهنگرانی  کارها و افتخارات پگاه آهنگرانی 

بازی در نقش تداعی در فیلم “دختری با کفشهای کتانی”بازی راحت و روانش نظرات مثبتی در پی داشت. تا اینکه جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره بدست آورد.

او در اولین تجربه کارگردانی مادرش به نام “زندان زنان” در سه نقش متفاوت بازی کرده است. در فیلم های منیژه حکمت ، مصطفی خرقه پوش ، داریوش عیاری، پیمان قاسم خانی و محمدرضا قومی بیشترین همکاری را داشته است. او دو فیلم مستند ساخته است یکی راجع به “غزاله علیزاده” و دیگری راجع به “تئاتر شهر” است.

در سال های اخیر پگاه آهنگرانی، روند رو به رشدی در بازیگری داشته و در تئاتر هم حضور پیدا کرده است.

زندان زنان جایزهٔ بهترین فیلم و فیلمنامه را در دورهٔ ششم جشن خانهٔ سینما به دست آورد و در سال 1380 به همراه باران کوثری در مستند روزگار ما که دربارهٔ انتخابات ریاست جمهوری است ایفای نقش می کند.

مطالب مرتبط: بازیگر نقش پیمان در سریال افرا کیست؟ بازیگر نقش صبا در سریال افرا کیست؟

حادثه شدید در صحنه فیلمبرداری برای پگاه آهنگرانی

حادثه شدید در صحنه فیلمبرداری برای پگاه آهنگرانی حادثه شدید در صحنه فیلمبرداری برای پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی در سال 1386 در فیلم آتش سبز بدون حضور بازیگر بدل در حین فیلمبرداری به علت سقوط، دچار سانحه و شکستگی مهره های کمر شد و تا مدتها به علت این حادثه بستری بود. وی هم چنین سابقهٔ بازی در فیلم پرهزینه و با مضمون تاریخیِ راه آبی ابریشم به کارگردانی محمد بزرگ نیا را نیز در کارنامهٔ بازیگری خود دارد. دو فیلم ورود آقایان ممنوع و مکس ازجمله فیلم های با مضمون طنز و پرفروشی هستند که پگاه آهنگرانی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

پگاه آهنگرانی در سال 1387 در بیست وهفتمین دورهٔ جشنواره بین المللی فیلم فجر نامزد نقش دوم زن برای فیلم زادبوم به کارگردانی ابوالحسن داوودی شد. او در فیلم های دیگری نظیر آقا یوسف، صداها، خواب زمستانی، سه زن و طبقه سوم نیز به ایفای نقش پرداخته است.

مردان ارباب جمشید عنوان تازه ترین فیلم مستند پگاه آهنگرانی و درنا مدنی است که برای حضور در جشنواره سینما حقیقت آماده شده بود «مردان ارباب جمشید» مضمونی اجتماعی دارد و درباره سرگذشت هنرورهای سینما است که سال ها در حوزه سینما حضور داشتند و به فعالیت پرداختند.این فیلم نخستین کارگردانی مشترک آهنگرانی و مدنی است و هر دو، پیش از این تجربه ساخت فیلم های کوتاه و مستندی را در کارنامه خود داشتند. تهیه کنندگی این فیلم بر عهده سید امیر سیدزاده است.

از جمله عوامل این فیلم می توان به حمیدرضا اکبری تصویر بردار، میثم حسنلو صدابردار، آرش قاسمی صداگذار، شهرزاد هاشمی عکاس، سام بهشتی مشاور رسانه ای، سارا حدادی تبلیغات مجازی و امیر سیدزاده تهیه کننده اشاره کرد.

آثار هنری پگاه اهنگرانی

آثار هنری پگاه اهنگرانی آثار هنری پگاه اهنگرانی

 

سینمایی های پگاه آهنگرانی

1395 سارا و آیدا مازیار میری 1395  پدیده علی احمدزاده 1395 لابی محمدپرویزی 1395 قاتل اهلی مسعود کیمیایی 1394 هفت ماهگی هاتف علیمردانی 1394  تیک آف احسان عبدی پور 1394 خشکسالی و دروغ (فیلم)پدرام علیزاده 1393 نزدیکترمصطفی احمدی مهتاب 1393 از نفس افتاده داریوش غذبانی 1393 موقت امیر عزیزی 1393 جامه دران حمیدرضا قطبی 1393 خانه دخترشهرام شاه حسینی 1393 مادر قلب اتمی علی احمدزاده 1392مهمونی کامیعلی احمدزاده 1391 دربندپرویز شهبازی 1390 بی خداحافظی احمد امینی 1389 ورود آقایان ممنوع رامبد جوان 1389 آقا یوسف علی رفیعی 1388 طبقه سوم بیژن میرباقری  1388 راه آبی ابریشم   محمد بزرگ نیا 1388 شیرین  عباس کیارستمی 1388 زادبوم  ابوالحسن داوودی 1388 صداها   فرزاد مؤتمن 1386 آتش سبز محمدرضا اصلانی 1386 خواب زمستانی سیامک شایقی 1385 سه زن منیژه حکمت 1385 مربای شیرین مرضیه برومند 1384خنگ آبادمهدی اباسلط 1382مکس سامان مقدم 1380 زندان زنان منیژه حکمت 1380 مستند روزگار مارخشان بنی اعتماد 1377دختری با کفش های کتان یرسول صدرعاملی 1369گربه آوازخوان کامبوزیا پرتوی

 نقش های تئاتر پگاه آهنگرانی

1392- ریچارد سوم - مهدی کوشکی 1389 - منهای دو به کارگردانی داوود رشیدی. 1389 - متولد 1361 به کارگردانی پیام دهکردی و نوشته نغمه ثمینی. 1390 - شرق شرق است به کارگردانی مسعود رایگان. 1390 - پاورقی به کارگردانی احمد کچه چیان.

کارگردانی های پگاه آهنگرانی

1380 – سیب. کارگردانی و تهیه کنندگی و باهمکاری سیامک نصیری زیبا. 1384 - تماشاخانه. کارگردانی و تهیه کنندگی. 1387 - محاکات غزاله علیزاده. کارگردانی و تدوین. دربارهٔ غزاله علیزاده. 1389 - ده نمکی ها. کارگردانی و تهیه کنندگی. دربارهٔ مسعود ده نمکی. 1395– ارباب جمشید ،کارگردان

پگاه آهنگرانی به عنوان مجری طرح

عقاید یک آکتور سینما 1390 - پاورقی به کارگردانی احمد کچه چیان

جایزه ها و دستاوردهای پگاه آهنگرانی

1378:دیپلم افتخار از جشنواره بین المللی فیلم اجتماعی آبادان ـ دوره دوم برای بازی در فیلم دختری با کفشهای کتانی (رسول صدرعاملی) 1378:جایزهٔ بهترین نقش آفرینی از جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان برای بازی فیلم در فیلم دختری با کفشهای کتانی (رسول صدرعاملی) 1378:جایزهٔ بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم قاهره برای بازی فیلم در فیلم دختری با کفشهای کتانی (رسول صدرعاملی) 1378:تقدیرنامه برای بازی در فیلم دختری با کفشهای کتانی در جشنواره برلین. 1378:جایزهٔ بهترین بازیگر از جشن دنیای تصویر برای بازی در فیلم دختری با کفشهای کتانی. 1380:جایزهٔ بهترین بازیگر برای بازی در فیلم زندان زنان از جشنواره فیلم لوکارنو. 1384:جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه اصفهان برای کارگردانی فیلم مستند «تماشاخانه» 1387:نامزد نقش دوم زن در بیست و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم زادبوم. 1391:برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن در سی ویکمین جشنوارهٔ فیلم فجر برای فیلم دربند

ویدئو پرفورمنس های پگاه آهنگرانی

استخوان نزدیک تر بیا... نزدیک تر... نزدیک تر از این؟

 

آنچه دیگران میخوانند: بازیگر نقش حافظ در سریال هم سایه کیست؟ بازی شیدا خلیق در سریال هم سایه

نویسنده: علیرضا یوسفی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

خواص دارچین برای سلامتی
نشانه های عاشق شدن یک پسر، رفتار مرد عاشق
هیئت فهادان و بعثت یزد + ویدیو | دلیل توقیف هیات فهادان | مداحی هیئت بعثت یزد
یوسف صیادی درگذشت ۱۴۰۱ | مرگ یوسف صیادی | فوت یوصف صیادی
چه کسی انتقام مختار را گرفت | انتقام مختار ثقفی را کی گرفت چه کسانی
درمان ترک کف پا در طب سنتی
زیارت عاشورا معروفه ۱۴۰۱ | زیارت عاشورا صوتی علی فانی با حجم کم تندخوانی
متن نوحه ای ساقی لب تشنگان ۱۴۰۱ | متن ای اهل حرم میر علمدار نیامد قدیمی
کیفیت نماز ظهر عاشورا ۱۴۰۱ | اداب نماز ظهر عاشورا | آموزش نماز عاشورا
نوحه ترکی قدیمی اردبیل ۱۴۰۱ | متن بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا قدیمی
زلزله الان تربت حیدریه | زلزله امروز مشهد ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
زلزله امروز تربت حیدریه ۱۷ مرداد | زلزله رشتخوار خواف مشهد خراسان رضوی
زلزله رشتخوار امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱| زلزله خراسان رضوی امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
فوت دکتر علوی کرمان | مرگ دکتر علوی متخصص اطفال کرمان درگذشت
بهترین دمنوش‌ها برای مصرف روزانه
بهترین سالن زیبایی در تهران
تشخیص لوازم آرایشی اصل
معرفی آرایشگران و مدل های برتر
جدیدترین مدل مانتو سال 98
بهترین مانتو لاکچری جدید
شرکت های تولید کننده روسری
راه های تشخیص مواد آرایشی بهداشتی اصل
بهاره شعبانی مربی آموزشی آرایشگری
مركز پوست و ليزر و زيبايي لیدو
ارائه خدمات تخصصی رنگ مو در منزل
خدمات اکستنشن و کاشت مژه در منزل
خدمات شینون مو در منزل با اعزام آرایشگر سیار
تاتو چیست و چگونه تاتو بزنم؟
چگونه پوستی زیبا ,شفاف و لطیف داشته باشیم؟
دوره آموزشی شینیون مو