کراس اوور جدید جتور با نام Dasheng معرفی شدجتور داشنگ جتور داشنگ جتور داشنگ

کمپانی جتور، که یکی از زیرمجموعه های چری محسوب می شود، از کراس اووری جدید و احتمالاً هیبریدی با نام Dasheng پرده برداشت.

کراس اوور جتور داشنگ (Dasheng) بر پایه پلتفرم جدیدی که توسط چری توسعه یافته شکل گرفته است. برخلاف اکثر خودروهایی که این روزها معرفی می شوند، این خودرو به گفته منابع آگاه، محصولی تمام الکتریکی نیست و از قوای محرکه پلاگین هیبریدی سود می‌برد.
جتور داشنگ بر مبنای کانسپتی با نام X1 شکل گرفته و طراحی شده است.

طراحی ظاهری

جتور Dasheng در نمای بیرونی و به خصوص طرح دماغه خودرو (جلوپنجره و چراغ ها) به محصولات جدید چانگان نظیر UNI-T و همچنین چری اومودا ۵ و تا حدودی لامبورگینی اوروس شباهت دارد.
از نکات جالب توجه در قسمت جلوی این خودرو می توان به جلوپنجره بدون قاب آن اشاره کرد که دقیقا مشابه با کانسپت جتور X1، در این نمونه لحاظ شده است.

جتور داشنگ جتور داشنگ جتور داشنگ

پروفیل جانبی جتور Dasheng از خطوطی برجسته و شارپ تشکیل شده و پوشش‌ های پلاستیکی اطراف گلگیر ها و پایین درها برای القای حس اسپرت بودن و همچنین کراس اوور بودنِ خودرو، تکمیل کننده این نما هستند؛ ضمن اینکه در نمای کناری خبری از دستگیره های متعارف و معمول بر روی درها نیست و از دستگیره های مخفی به همراه  فناوری NFC جهت باز و بست درهای این خودرو بهره گرفته شده است.

جتور داشنگ جتور داشنگ جتور داشنگ

تصاویر نمای عقب خودرو هم مانند داخل آن هنوز منتشر نشده است اما اگر نمای عقب داشنگ هم مانند کانسپت X1 باشد، در این بخش می بایست شاهد چراغ‌ های LED نازکی باشیم که به سمت گلگیر ها کشیده شده‌ اند و در بخش گلگیر ها حالتی بومرنگ گونه به خود گرفته اند؛ با این تفاوت که از لبه های نرم در طراحی فیزیکی چراغ ها خبری نیست و برای هماهنگی بیشتر با طرح کلی خودرو، چراغ ها نیز با زوایایی تند و تیز طراحی شده اند.

فناوری خودران در Dasheng

این خودرو از سیستم خودران سطح ۳ شرکت هوآوی بهره مند است. کراس اوور جدید جتور از جدیدترین پیشرفت‌ های صورت گرفته در زمینه ADAS که توسط هوآوی توسعه یافته سود می‌برد. جتور داشنگ در ابتدا با سیستم خودران سطح ۳ عرضه خواهد شد و بنابراین راننده می بایست در زمان‌ های اضطراری کنترل خودرو را به صورت شخصی در دست گیرد. البته سازه این خودرو به نحوی است که توانایی استفاده از خودران های سطوح بالاتر را هم دارد.

مشخصات فنی احتمالی

برای جتور داشنگ احتمالا مانند فیس لیفت جدید تیگو ۸ پرو شاهد استفاده از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ به همراه ۲ موتور الکتریکی (روی هر محور یک موتور الکتریکی) باشیم و بنابراین، داشنگ خودرویی چهارچرخ محرک محسوب می شود.

زمان عرضه

این خودرو از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ به بازار چین عرضه خواهد شد.

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری اسب بخار

جتور Dasheng چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

در این خودرو مانند چری تیگو ۸ پلاس هیبریدی، از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ بنزینی به همراه دو موتور الکتریکی استفاده شده است.

از چه سیستم خودرانی برای جتور داشنگ استفاده شده است؟

این خودرو از سیستم خودران سطح ۳ هوآوی استفاده می کند.

زمان عرضه جتور داشنگ چه تاریخی است؟

این خودرو از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ در چین عرضه خواهد شد.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب