آموزش رمز گذاری برنامه ها در اندرویداین روزها بسیاری از افراد در شرایطی قرار می گیرند که به عمد یا ناخواسته گوشی اندرویدی خود را به شخص دیگری قرض می دهند. وقتی این اتفاق می‌افتد، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که برخی از برنامه‌های تلفن شما با یک رمز عبور برای حفظ حریم خصوصی و اهداف امنیتی قفل شده‌اند.در این مقاله رمز گذاری برنامه ها در اندروید را برایتان توضیح می دهیم.

اینکه آیا باید رمز عبور به گوشی خود اضافه کنید یا نه، سوالی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. شما گاهی به محافظت بیشتر نیاز دارید اما همچنین به دسترسی آسان برای خود و دیگران که ممکن است از تلفن شما استفاده کنند هم نیاز دارید  پس در این شرایط بهترین کار این است که برنامه های خاصی را با رمز عبور قفل کنید.

آموزش رمز گذاری برنامه ها در اندروید

پین کردن صفحه (یا قفل کردن) صفحه دستگاه اندرویدی شما برای اجرای یک برنامه، با محدودیت دسترسی به همه برنامه‌های دیگر اشاره دارد. اگر تلاشی برای خروج از برنامه وجود داشته باشد، از کاربر خواسته می شود یک رمز عبور وارد کند.

پین کردن صفحه معادل ویژگی دسترسی هدایت‌شده در دستگاه‌های iOS است.

نحوه فعال کردن این ویژگی در دستگاه اندروید:

تنظیمات را باز کنید و روی امنیت ضربه بزنید.

روی Advanced ضربه بزنید و سپس Screen Pinning یا Pin windows را انتخاب کنید.

دکمه را در موقعیت روشن قرار دهید.

هنگام برداشتن پین، قفل دستگاه را تغییر دهید یا قبل از برداشتن پین، پین را بخواهید. این بدان معناست که دستگاه شما قبل از برداشتن پین برنامه، یک رمز عبور می خواهد.

روی دکمه Overview ضربه بزنید.

روی برنامه ای که می خواهید پین کنید ضربه بزنید و سپس روی پین ضربه بزنید.

وقتی پین یک صفحه نمایش پین شده را بردارید، به حالت قبلی خود باز می گردد – اجرای تمام برنامه هایی که قبل از پین کردن آن باز بودند. هر زمان که تلفن یا تبلت خود را به طور موقت به شخص دیگری تحویل می دهید، می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

این مطلب هم برایتان مفید است. نحوه اضافه کردن رمز عبور به یک برنامه در آیفون

رمز گذاری برنامه ها در اندروید با برنامه های شخص ثالث

اگرچه وقتی می‌خواهید دسترسی به برنامه‌های خاصی را در اندروید خود محدود کنید، Screen Pinning می‌تواند ابزار مفیدی باشد، اما نمی‌توانید هیچ برنامه دیگری را به جز برنامه پین ​​شده باز کنید.

اگر می‌خواهید فرزند یا دوستتان در حین استفاده از دستگاهتان کمی آزادی عمل داشته باشد، باید ابزار شخص ثالثی را نصب کنید که به‌طور خاص برای قرار دادن رمز عبور روی برنامه‌های جداگانه طراحی شده است.

محبوب ترین ابزارهای موجود در بازار عبارتند از Applock، Smart AppLock و AppLock Pro.

 

معصومه لطفی (پایگاه خبری دخالت )

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب