بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ معرفی شدتانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ جدیدترین محصول کمپانی بی وای دی است که سبک جدید طراحی های این کمپانی را دنبال می کند و مشخصات فنی جذابی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

فهرست مطالب

طراحی بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲کابین بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲مشخصات فنی بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

سبک جدید طراحی های بی وای دی چهره اژدها نام دارد که برای اولین بار با معرفی بی وای دی هان آن را دیدیم و پس از آن، این سبک در طراحی خودروهایی مثل سانگ، Destroyer و Seal دیدیم. بی وای دی تانگ از محصولات قدیمی تر این نشان است و حالا کمپانی بی وای دی تصمیم گرفته است چهره ای جدید و مطابق با سبک جدید طراحی برای این خودرو معرفی کند. پیش فروش تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ در چین از چند روز دیگر آغاز خواهد شد و قیمت ۴۴ تا ۵۵ هزار دلار برای این کراس اوور برقی در نظر گرفته شده است. تانگ برقی یک محصول استراتژیک برای بی وای دی محسوب می شود، چراکه این خودرو علاوه بر بازار چین، در بازار نروژ و دیگر بازارها هم حضور دارد و به نوعی پرچم‌دار محصولات این نشان در تمام بازارها به حساب می آید.

طراحی بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ تانگ الکتریکی مدل 2022 تانگ الکتریکی مدل 2022 تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

پیش از معرفی رسمی این خودرو بارها تصاویر جاسوسی از آن منتشر شده بود و همین باعث می شود با چهره این کراس اوور غریبه نباشیم. همان طور که گفته شد سبک جدید طراحی های بی وای دی موسوم به چهره اژدها در این خودرو به کار رفته است که از المان های مهم آن استفاده از چراغ های کشیده و باریک در جلو و به کارگیری نوار کرومی در وسط است. این دقیقاً همان چهره ای است که در هان و یوان هم دیده بودیم. با این چهره جدید، تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ ظاهری اسپرت تر از نسخه قبلی دارد. البته در نظر داشته باشید در مدل جدید فقط طراحی جلو و برخی جزییات نظیر رینگ سقف دستخوش تغییر شده است و تغییری در دیگر المان های بدنه نداریم.

کابین بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

کابین تانگ الکتریکی مدل 2022 کابین تانگ الکتریکی مدل 2022 کابین تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

اما تغییرات اصلی و اساسی تر درون کابین رقم خورده است، جایی که برای نخستین بار شش صندلی را در بی وای دی تانگ داریم. در این ترکیب ردیف دوم دو صندلی کاپیتانی دارد و دو صندلی هم در ردیف سوم قرار گرفته است. این نوع ترکیب به تازگی بسیار در بازار چین مورد استقبال بوده است و این تیپ خودروها فروش بالایی را در بازار چین ثبت کرده اند. در این نوع طراحی صندلی های ردیف دوم بسیار مجهز هستند و در آن ها تنظیم تمام برقی، ماساژور، گرم‌کن و سردکن را داریم. علاوه بر این، نسخه ۷ نفره هم با تنظیمات ساده تر برای تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ قابل سفارش است.

کابین تانگ الکتریکی مدل 2022 کابین تانگ الکتریکی مدل 2022 کابین تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ کابین تانگ الکتریکی مدل 2022 کابین تانگ الکتریکی مدل 2022 کابین تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

همان طور که در تصاویر می بینید طراحی کنسول میانی تغییری نداشته است و همچنان یک صفحه نمایش عمودی ۱۵٫۶ اینچی در وسط سیستم اطلاعات سرگرمی این خودرو را در دسترس قرار می دهد که قابلیت چرخش را دارد و می توان در حالت افقی هم آن را استفاده کرد. سیستم صوتی حرفه ای جدید به مدل جدید تانگ اضافه شده است و ترکیب رنگ ها و قطعات استفاده شده در داشبورد تغییر کرده و به مراتب نسبت به نسل قبل جذاب تر شده است. پایین فرمان دکمه کشیده DiPilot را می بینیم که با فشردن آن، سیستم خودران تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ فعال می شود.

مشخصات فنی بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل 2022تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲

تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ به پک باتری با ظرفیت ۱۰۸٫۸ کیلووات ساعت مجهز می شود. این خودرو با دو ترکیب تک و دو موتوره برقی عرضه خواهد شد. در نسخه تک موتوره برقی میزان پیمایش ۷۳۰ کیلومتر (براساس استاندارد CLTC) است و در نسخه دوموتوره این پیمایش تا ۶۳۵ کیلومتر کاهش می یابد. یک نسخه دیگر با ظرفیت باتری کم تر و به صورت تک موتوره عرضه خواهد شد که پیمایش ۶۰۰ کیلومتری را ثبت می کند. از میان نسخه های ذکرشده، قوی ترین نسخه یعنی تانگ دو موتوره خروجی ۵۱۷ اسب بخار را دارد.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

نسخه های مختلف تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ چه پیمایشی را با هر بار شارژ دارند؟

تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ به پک باتری با ظرفیت ۱۰۸٫۸ کیلووات ساعت مجهز می شود. این خودرو با دو ترکیب تک و دو موتوره برقی عرضه خواهد شد. در نسخه تک موتوره برقی میزان پیمایش ۷۳۰ کیلومتر (براساس استاندارد CLTC) است و در نسخه دوموتوره این پیمایش تا ۶۳۵ کیلومتر کاهش می یابد. یک نسخه دیگر با ظرفیت باتری کم تر و به صورت تک موتوره عرضه خواهد شد که پیمایش ۶۰۰ کیلومتری را ثبت می کند.

قوی ترین نسخه تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ چه خروجی قدرتی را ثبت می کند؟

از میان نسخه های ذکرشده، قوی ترین نسخه یعنی تانگ دو موتوره خروجی ۵۱۷ اسب بخار را دارد.

بی وای دی تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ با چه قیمتی در چین عرضه می شود؟

پیش فروش تانگ الکتریکی مدل ۲۰۲۲ در چین از چند روز دیگر آغاز خواهد شد و قیمت ۴۴ تا ۵۵ هزار دلار برای این کراس اوور برقی در نظر گرفته شده است.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب