نوید محمدزاده؛ بازیگری که با لباس‌هایش جنجال می‌سازد!اگر نوید محمدزاده، نوید محمدزاده نبود یعنی بازیگری که توانمندی در هنر بازیگری‌اش را بارها  به رخ کشیده؛ شاید می‌شد گفت او از آن دست بازیگرانی است که دوست‌دارد با لباس پوشیدنش جلب توجه کند و جنجال راه بیندازد؛ اما خب او نوید است و در طی سال‌های حضورش در دنیای سینما ثابت کرده دنبال سرزبان افتدن آن هم به اتکای عجیب‌وغریب لباس پوشیدن نیست. البته باید اعتراف کنیم او خیلی پیشتر از این هم که محمدزاده محبوب این روزها شود جسارت نامتعارف پوشیدن را داشت و نگران این نبود که  به خاطر انتخاب‌هایش سرزنش شود. او  بارها مورد هجوم انتقادهای تندوتیز هم قرار گرفت اما کوتاه نیامد که نیامد. این گزارش نگاهی است به سبک پوشش نوید محمدزاده به بهانه تولدش.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

اعتراض یا جنجال!

نوشتن در مورد استایل نویدمحمدزاده را از پرسروصداترین استایل‌هایش در دو سال اخیر شروع میکنم از مراسم اختتمایه جشنواره فجر سی‌ونهم. کت وشلواری که قبل از هرچیز چروکیده و مهم‌تر از آن نامناسب بودنش با مراسم اختتامیه کاملا رسمی جشنواره به چشم می‌آمد. آن روزها خیلی‌ها نوشتند که ظاهرش اعتراض به اوضاع نابسمان و تنگدستی‌ این‌روزهاست. گروهی هم گفتند تنگدستان اگر کهنه هم بپوشند دست‌کم در مراسم رسمی چروک و نامتناسب نمی‌پوشند؛ عده‌‌ای هم  گفتند  نوید با ساختارشکنی در ظاهرش بدون جنجال، درد و فقر و اوضاع نابسمان جامعه را به تصویر کشید؛ خیلی‌ها هم گفتند او با شلوار گشاد کوتاه چروکش روی پوتین‌های براق دکتر مارتینز تضاد در جامعه را نشان داد.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

حتما بخوانید...
بررسی استایل نوید محمدزاده و فرشته حسینی؛ زوج تازه سینمای ایران
خوش استایل ترین بازیگران مرد سینمای ایران

در این میان دیگری‌هایی هم بودند که گفتند بی‌خودی شلختگی در پوشش را به اعتراض مدنی نسبت ندهید و… خود محمدزاده اما مثل همیشه در برابر همه نقدها سکوت کرد هرچند که بهتر است روزی بیاید و بگوید ظاهر عجیبش نقد هنرمندانه اوضاع جامعه این روزها بوده  نه صرفا اصرارش به متفاوت پوشیدن! چرا که عکس‌های منتشر شده از او چیز دیگری میگویند.  چیزی حدود یک ماه پیش از مراسم اختتامیه، نوید محمدزاده عکسی منتشر کرده در حال  طبیعت گردی آن هم خارج از  شهر دقیقا با رعایت جزبه‌جز همین استایل؛ در جایی که نه خبری از رسانه‌ها هست و نه مردم عادی برای دیدن و شنیدن پیام اعتراض او!

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

اگر عادی بپوشد…

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

انتخاب‌های نوید محمدزاده در ابتدای راه صرفا عجیب بود کمی بعد کامالا نامتعارف شد و بسیار جنجال برانگیز و این روزها هم ظاهرا به عجیب بودن رضایت داده؛اما از آْنجا که او این عجیب پوشیدن را دوست دارد انقدر رویش ثابت‌قدم بوده که این روزها  اگر با لباس‌های معمول و شناخته شده جایی حاضر شود بیشتر باعث تعجب میشود تا با شلواهای کوتاه و جوراب‌های رنگی و … انتخاب‌های متفاوت همیشگی‌اش. او تلاش کرده تا استایل غیرمعمول خاص خودش را در ذهن‌ها جا بی‌اندازد که موفق هم بوده اما بدون اغراق باید گفت اگر مهارتش در بازیگری نبود این همه بی‌پروایی در سبک‌وسیاق پوشش اصلا پذیرفته نبود.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

رسمی به سبک خودش!

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

محمدزاده به ندرت سراغ کت‌وشلوار آن هم از نوع رسمی‌اش میرود. برایش فرقی هم نمیکند که مراسم چقدر رسمی باشد. تا جایی که  میتوان کت‌شلوار طوسی او در فستیوال فیلم توکیو به خاطر فیلم متری شیش ونیم و کت‌وشلوار مشکی‌‌اش در فستیوال کن به خاطر فیلم ناهید به طراحی رضا ندیمی اولی همراه با کراوات و دومی با پاپیون را جزو معدود لباس‌های رسمی والبته در شکل و شمایل معمولش به شمار آورد.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

نوید محمد‌زاده دوبار دیگر در مراسم رسمی کت‌وشلوار ست پوشید اما هر بار با حفظ امضای خودش اولی در مراسم آسیا پاسفیک به خاطر فیلم عصبانی نیستم؛ امضای پوشش او استفاده از پیراهن سفید با یقه کراواتی بلند بود شبیه لباسهای قدیمی انگلیسی به طراحی رضا ندیمی(محمدزاده این لباس را در جشن خانه سینما و زمان دریافت جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد هم پوشید) و دیگری کت‌وشلوار مشکی با کت ‌ کوتاه یقه آرشال. در این انتخاب طلیعه ایمانی برای اینکه کت را مختص نوید طراحی کند سراغ پیلی‌های بلند و ترکیب آن با بلوز یقه دیپلمات سفیدی رفت که بلندی آن از کت بیشتر بود.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

عجیب‌ترین شلوارها!

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

خیلی‌ها نوید را با عینک‌ها و کلاه‌های متفاوتش می‌شناسند اما یادتان باشد سراغ عجیب‌ترین شلوارها را هم می‌توانید از محمدزاده بگیرد‍! یکی از همین عجیب‌ترین‌ها شلوارطوسی گشاد چهارخانه‌ای بود با کشباف بلند مشکی که به او اجازه میداد شلوارش را بلندیا کوتاه  کند او چیزی حدود 7 سال پیش این شلوار را علاوه بر جشنواره فجر را در سفر کن برای اکران فیلم ناهید هم پوشید؛ البته تاکید کرد که لباسش توریستی است. شلوار راه‌راه سفید مشکی‌اش در جشنواره حافظ 95، شلوار بسیار گشادی که از روی زانو تنگ می‌شد در جشنواره فجر سی‌وسوم، شلوار گشاد،کوتاه و چروکش در اختتامیه جشنواره سی‌ونهم و بالاخره شلوار دامادی‌اش با کمر ساتن پهنی که رویش قیطان دوزی شده  همه اثباتی بر ادعای شلوار دوستی او البته از نوع نامتادولش  هستند.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

نا‌متعارف اما به قاعده

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

درباره اینکه نوید متفاوت و عجیب‌  لباس میپوشد جای بحثی نیست اما او در همین متفاوت پوشیدن هم برای خودش صاحب سبک شده او اغلب در انتخاب‌هایش سراغ ترکیبی از استایل کژوال با نامتعارف‌ترین مدل‌ها می‌رود از کت‌های عجیب گرفته تا بلوزهای بلندو کوتاه، انتخب شلوار هم که جای خود را دارد. اما از قرار نوید همین عجیب‌‌وغریب پوشیدن را هم به قاعده انتخاب میکند. می‌گویم به قاعده چرا که از سال‌های دور برای انتخاب لباس‌هایش سراغ استایلیست‌ها میرفته و می‌رود!

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

استایلیست محبوب این روزهایش محمد پوراسکندریان طراح برند ایرانی زردوز است. اوت فیت اخیرش در چهلمین جشنواره فیلم فجر که یادتان هست؛ اورکت بلند مشکی با شلوار گشاد و البته کوتاه همیشه محبوبش از ظراحی‌های پوراسکندریان بود. سحرابر، طلیعه ایمانی، هدی میرازیی و رضا ندیمی استایلیست‌هایی هستند که در طول این سال‌ها نوید برای انتخاب لباس‌ به دانش‌شان اعتماد کرده و میکند.

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

ورزشی پوش افراطی

ظاهرا  لباس‌های اسپورت آن هم از کاملا  ورزشی از اوت‌فیت‌های بسیار مورد توجه نوید محمدزاده است تا  جایی که اگر پاره‌ای ملاحظات نبود در مراسم رسمی هم سویت‌شرت شلوار ورزشی(احتمالا از برندآدیداس) می‌پوشید با کتانی! همانطور که سال گذشته در مراسم اختتامیه فیلم هشت‌میلیمتری بدون در نظر گرفتن درس‌کد این مراسم با سوییت‌شرت آدیداس و شلوار کارگرو روبه دوربین‌ها ایستاد‍!

استایل نوید محمدزادهاستایل نوید محمدزاده

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب