آمریکا بازار رمزارزهای روسیه را تحریم کردتوقیف ۲۵ میلیون دلار ارز دیجیتالتحریم های اعمال شده شامل شبکه هایدرا و صرافی رمز ارز گارانتکس که هر دو در روسیه فعال هستند، می باشد.

این تحریم‌ها همزمان با اقدام پلیس آلمان برای بستن سرورهای رایانه‌ای هایدرا که از آن به عنوان بازار سیاه سایبری یاد می شود و توقیف ۲۵ میلیون دلار ارز دیجیتال انجام می شود.

به گفته محققان و مقامات آمریکایی، از زمان ظهور هایدرا در سال ۲۰۱۵، که یک شبکه سیاه اینترنتی است و از طریق نرم افزارهای تخصصی قابل دسترسی است، این شبکه به یک پناهگاه امن تجارت غیرقانونی تبدیل شده است.

به گفته شرکت الیپتیک که ارزهای دیجیتال را ردیابی می کند، بیش از ۵ میلیارد دلار تراکنش بیت کوین در شبکه هایدرا انجام شده است.

این تراکنش ها شامل درآمد حدود ۸ میلیون دلاری از باج افزارهای هکرهایی است که سه نسخه برجسته از باج افزار را در حملات به شرکت های آمریکایی به کار گرفته اند.

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد تهدید جهانی جرایم سایبری و باج افزار که منشا آن روسیه است و توانایی رهبران جنایتکار در انجام اقدامات خود در این شبکه بدون هیچ گونه مجازاتی، برای آمریکا عمیقا نگران کننده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.irنظر خود را بنویسید

آخرین مطالب