آیا افراد مبتلا به میگرن می توانند روزه بگیرند؟آیا افرادی که میگرن دارند توانایی گرفتن روزه را دارند؟

در موارد خاص حملات میگرنی در ماه مبارک رمضان می‌تواند تشدید شود.

 کم خوابی، کاهش مصرف کافئین، کاهش قندخون و کم آبی بدن زمینه ساز بروز حمله‌های میگرنی است.

 این افراد باید چند ماه قبل از ماه رمضان مصرف کافئین را کاهش دهند تا بدن آنها به کمبود کافئین عادت کند.

خواب کافی، اجتناب از استرس و پرهیز از مصرف غذاهای حاوی قند بالا توصیه دیگر این متخصص مغز و اعصاب به روزه داران مبتلا به میگرن برای پیشگیری از بروز و یا تشدید حمله‌های این بیماری است.

 بیشتر مبتلایان به بیماری MS که بیماری آنها کنترل شده و درمان‌های دارویی را دنبال می‌کنند می‌توانند مانند سایر افراد روزه بگیرند.

 برخی نشانه‌ها در افراد مبتلا به ام اس مثل خستگی روزانه، گزگز در اندام‌ها و سرگیجه با گرسنه ماندن تشدید می‌شود، اگر این علامت‌ها بعد از افطار بهبود پیدا کند روزه گرفتن برای این افراد منعی ندارد.

 افرادی که به فرم‌های پیشرفته ام اس مبتلا هستند و تحت درمان با داروهای کورتون، ضد تشنج و اسپاسم هستند نیز هرگز خودسرانه اقدام به روزه گرفتن نکنند و حتماً با متخصص مغز و اعصاب مشورت کنند.

 افرادی که مبتلا به پارکینسون خفیف و یا متوسط هستند و توسط دارو بیماری خود را کنترل می‌کنند و یا در طول روز دو تا سه بار دارو مصرف می‌کنند، می‌توانند با جابه‌جایی ساعات استفاده از دارو، روزه بگیرند.

از بی خوابی و خستگی مفرط اجتناب کنید همچنین در مواردی که بیماری پارکینسون پیشرفته و فاصله مصرف دارو بین دو تا سه ساعت است، و با عدم مصرف دارو اختلالات و نشانه‌های بیماری تشدید می‌شود، حتماً باید پیش از اقدام به روزه گرفتن با متخصص مغز و اعصاب مشورت کنند.

بیشتر بدانید : پاکسازی بدن با روزه گرفتن، درست یا غلط؟

بیشتر بدانید : چه کسانی به میگرن مبتلا می شوند؟

بیشتر بدانید : روزه گرفتن برای چه بیمارانی ممنوع است؟

بیشتر بدانید : نوشیدنی هایی شگفت انگیز برای تسکین سردردهای میگرنی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:mehrnews.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب