پیش بینی بورس در هفته سوم فروردین 1401به گزارش تیتربرتر؛ در هفته اخیر شاهد افزایش میانگین ارزش معاملات خرد بورس بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس 6 هزار و 664 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 4 هزار و 512 میلیاردی هفته پیشین، رشد 48 درصدی داشته است. 

در این هفته کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز دوشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد 4 هزار و 103 میلیارد تومان بود و بیشترین رقم هفته نیز در روز سه‌شنبه ثبت شد که به رقم 5 هزار و 591 میلیارد تومان بالغ شد. 

رونق معاملات سهام در دومین هفته معاملاتی سال 1401

رونق معاملات سهام در دومین هفته معاملاتی سال 1401 رونق معاملات سهام در دومین هفته معاملاتی سال 1401

در این هفته نمادهای خودرویی صدرنشین جدول معاملات بودند و بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را داشتند. نمادهای خودرو (ایران خودرو) و خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام در هفته اخیر را داشتند. 

روز یکشنبه نمادهای وپاسار، میدکو و خودرو به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را داشتند و خودرو بیشترین حجم معاملات بازار را داشت. در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خودرو در صدر جدول معاملات بود و روز چهارشنبه خگستر، خساپا و خودرو در رتبه‌های اول تا سوم جدول ارزش معاملات قرار گرفتند. در آخرین روز کاری هفته خساپا، خگستر، خودرو و ولساپا بیشترین حجم معاملات را داشتند.  

رشد معاملات کل بازار سهام

در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات کل هفته 54 هزار و 371 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 5 هزار و 784 میلیاردی هفته پیشین، رشد 840 درصدی داشته است.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌ اخیر میانگین ارزش معاملات اوراق بدهی رشد شدیدی داشت. میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر 46 هزار و 146 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 165 برابر -معادل 16 هزار درصد- افزایش داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 28 درصد بود که نسبت به هفته پیشین افزایش چشمگیری داشته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با رشد 121 درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به 299 میلیارد تومان رسید که 4 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

مطالب مرتبط: پیش بینی بورس در 24 مهر 1400 نگاه کارشناسان به طرح جدید مسکن در دولت سیزدهم

بازدهی بورس در هفته سوم فروردین 1401

بازدهی بورس در هفته سوم فروردین 1401 بازدهی بورس در هفته سوم فروردین 1401

در وجه دیگری از بازدهی بازارها در هفته سوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس رشد کرد. بازار سرمایه، هفته گذشته را در سطح یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۷۷۹ واحد به پایان رساند.

این در حالی است که شاخص کل بورس روز چهارشنبه، ۱۱ فروردین به حدود یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۴۸ واحد رسید. این ارقام به معنای رشد ۲٫۲۱ درصدی شاخص کل است.

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه در تحلیل بورس هفته دوم فروردین ۱۴۰۱، گفت: از اولین روز معاملاتی سال ۱۴۰۱، بازار شرایط خوبی داشت. گروه خودرویی خصوصا نمادهای خودرو و خساپا لیدر بازار بودند. ارزش معاملات نیز شرایط خوبی را پشت سر گذاشت.

او افزود: اما روز شنبه آینده احتمالا بورس روند منفی به خود می‌گیرد. کلیت بازار در هفته آینده مثبت نیست و بر اساس معاملات تا روز دوشنبه می‌توان میزان اصلاح بازار تا پایان ماه را بررسی کرد.

جهش ۱۳۰ درصدی حجم معاملات بورس کالا در سال ۱۴۰۰

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: جهش ۱۳۰ درصدی حجم معاملات بورس کالا در سال ۱۴۰۰ و رسیدن ارزش معاملات آن به ۶۳۰ هزار میلیارد تومان حاکی از ارتقای شفافیت و مقابله با سهمیه‌بندی نورچشمی‌ها است.

سخنگوی دولت ادامه داد: با عرضه کالاهای متنوع‌تر در بورس کالا بازهم می‌توان به سوی حذف رانت‌ها و مقابله عملی با فساد رفت.

توان و موقعیت حقیقی ها در بورس

توان و موقعیت حقیقی ها در بورس توان و موقعیت حقیقی ها در بورس

معاملات بازار سهام در دومین هفته کاری سال (هفته سوم فروردین) با بازدهی شاخص ها در بورس و فرابورس روبه رو بود. شاخص کل بورس در یک هفته گذشته با بازدهی مثبت 2.2 درصد و شاخص کل هم وزن (بورس) نیز با بازدهی مثبت 3.11 درصد روبه رو شد. وضعیت مزبور نشان داد همچنان حرکت روبه جلوی سهم های کوچک تر نسبت به سهم های بزرگ (شاخص سازها) با توان بیشتری همراه است. شاخص کل فرابورس هم در پایان هفته جاری نسبت به هفته قبل با بازدهی مثبت 2.79 درصد مواجه شد.

شاخص ها البته در پایان هفته ساز ناموزونی داشتند؛ به طوریکه اگرچه حرکت روبه جلوی شاخص کل هم وزن (بورس) و شاخص کل فرابورس از ابتدا تا پایان هفته در مسیر صعودی قرار داشت، اما شاخص کل بورس در پایان هفته (چهارشنبه 17 فروردین) از صعود بازماند و قرمز رنگ شد.

رشد پلکانی تقویت توان حقیقی ها در بورس و فرابورس

بررسی ارزش کل معاملات و معاملات خُرد بازار سهام در هفته جاری هم نشان میدهد که شرایط نوسانی بوده اما ارزش معاملات خُرد در بازار سهام نسبت به هفته قبل با توان بیشتری از سوی حقیقی ها دنبال میشده است. آنچه کارشناسان و فعالان بازار سرمایه را نسبت به نشانه های رونق بازار سهام خوشنود کرده، رشد تدریجی و پلکانی تقویت توان حقیقی ها در معاملات بوده است.

سرانه معامله حقیقی ها هم نشان میدهد که حقیقی ها در معاملات در موقعیت خرید از برتری نسبی بهره بردند و بیشتر حقیقی ها در معاملات خریدار بودند.

برتری آشکار خریداران نسبت به فروشندگان در بورس و فرابورس

از سوی دیگر تراز پول حقیقی ها همسو با خوش بینی های معامله گران نبود. به طوریکه در طول هفته حقیقی ها به جز روزهای ابتدا و انتها، خروج پول از بازار سهام و صندوق ها را در دستورکار قرار دادند.

بررسی ارزش نمادهای دارای صف خرید و فروش هم نشان از برتری نسبتا واضح و آشکار خریداران به فروشندگان داشت. با این وصف هر چه به پایان هفته نزدیک میشدیم از توان صف های خرید کاسته میشود. این در حالی بود که توان صف های فروش چندان تغییر قابل توجهی نداشت. 

آنچه دیگران می خوانند: زمان ثبت نام مجدد جاماندگان سهام عدالت در سال 1400 مبلغ قسط ماهیانه وام سهام عدالت چقدر است؟+شرایط

گردآورنده: زهرا فرامرزی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

خواص دارچین برای سلامتی
نشانه های عاشق شدن یک پسر، رفتار مرد عاشق
هیئت فهادان و بعثت یزد + ویدیو | دلیل توقیف هیات فهادان | مداحی هیئت بعثت یزد
یوسف صیادی درگذشت ۱۴۰۱ | مرگ یوسف صیادی | فوت یوصف صیادی
چه کسی انتقام مختار را گرفت | انتقام مختار ثقفی را کی گرفت چه کسانی
درمان ترک کف پا در طب سنتی
زیارت عاشورا معروفه ۱۴۰۱ | زیارت عاشورا صوتی علی فانی با حجم کم تندخوانی
متن نوحه ای ساقی لب تشنگان ۱۴۰۱ | متن ای اهل حرم میر علمدار نیامد قدیمی
کیفیت نماز ظهر عاشورا ۱۴۰۱ | اداب نماز ظهر عاشورا | آموزش نماز عاشورا
نوحه ترکی قدیمی اردبیل ۱۴۰۱ | متن بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا قدیمی
زلزله الان تربت حیدریه | زلزله امروز مشهد ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
زلزله امروز تربت حیدریه ۱۷ مرداد | زلزله رشتخوار خواف مشهد خراسان رضوی
زلزله رشتخوار امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱| زلزله خراسان رضوی امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
فوت دکتر علوی کرمان | مرگ دکتر علوی متخصص اطفال کرمان درگذشت
بهترین دمنوش‌ها برای مصرف روزانه
بهترین سالن زیبایی در تهران
تشخیص لوازم آرایشی اصل
معرفی آرایشگران و مدل های برتر
جدیدترین مدل مانتو سال 98
بهترین مانتو لاکچری جدید
شرکت های تولید کننده روسری
راه های تشخیص مواد آرایشی بهداشتی اصل
بهاره شعبانی مربی آموزشی آرایشگری
مركز پوست و ليزر و زيبايي لیدو
ارائه خدمات تخصصی رنگ مو در منزل
خدمات اکستنشن و کاشت مژه در منزل
خدمات شینون مو در منزل با اعزام آرایشگر سیار
تاتو چیست و چگونه تاتو بزنم؟
چگونه پوستی زیبا ,شفاف و لطیف داشته باشیم؟
دوره آموزشی شینیون مو