معاون رئیس جمهور: دغدغه اصلی دولت، رفع مشکلات مردم استوظیفه دولتمردان است که با تمام توان در خدمت مردم خوب کشورمان باشند

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در یادواره ۴۳۶ شهید شهرستان نکا و بزرگداشت سردار شهید محمد حسن قاسمی طوسی جانشین فرماندهی لشکر ۲۵ کربلا که با حضور گسترده و با شکوه خانواده های معظم شهدا، روحانیون، اقشار مختلف مردم و مسئولان از جمله استاندار و نماینده ولی فقیه در استان مازندران بر پا شد، گفت: در آیه ۱۱۱ سوره توبه آمده که خداوند از مؤمنان، جان ها و اموالشان را خریداری کرده و در برابرش بهشت را نصیب آنان می‌کند و آنان که در راه خدا پیکار می کنند، چه بر دشمن غلبه کنند و چه شهید شوند در هر دو حالت پیروز و رستگار هستند و این وعده حقی است که در کتب آسمانی تورات، انجیل و قرآن بشارت داده شده است.

حسینی تاکید کرد: مردم متدین، انقلابی و ولایتمدار خطه‌ی مازندران و نکا در دوران انقلاب، دفاع مقدس و مبارزه با داعش، پیشگام و پیشتاز بودند و تعداد شهدایی که تقدیم کردند گواه و سند روشنی بر این حقیقت است و نشان می دهد که مردم این دیار زنده اند، چون جامعه‌ای که شهید تقدیم می کند یعنی دارای حیات، سر زندگی، غیرت و مردانگی است و این مجاهدت در برابر عناصر بی‌رحمی همچون داعش نشان فتوت و جوانمردی است که مانع شدند دست حرامیان خبیث به کشور ما دراز شود.

وی تصریح کرد: در دفاع مقدس هم اگر این شهامت، رشادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی نبود قطعاً با حمایت همه جانبه‌ای که شرق و غرب و ارتجاع منطقه از صدام می‌کردند در جنگ نابرابر موفق نمی‌شدیم و نمی‌توانستیم هشت سال ایستادگی و از تمامیت ارضی، عزت و شرافت خود دفاع کنیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: باید رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدا را همواره یادآوری کرد مخصوصاً برای نسل جوان که در آن دوران حضور نداشتند و امروز سخت محتاجند که با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند و متوجه شوند که شهدا و رزمندگان  چگونه تربیت شدند و در چه خانواده هایی پرورش یافتند که توانستند دنیا را شگفت‌زده عظمت خود سازند. بر این اساس رهبر معظم انقلاب که خود رزمنده و جانباز دوران جنگ هستند این همه بر ادبیات دفاع مقدس تاکید می‌کنند چون پیشرفت و سعادت جامعه در گرو داشتن انسانهایی فداکار، ازخودگذشته، پارسا و دلاور است.

حسینی افزود: اگر فرهنگ ایثار و شهادت از جامعه‌ای رخت بربندد و هر کس به فکر منافع و کامجویی‌های خود باشد، جامعه به جای رشد و تعالی دائما دچار کشمکش و تنازع و در نتیجه درجا زدن و یا انحطاط می شود. رسالت ما معرفی ابعاد شخصیت شهدای والامقامی همچون سردار سرافراز شهید محمد حسن قاسمی طوسی است که جوانان با سیما و سیرت نورانی این بزرگواران حماسه‌آفرین آشنا شوند و آنها را اسوه و الگوی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد و کارنامه درخشان، و نیز غیرت و شجاعت سردار طوسی گفت: همه شهدای ما دارای روحیات عالی و مکارم اخلاقی هستند که باید برای همگان به ویژه جوانان تبیین شود تا با سبک زندگی آنان از جمله انس با تعالیم قرآن و اهل بیت(ع) آشنا شوند و رفتار آنان را سرمشق رابطه خود با خدا و خلق قرار دهند.

حسینی در ادامه با اشاره به تجاوز ائتلاف سعودی به یمن و مقاومت ۷ ساله انصارالله قهرمان و رزمندگان سلحشور این کشور، گفت: این که می بینید مردم و نیروهای مقاومت در یمن این گونه ایستادگی کرده و آمریکا و هم‌پیمانانش را به زانو درآورده‌اند به دلیل الگویی است که از انقلاب اسلامی گرفته اند.

حسینی در ادامه با محکوم کردن حادثه تروریستی در حرم مطهر رضوی و با اشاره به شهادت دو روحانی وارسته حجج اسلام اصلانی و دارایی؛ گفت: این دو عزیز افراد مبارز، انقلابی و خدوم به مردم علی الخصوص فقرا و حاشیه نشینان بودند و مسئولیت دولتی هم نداشتند، امام جماعت بودند و زندگی خود را وقف خدمت صادقانه به مردم کرده بودند

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: این دو روحانی شهید و روحانی مجروح دیگری که در بستر بیماری است، پیشتاز جهاد تبیین و خدمت بی مزد و منت بودند و خالصانه بدون هیاهو و چشمداشت در حال گره‌گشایی از مشکلات مردم بودند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عملکرد دولت، ادامه داد: دولت سیزدهم یک دولت مردمی، ولایی، عدالت محور، تحول‌گرا، انقلابی و دلسوز است که در مدیریت جهادی از مسلک و مکتب سردار دلها شهید سلیمانی الگو گرفته و می‌کوشد تا وظایف خود را به نحو مطلوب ایفا کند تا از شرایط دشوار کنونی گذر کنیم و شاهد وضعی مناسب جایگاه ملت بزرگ ایران باشیم .

حسینی اظهار داشت: این وظیفه دولتمردان است که با تمام توان در خدمت مردم خوب کشورمان باشند و برای برطرف کردن مشکلات مردم آرام و قرار نداشته باشند.

وی اضافه کرد: دغدغه اصلی دولت رفع مشکلات و گرفتاریهای مردم است و عملکرد و کارنامه ۷ ماهه دولت آیت‌الله رئیسی نشانگر عزم جزم دولت بر تغییر وضع موجود با اجرای سند تحول است تا بر چالش های فراروی نظام فائق آید و اوضاع را به نفع مردم دگرگون سازد. البته تنگناهای اقتصادی و معضلات معیشتی مردم به ویژه اقشار کم درآمد واقعیتی انکارناپذیر است که دولت مصمم است با برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ۴ ساله، تمام شاخص‌های اقتصادی را بهبود بخشد.

حسینی افزود: لازمه برون رفت از مشکلات، همدلی و هم افزایی دولت، مجلس، قوه قضائیه و دیگر نهادهای انقلابی است و در پرتو این انسجام و اقدامات بنیادین می توان پایه‌گذار نظامی الگو و الهام بخش برای مسلمانان و آزادگان جهان شد.

معاون پارلمانی رییس جمهور در پایان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی رهبر فرزانه انقلاب به سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» اظهار داشت: دولت در راستای تحقق فرمایشات رهبری و برای گسترش کمی و کیفی شرکتهای دانش بنیان و حمایت همه جانبه از مراکز تولیدی اشتغال‌آفرین با اعتقاد کامل و توان لازم از ابتدای سال فعال شده تا فرمان رهبری اجرایی شود و صرفا به شعار و کارهای صوری بسنده نشود بلکه با درایت، برنامه ریزی، بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و تمام نیروها در سطوح مختلف اثبات کند که می توان دست به کارهای بزرگ و اساسی زد و به حول و قوه‌ی الهی تا حصول نتیجه، امور را پیگیری کرد.
گردآوری: گرووه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.irنظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

خواص دارچین برای سلامتی
نشانه های عاشق شدن یک پسر، رفتار مرد عاشق
هیئت فهادان و بعثت یزد + ویدیو | دلیل توقیف هیات فهادان | مداحی هیئت بعثت یزد
یوسف صیادی درگذشت ۱۴۰۱ | مرگ یوسف صیادی | فوت یوصف صیادی
چه کسی انتقام مختار را گرفت | انتقام مختار ثقفی را کی گرفت چه کسانی
درمان ترک کف پا در طب سنتی
زیارت عاشورا معروفه ۱۴۰۱ | زیارت عاشورا صوتی علی فانی با حجم کم تندخوانی
متن نوحه ای ساقی لب تشنگان ۱۴۰۱ | متن ای اهل حرم میر علمدار نیامد قدیمی
کیفیت نماز ظهر عاشورا ۱۴۰۱ | اداب نماز ظهر عاشورا | آموزش نماز عاشورا
نوحه ترکی قدیمی اردبیل ۱۴۰۱ | متن بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا قدیمی
زلزله الان تربت حیدریه | زلزله امروز مشهد ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
زلزله امروز تربت حیدریه ۱۷ مرداد | زلزله رشتخوار خواف مشهد خراسان رضوی
زلزله رشتخوار امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱| زلزله خراسان رضوی امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
فوت دکتر علوی کرمان | مرگ دکتر علوی متخصص اطفال کرمان درگذشت
بهترین دمنوش‌ها برای مصرف روزانه
بهترین سالن زیبایی در تهران
تشخیص لوازم آرایشی اصل
معرفی آرایشگران و مدل های برتر
جدیدترین مدل مانتو سال 98
بهترین مانتو لاکچری جدید
شرکت های تولید کننده روسری
راه های تشخیص مواد آرایشی بهداشتی اصل
بهاره شعبانی مربی آموزشی آرایشگری
مركز پوست و ليزر و زيبايي لیدو
ارائه خدمات تخصصی رنگ مو در منزل
خدمات اکستنشن و کاشت مژه در منزل
خدمات شینون مو در منزل با اعزام آرایشگر سیار
تاتو چیست و چگونه تاتو بزنم؟
چگونه پوستی زیبا ,شفاف و لطیف داشته باشیم؟
دوره آموزشی شینیون مو