اهدای اعضای پرستار دچار مرگ مغزی به ۳ بیماراهدای اعضای پرستار نمونه بیمارستان مدرس ساوه

راضیه مروتی یک پسر ۸ ساله به نام ابوالفضل دارد. وی باردار بود و روز ۱۵ فروردین برای پیگیری مراقبت‌های دوران بارداری از ساوه به تهران آمده بود که در راه بازگشت در بزرگراه تهران- ساوه با یک کامیون در کنار جاده تصادف کرد و دچار مرگ مغزی شد. در این حادثه، مادر این پرستار نیز که همراه وی بود، درگذشت.

راضیه مروتی پرستار نمونه استان مرکزی مدتها در بخش کرونا مشغول خدمت به بیماران بود و با حس مسئولیت مثال زدنی برای کمک به بیماران و اطرافیان خود تلاش می‌کرد.

پرستاران در ایام کرونا با حضور دلسوزانه بر بالین بیماران، تلاش کردند تا التیام بخش دردهای آنها باشند.

در این روزهای سخت بسیاری از پرستاران در راه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا به مقام شهادت نائل آمدند و بسیاری نیز متحمل درد و رنج ناشی از ابتلا به این ویروس شدند.

راضیه مروتی، پرستار بخش کرونای بیمارستان شهید مدرس ساوه، یکی از همین پرستارهایی بود که از ابتدای شیوع این ویروس، قدم در راه خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی گذاشت و نجات‌بخش جان بسیاری از این بیماران شد اما متاسفانه چند روز پیش بر اثر سانحه تصادف، راهی بیمارستان شد و متاسفانه دچار مرگ مغزی شد و جان خود را از دست داد؛ با این وجود، این پرستار فداکار حتی پس از فوتش نیز به کمک بیماران آمد.

عموی راضیه درباره او می‌گوید: راضیه تنها ۳۲ سال داشت و با وجود آن‌که باردار بود و یک فرزند ۹ ساله  دارد، خودش علاقه به خدمت‌رسانی به بیماران داشت و دلش نمی‌خواست عرصه مقابله با کرونا را خالی بگذارد. او چند بار به عنوان پرستار نمونه انتخاب شده بود و به این شغل علاقه بسیاری داشت.

وی ادامه می‌دهد: چند روز پیش هنگامی که به همراه مادرش برای مراجعه به پزشک برای بررسی وضعیت جنین سه ماهه‌اش راهی تهران شده بود، اتومبیلش در جاده تهران - ساوه، از مسیر منحرف شد و پس از برخورد با یک دستگاه تریلی، دچار سانحه شد و متاسفانه مادر راضیه به همراه خودش و جنینی که انتظار تولدش را می‌کشیدیم، فوت کردند.

این پرستار فداکار، حتی پس از مرگش نیز نجات‌بخش جان بیماران شد؛ پدر راضیه مروتی می‌گوید: او پیش از مرگش کارت اهدای عضو دریافت کرده بود و بنابراین با تایید مرگ مغزی او پس از سانحه تصادف، خانواده تصمیم به اهدای اعضای بدن او گرفتند و رضایت دادند تا تمام اعضای قابل پیوند او اهدا شود.

پیکر پاک این پرستار فداکار به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شده تا امور مربوط به اهدای عضو انجام و اعضای قابل پیوند وی، به بیماران نیازمند اهدا شود.

سازمان نظام پرستاری درگذشت راضیه مروتی پرستار فداکار بیمارستان مدرس ساوه را به خانواده محترم و همکاران او در ساوه و جامعه پرستاری کشور تسلیت می گوید و از درگاه خداوند متعال برای او آمرزش و رحمت واسعه و برای بازماندگان داغدارش صبر جمیل مسالت می‌کند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemogh.com/news
منبع: farsnews.com


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب