واکنش به استعفای یحیی از پرسپولیس/ جزییات جلسه درویش و یحییبه گزارش تیتربرتر؛ در این نشست که در محل باشگاه برگزار شد رضا درویش، مدیرعامل باشگاه جلسه‌ای را در دفتر خود با یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم برگزار کرد. در این جلسه درباره شرایط و برنامه‌های تیم در بازی‌های باقیمانده تا پایان لیگ برتر بحث شد.

در دیدار درویش و گل محمدی چه گذشت؟

در دیدار درویش و گل محمدی چه گذشت؟ در دیدار درویش و گل محمدی چه گذشت؟

در شرایطی که به نظر می‌رسید دعوت از یحیی گل محمدی برای حضور در باشگاه با توجه به شکست شب گذشته این تیم مقابل سپاهان و از دست رفتن جام قهرمانی، با خروجی پر سر و صدایی همراه شود، در نهایت رسانه باشگاه آن را منتهی به برنامه‌های تیم و پرداخت مطالبات اعلام کرد.

سرمربی سرخپوشان که پیش از این و بعد از تقابل با استقلال در تصمیمی احساسی در صفحه شخصی خود خداحافظی کرده بود، با شروع تمرینات در سال جدید در کنار دیگر بازیکنان حضور یافت. با این حال او که تلاش زیادی داشت به همراه شاگردانش برای ششمین فصل پیاپی عنوان قهرمانی را به اردوگاه پرسپولیس بیاورد، سه هفته مانده به پایان فصل از این هدف دور ماند و رقیب دیرینه با اختلاف 9 امتیازی در صدر جدول، قهرمانی لیگ را بعد از 9 سال به نام خود کرده است.

شکست شب گذشته پرسپولیس مقابل سپاهان به نظر می‌رسید با ترکش‌‎هایی همراه شود ولی کاروان پرسپولیس در سکوت کامل از سیرجان راهی تهران شد. در ادامه با دعوت یحیی گل محمدی به جلسه در باشگاه، همه در انتظار خبری ویژه از میدان پیروان بودند که در نهایت اما با حضور سرمربی در تمرینات این تیم و آماده سازی برای جدال با تراکتور، به نظر می‌رسید طرفین به ادامه همکاری در ادامه فصل به جمع بندی رسیده‌اند.

باشگاه پرسپولیس نیز با اشاره به برگزاری این جلسه میان مدیرعامل و سرمربی تیم نوشته است: ظهر امروز رضا درویش، مدیرعامل باشگاه جلسه‌ای را در دفتر خود با یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم برگزار کرد. در این جلسه درباره شرایط و برنامه‌های تیم در بازی‌های باقیمانده تا پایان لیگ برتر بحث شد. همچنین درباره برطرف کردن مشکلات مالی و پرداخت طلب بازیکنان صحبت شد.

در این گزارش کوتاه و سه جمله‌ای با اشاره به اینکه محتوای جلسه مبنی بر شرایط و برنامه‌های تیم تا پایان فصل و همچنین پرداخت مطالبات بوده است، به شایعات حول نیمکت این تیم نیز به این شکل خاتمه‌ داده‌اند.

مبلغ نجومی قرارداد گل محمدی

قرارداد یحیی گل محمدی با پرسپولیس تا سال ۱۴۰۳ ادامه دارد و پرسپولیسی ها می گویند ما به این قرارداد پایبند هستیم اما طبق قرار قبلی این قرارداد در فصل آینده ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت که طبعا باشگاه باید آن را بپردازد. چند روز قبل رسانه ها خبر از قرارداد ۱۵ میلیاردی گل محمدی داده بودند که طبق شنیده های این مبلغ صحت ندارد. از طرفی او می داند که بسیاری از هواداران پرسپولیس خواستار حضور مربی خارجی شده اند و طبعا اگر بماند باید حسابی تیمش را تقویت کند.

قرارداد گل محمدی یکبار زمان مدیریت جعفر سمیعی و یکبار زمان مدیریت صدری تمدید شد و حالا او دو سال دیگر هم قرارداد دارد. نکته ای که باعث می شود رضا درویش هم به یحیی پایبند بماند. البته همان طور که می دانید شایعه استعفای گل محمدی هم مطرح شده بود اما یکی از نزدیکان پرسپولیس در تماسی که با همکار ما داشت این مساله را تکذیب کرد و گفت:آقای گل محمدی هیچ استعفایی نداده اند.

شایعه جنجالی در پرسپولیس

شایعه جنجالی در پرسپولیس شایعه جنجالی در پرسپولیس

پس از شکست پرسپولیس برابر سپاهان و محرز شدن قهرمانی استقلال انواع و اقسام شایعات در خصوص آینده یحیی گل محمدی شنیده شد.

یکی از این شایعات احتمال سرمربی موقت شدن کریم باقری در صورت استعفای یحیی گل محمدی بود که در فضای مجازی مطرح شد. آقا کریم دستیار همیشگی سرمربیان پرسپولیس در سال‌های اخیر بوده است. او پس از یک دوره دستیاری علی دایی با حضور حمید درخشان از این تیم رفت، اما با برانکو دوباره برگشت.

هافبک استثنایی تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس در تمامی ۵ قهرمانی اخیر این تیم به عنوان مربی مشغول به کار بوده است. کریم باقری نه تنها با برانکو ۷ جام برد بلکه با گابریل کالدرون و یحیی گل محمدی نیز به عنوان کمک مربی روی نیمکت پرسپولیس نشست و درحال حاضر آشناترین فرد به شرایط کنونی این تیم است.

اگر یحیی گل محمدی از سمت فعلی خود استعفا دهد، باقری می‌تواند تا انتخاب سرمربی بعدی و در ۳ بازی بعدی بهترین گزینه موقت باشد.

مطالب مرتبط: ماجرای متهم شدن بنجامین مندی مدافع منچسترسیتی ماجرای توافق کریس رونالدو با منچسترسیتی

آینده پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی؟

آینده پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی؟ آینده پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی؟

پرسپولیس که اغلب فصول پیشین را با قهرمانی زودهنگام به پایان رسانده بود، حالا سه هفته پیش از بازی پایانی جام را به رقیب سنتی واگذار کرده است. این نتیجه در حالی رقم خورد که قرمزها با کسب یک تساوی نیز حداقل می‌توانستند قهرمانی حریف را به تعویق بیاندازند اما این اتفاق رخ نداد تا جام حتی زودتر از حد تصور آبی‌ها به وریا غفوری و یارانش برسد.

در این سالها پرسپولیس چند بزنگاه مهم داشته که همه منتظر آن بودند؛ اول اینکه سرخپوشان پس از نخستین قهرمانی با برانکو ایوانکوویچ، آیا می‌توانند از عنوان خود دفاع کنند؟ دومی اینکه بعد از ترک برانکو، موفق به تکرار نتایج گذشته خواهند شد؟ و آخری، چه زمانی و در دوره کدام سرمربی و بازیکنان، نوار قهرمانی‌شان پاره خواهد شد؟ از بخت بد یحیی گل‌محمدی، او کسی بود که در چنین روزی هدایت قرمزها را برعهده داشت.

حالا کسی که پرسپولیس را به دو قهرمانی لیگ برتر، یک فینال آسیا و یک سوپرجام رساند، حالا زیر شدیدترین انتقاد و فشار قرار دارد. این روزی است که بسیاری از هواداران پرسپولیس پیش‌بینی‌اش را می‌کردند اما کسی فکرش را هم نمی‌کرد که دسته منتقدان یحیی تا این حد بزرگ و میزان انتقاداتشان تا این حد شدید باشد.

موارد اعتراض نسبت به کادرفنی پرسپولیس علاوه بر نتایج نامطلوب، نمایش‌های پایین‌تر از حد انتظاری است که رضایت هواداران را جلب نکرده است. همچنین انتخاب‌های یحیی در نقل و انتقالات باعث شده تا بسیاری او را مسئول ناکامی امروز این تیم -اگر اسمش را ناکامی بگذاریم- معرفی کنند.

در بین طرفداران پرسپولیس چهار گروه دیده می‌شوند:

1. مخالفان یحیی گل‌محمدی که به هر شکل خواستار جدایی او هستند.

2. مخالفان یحیی گل‌محمدی که معتقدند به خاطر نبود آلترناتیو، او باید به کارش ادامه دهد.

3. موافقان یحیی گل‌محمدی که معتقدند او باید در برخی تصمیمات خود (اعضای کادرفنی و بازیکنان) بازنگری کند.

4. موافقان یحیی گل‌محمدی که به هر شکل خواستار ادامه همکاری با او هستند.

اینکه در نهایت رضا درویش در کدام گروه جای خواهد گرفت و کدام دسته اثر اصلی را روی او و سایر تصمیم‌گیران باشگاه خواهد گذاشت، مشخص نیست اما به وضوح مشخص است که عده کثیری از طرفداران پرسپولیس اعتماد خود نسبت به کادرفنی باشگاه را از دست داده‌اند و طرفداران سرمربی پرسپولیس تلاش می‌کنند تا با حمایت از یحیی، دوباره نظر مثبت را به سوی او جلب کنند.

نکته جالب شاید توجه به نتایج یکی از نظرسنجی‎‌هایی باشد که در گروهی از هواداران پرسپولیس برگزار شده است:

* پیش از بازی با آلومینیوم اراک 49% از شرکت‌کنندگان معتقد بودند که با هر نتیجه در این فصل، یحیی گل‌‌محمدی و دستیارانش باید حفظ شوند اما حالا تنها 9% از آنها خواستار حفظ تمام اعضای کادرفنی هستند، 25% نیز معتقدند که "یحیی گل‌محمدی با هر نتیجه‌ای باید حفظ شود".

* پیش از بازی با آلومینیوم اراک تنها 11% از شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند که "کادرفنی همین حالا باید تغییر کند" اما حالا بیش از 50 درصد این گزینه را انتخاب کرده‌اند.

* همچنین پیش از بازی با پیکان 44% از شرکت‌کنندگان به تصمیمات یحیی گل‌محمدی و دستیارانش اعتماد داشتند اما حالا این عدد به 17% کاهش یافته است.

این در حالی است که پرسپولیس در فصل جاری نیز عملکرد چندان بدی نداشته و چه بسا اگر استقلال در استاندارد قهرمانی (دو امتیاز به ازای هر بازی) قرار داشت، پرسپولیس همین حالا می‌توانست به جام هم برسد. از طرف دیگر سرخپوشان در ابتدای فصل تغییرات زیادی در فهرست خود داشتند که به نظر می‌رسد همین موضوع از دلایل ناکامی این تیم باشد.

با این حال اما هرچه که باشد، اگر یحیی گل‌محمدی بماند، باید اعتماد از دست رفته در میان بخشی از هواداران پرسپولیس را ترمیم کند و به آنها اطمینان بدهد که می‌تواند تیم را به سوی موفقیت هدایت کند.

شما هم نظر خود را در این باره بنویسید و به این سوال پاسخ بدهید که آیا یحیی گل‌محمدی همچنان مورد اعتمادتان به عنوان یک هوادار پرسپولیس قرار دارد و آیا می‌تواند تیم را به مسیر گذشته بازگرداند یا خیر؟

آنچه دیگران میخوانند: حواشی استقلال: از استعفای مجیدی تا جدایی مظاهری عکس| ماجرای خداحافظی سیدحسین حسینی از استقلال

گردآورنده: شایان صفرزاده

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب