جزئیات ثبت‌نام متقاضیان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 27 اردیبهشت 1401به گزارش تیتربرتر؛ مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، چگونگی آغاز به‌کار سامانه یکپارچه خودرو را تشریح کرد و از فرصت یک‌هفته‌ای امکان ثبت‌نام متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از روز سه‌شنبه خبر داد.

جزئیات ثبت‌نام متقاضیان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 27 اردیبهشت 1401

جزئیات ثبت‌نام متقاضیان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 27 اردیبهشت 1401 جزئیات ثبت‌نام متقاضیان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 27 اردیبهشت 1401

 

«عبدالله توکلی لاریجانی» در گفت‌وگویی تلویزیونی افزود: پیرو بند ۵ دستورات هشت بندی رئیس‌جمهور درباره شفاف‌سازی عرضه خودرو، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از روز یکشنبه کار خود را آغاز کرده است.

وی با بیان این‌که بخشنامه‌های فروش در این سامانه قرار می‌گیرند، ادامه‌داد: از روز سه‌شنبه ثبت‌نام متقاضیان خرید خودرو انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت تاکید کرد: برای این‌که تقدم و تأخری وجود نداشته باشد و متقاضیان با خیال راحت و بدون عجله ثبت‌نام کنند در این سامانه تا یک هفته فرصت ثبت‌نام داده می‌شود، پس ‌از این فرصت درصورتی‌که میزان تقاضا بیشتر از ظرفیت اعلام‌ شده باشد، وارد فرآیند قرعه‌کشی (تحت نظارت سازمان حمایت) می‌شویم.

عرضه چند برابری خودرو نسبت به دفعات قبل

توکلی لاریجانی درباره سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خاطرنشان‌کرد: در این سامانه به نفع مشتریان و برای افزایش رضایتمندی آنان، موضوع عرضه چند برابری خودرو نسبت به دفعات قبل به‌صورت شفاف در نظر گرفته ‌شده است.

وی همچنین با اشاره به ارائه فرصت کافی برای ثبت‌نام، بیان‌داشت: متقاضیان با خیال راحت در مدت یک هفته اقدام به ثبت‌نام کنند و فرآیند به‌صورت شفاف تحت نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیگیری خواهد شد.

عرضه همه خودروهای سواری کشور از طریق سامانه

عرضه همه خودروهای سواری کشور از طریق سامانه عرضه همه خودروهای سواری کشور از طریق سامانه

 

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت بابیان این‌که همه عرضه‌های خودروهای سواری کشور از طریق سامانه تخصیص یکپارچه انجام می‌شود، تصریح‌کرد: همه خودروسازان بخش دولتی و خصوصی در این سامانه به‌صورت شفاف اقدام به عرضه محصولات خود به مشتریان و متقاضیان خرید خودرو می‌کنند.

حق انتخاب متقاضیان با عرضه همه محصولات خودروسازان

توکلی لاریجانی، داشتن حق انتخاب را از ویژگی‌های این سامانه دانست و ادامه داد: دفعات قبل برخی از خودروسازان از این روش استفاده می‌کردند و یا بخشی از تولیدات خود را عرضه می‌کردند، اما اکنون یک حق انتخاب متنوع با عرضه همه محصولات خودروسازان برای متقاضیان ایجادشده است.

کاهش خودروهای کف پارکینگ به کمتر از ۵۰ هزار دستگاه

وی، رویکرد اصلی در وزارت صمت را افزایش توان تولید خودروسازان برشمرد و اضافه‌کرد: با پایش انجام‌شده میزان خودروهای کف پارکینگ‌ها (ناقص) به‌شدت کاهش‌یافته است، زمانی نزدیک به ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در کف پارکینگ خودروسازان داشتیم که اکنون به کمتر از ۵۰ هزار دستگاه رسیده است.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت با یادآوری این‌که آمار تولید نباید شامل خودروهای ناقص باشد، گفت: از خودروسازان خواسته‌شده که به سمت تولید عبور مستقیم بروند و تولید ناقص انجام ندهند.

توکلی لاریجانی ادامه داد: اکنون ۸۰ درصد تولیدات دو خودروساز بزرگ کشور به‌صورت عبور مستقیم است، یعنی خودروهای تولیدی آن‌ها قابلیت عرضه به بازار را دارند و مشمول خودروی کف پارکینگ (ناقص) نیستند.

افزایش ۱۰ برابری عرضه در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

وی با اعلام این‌که افزایش عرضه در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با تمهیدات انجام‌شده میسر خواهد بود، تأکید کرد: میزان عرضه در همین عرضه‌ای که این هفته انجام می‌شود نزدیک به ۱۰ برابر دوره‌های قبلی عرضه هر خودروساز است.

مطالب مرتبط: چرا وزیر صمت مخالف واردات خودرو است؟ معرفی بهترین آفرودر آمریکایی در سال 2021

شرایط ثبت نام متقاضیان در سامانه یکپارچه فروش خودرو

شرایط ثبت نام متقاضیان در سامانه یکپارچه فروش خودرو شرایط ثبت نام متقاضیان در سامانه یکپارچه فروش خودرو

 

شرایط ثبت نام متقاضیان برای خرید خودرو از سوی سازمان حمایت در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شد.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۲ در نشانی sale.iranecar.com در دسترس قرار گرفت و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه فراهم خواهد شد.

در اطلاعیه ای در این سامانه شرایط ثبت نام از سوی سازمان حمایت  اعلام شده که به شرح زیر است:

انطباق همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام

کد ملی (هر کدملی یک خودرو)

سن (بالای ۱۸ سال)

برای کلیه طرح‌های تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروساز‌ها (۴۸ ماهه) ملاک است.

تبصره: الزام نداشتن پلاک فعال انتظامی برای طرح‌های فروش فوق العاده، فوری و پیش فروش ملاک عمل قرار خواهد گرفت

در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده مسترد می‌گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود. دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو عدم امکان صلح در قرارداد‌های فروش صحت سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا غیرفعال نمودن گارانتی خودرو پس از ۵ ماه و ۱۰۰۰ کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه.

توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت shaparak.ir به پایان می‌رسد.

درصورت ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشی و عدم واریز وجه تا ۲ دوره نمی‌توان در طرح‌های فروش بعدی شرکت نماید.

از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره ۴ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار می‌گیرد؛ متقاضی با علم به کلیه مسئولیت‌های مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش؛ اقدام به ثبت نام می‌کند.

آنچه دیگران می خوانند: نرخ جدید معاینه فنی خودروها در سال 1400 نحوه محاسبه تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو در 1400 +جدول

گردآورنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب