تیارا مکث محصول جدید مکث موتور رونمایی شدبه گزارش خبرنگار خودروکار، سید جواد حسینی کیا، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی این محصول با اشاره به اقدامات توسعه ای این شرکت در شرایط تحریم گفت: این شرکت توانست با وجود شرایط کشور، وضعیت تحریم، عدم انتقال دانش فنی و امکانات و توان موجود در کشور و همتی که در کشور برای تولید محصولات جدید در حوزه سواری و تجاری وجود دارد، نسبت به توسعه محصولات جدید در کشور اقدام کند.


وی با تاکید بر این که تیارا می تواند در رنج قیمتی و کیفیتی حرفی برای گفتن در خودروهای هم سگمنت خود داشته باشد، تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۴ هزار هزار میلیارد نقدینگی در کشور وجود دارد که شرکت ماموت با تکیه بر خدمات و امکانات خوبی که در شرکت وجود دارد در کنار دانش فنی موجود و همت فعلی و همچنین نیاز جامعه به خودرو با تولید محصولات جدید اقدام به رفع انحصار کرده است.

مهدی عسگری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به شابقه فعالیت شرکت ماموت از سال ۷۲ اظهار کرد: این کمیسیون با توجه به وضعیت تولید داخلی و نارضایتی گسترده مصرف کنندگان ، آزادسازی واردات خودرو را پیگیری که در نهایت در دولت به تصویب رسید اما به طور قطع واردات نسخه موقت بوده و ناچار به حرکت به این سمت شدیم که راهکار اساسی و بنیادین در صنعت خودرو تلقی نمی شود.

وی اقدامات این شرکت حتی به صورت سی کی دی کاری را در درازمدت منجر به کاهش ارزبری دانست و تصریح کرد: با این اقدامات به مرور زمان تعمیق ساخت داخل را افزایش داده و منجر به کاهش وابستگی می شود.


عسگری با اشاره به نامگذاری امسال با نام تولید دانش بنیان گفت: بررسی ها نشان می دهد یکی از دلایل توسعه در سایر کشورها توجه جدی به حوزه تحقیق و توسعه و اختصاص درصدی از تولید ناخالص داخلی کشورها به این موضوع است به طوری که کره ۸.۴ درصد از این درآمد را به تحقیق و توسعه اختصاص داده در حالی که این رقم در ایران۸ دهم درصد است.

وی از همکاری این کمیسیون با کمیسیون آموزش در قالب قانونی با هدف حمایت از دانش بنیان ها خبر داد و افزود: بر این اساس شرکت هایی که نسبت به تعمیق ساخت داخل اقدام کند مشمول مشوق هایی خواهد شد. در حال حاضر ۵ درصد خالص فروش شرکت ها در صنعت خودرو صرف حوزه دانش بنیان ها می شود و پیشرفت ها به این دلیل خواهد بود که این رقم در ایران ۶ دهم درصد بوده و اتصال به شرکت ها به سبک معناداری برقرار نیست.

بابک وطن خواه، مدیرعامل مکث موتور نیز در این‌مراسم گفت: تیارا یک کراس اوور خانوادگی با ۷ صندلی تریم مینیمال و زیبا و خطوط طراحی جذاب و فارغ از زیورآلات اضافی است که وقار لازم را برای خانواده ایرانی به همراه دارد. این خودرو به یک موتور ۱۵۰۰ توربو و گیربکش ۶ دنده اتومات مجهز بوده و از نظر استاندارد آلایندگی یورو ۶ با میزان مصرف ۷.۶ در ۱۰۰ لیتر است.

وی با اشاره به حس رانندگی نرم و دلچسب این خودرو تصریح کرد: این خودرو جوابگوی نیاز و خواستی است که راننده به آن نیاز دارد ضمن آن که مجهز به آخرین امکانات و آپشن های خودروهای روز دنیا است و ۸۵ استاندارد اجباری را به راحتی پاس می کند و از نظر استاندارد سوخت گرید بالایی دارد.

وطن خواه ادامه داد: محصول دیگری بر روی این‌پلتفرم در نیمه دوم سال به تولید خواهد رسید که محصولی پرتیراژ در مکث موتور خواهد بود.در همین حال ورود به سگمنت خودروهای برقی نیز در مرحله امضای قرارداد بوده و به زودی خودرویی برقی با هدف حفظ محیط زیست به بازار ارایه می کنیم.
به گفته وی، تیراژ این خودرو در سال جاری ۵ هزار دستگاه است.


انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب