ضرورت ارایه برنامه های کیفی خودروسازان با تکیه بر دانش بنیان هابه گزارش خبرنگار خودروکار، علی نبوی در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران افزود: موضوعات خودرویی طی مدت گذشته در کشور بسیار داغ بوده و نمایشگاه خودرو تهران نیز یا این موضوعات مصادف شده که باید به آن توجه شود.

 وی ادامه داد: بحث کیفیت خودرو در همه محافل بوده تا جایی که دغدغه رهبری بوده و ایشان نیز فرموده اند که باید موضوع کیفیت خودروها بررسی شود.براین اساس رئیس جمهور نیز به واسطه فرمان ۸ ماده ای و البته خود وزیر صمت پیگر منویات رهبری در حوزه کیفیت بوده اند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی ایران گفت: انتظار داریم این دغدغه با جدیت بیشتری پیگیری شود و ما نیز به عنوان وزارت صمت حمایت های لازم را خواهیم کرد.

وی در پایان افزود : انشاالله برگزاری این نمایشگاه شروع دوباره ای برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی خواهد بود و با برنامه ریزی دقیق به سمت افزایش کیفیت در تمامی بخش ها برویم.

عباس تقدسی نژاد، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب نیز در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه خودرو تهران گفت : با توجه به شرایط تحریم و عدم حضور برندهای خارجی، حضور پر رنگ شرکت های داخلی به همراه شرکای خارجی آنها بسیار قابل تقدیر است.

وی با ییان این که صنعت خودرو در دنیا شاخصی برای صنعتی بودن و یا غیر صنعتی بودن یک کشور است، افزود: ارائه نوآوری ها، انتقال سلایق مختلف مخاطبان و البته همکاری های دوجانبه از اهداف نمایشگاه است که امیدواریم نمایشگاه خودرو تهران این مهم را برآورده کند.

تقوی نژاد صنعت نمایشگاهی را بسیار حائز اهمیت اعلام و تصریح کرد: در همه جای دنیا از این صنعت حمایت های ویژه می شوداز این رو انتظار داریم دولت جدید نگاه متفاوتی به این صنعت داشته باشد چرا که نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای توسعه اقتصادی و صادراتی کشور است.
 تقدسی نژاد افزود : هم اکنون ۳۳ سایت نمایشگاهی در ۳۰ استان وجود دارد که در حد و اندازه استانداردهای جهانی بوده که لازم است استفاده های بهینه تری از سایت های نمایشگاهی به ویژه در مبحث توسعه صادرات شود.

وی گفت : نمایشگاه شهر آفتاب مترو اختصاصی داشته و هماهنگی های لازم نیز با سازمان اتوبوسرانی صورت گرفته تا تردد برای مخاطبان راحت تر شود. بیش از ۴۰ هزار امکان پارک خودرو در شهر افتاب وجود داشته و در بازدید مخاطبان خاص مانند معلولان و جانبازان از لحاظ پستی و بلندی هیچ مشکلی وجود ندارد و همه این موارد از ویژگی های خاص شهر آفتاب است.

تقدسی نژاد ادامه داد : سالن های نمایشگاه شهر آفتاب تنها سالن های استاندارد در کشور است که هیچ ستونی در میان آن وجود ندارد. همچنین هتل های موجود در اطراف حرم امام این امکان را فراهم می آورد که نمایشگاه خارجی و مخاطبین آن نیز در این نمایشگاه حضور یافته و هیچ مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

وی در پایان گفت : باید نگاه بلند مدت داشته باشیم از همین رو بنا داریم تقویم ۵ ساله برگزاری نمایشگاه را ارائه کنیم و انتظار داریم در راستای رونق تولید و توسعه اقتصادی و صادراتی کشور، وزارت صمت نیز حمایت های ویژه خودرا دریغ نکند.


انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب