فوری | قیمت مرغ شکست | مرغ ارزان در بازار همه را شوکه کردقیمت مرغ در بازار با توجه به اینکه نرخ مصوب بیشتر از 50 هزار تومان است اما امروز قیمت مرغ به 37 هزار تومان هم رسید.

با افزایش قیمت مرغ مردم به بازار رفته و مرغ کمیاب شد اما با توجه به تدبیرات دولت قیمت مرغ کاهش خوبی را شاهد خواهد بود این درحالی است که با توجه به افزایش یارانه ها قیمت مرغ در بازار بالا رفت که حتی دولت هم نتوانست جلوی افزایش قیمت مرغ را بگیرد. 

قیمت مرغ

قیمت عمده‌فروشی هر کیلوگرم گوشت مرغ امروز در میدان بهمن تهران با ادامه روند کاهشی، بین ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان به فروش رسید که در خرده‌فروشی‌ها هم کمتر از ۴۵ هزار تومان می‌رسد.

در پی کاهش قیمت گوشت مرغ در بازار طی روزهای اخیر، اخباری مبنی بر کاهش تقاضا و مصرف در شبکه‌های مجازی منتشر شده است، در حالی که به گفته «حبیب اسدالله نژاد» مدیرعامل اتحادیه مرغ گوشتی در راستای اجرای این طرح فرایند افزایش ارسال گوشت مرغ زنده و گرم از استان‌های شمالی به استان تهران از همان ابتدا طبق روال گذشته صورت گرفته تا بازار دچار تنش نشود.

بررسی بازار کالاهای اساسی امروز (دوشنبه) نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ به حدود ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان رسیده، به طوری که نه‌تنها در بازار کمبودی نداریم، بلکه وفور کالا باعث تعدیل قیمت‌ها شده است.

قیمت مرغ

بر همین اساس قیمت گوشت مرغ روز گذشته نیز به قیمت ۴۲ هزار تومانی رسیده بود.

طبق آمارهای جدید وزارت جهاد کشاورزی روزانه هفت‌ هزار و ۶۰۰ تن گوشت مرغ، یک هزار و ۵۰۰ تن مرغ منجمد، سه‌ هزار تن روغن،  ۳۰ تن شیر خام، سه هزار تن تخم‌مرغ، ۳۱۰ تن گوشت قرمز و ۶۰ تن شکر در سراسر کشور توزیع می‌شود.

نیاز استان تهران روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تن گوشت مرغ است که در پیک مصرف نزدیک دو هزار تن هم می‌رسد.

قیمت مرغ

تخم‌مرغ و روغن خوراکی نیز در میادین میوه‌وتره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌اندازه کافی موجود است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در سطح شهر و خرده‌فروشی‌ها روغن و تخم‌مرغ به‌خوبی توزیع نشده، که این مشکل در توزیع بود که در حال رفع است.

برخی خرده‌فروشی‌ها به دلیل اجبار شرکت‌های روغن برای خرید روغن در کنار محصولات دیگر همچون تن ماهی و رب گوجه‌فرنگی از خرید امتناع می‌کنند.

بر اساس نرخ‌نامه جدید ستاد تنظیم بازار، نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ در عمده‌فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده بود که هم‌اکنون قیمت مرغ در محدود ۴۵ هزار تومان و کمتر به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

کنایه تند شهاب حسینی به گرانی ماکارونی | شهاب حسینی به سیم آخر زد

کنایه تند شهاب حسینی به گرانی ماکارونی | شهاب حسینی به سیم آخر زد

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

کنایه تند شهاب حسینی به گرانی ماکارونی | شهاب حسینی به سیم آخر زد

دارا حیایی ازدواج کرد؟ | نظر جالب دارا حیایی در مورد مهریه

عکس دیده نشده از احسان علیخانی و نامزدش | ماجرای ازدواج احسان علیخانی لو رفت

فوری و مهم | قیمت گوشت قرمز اعلام شد | گوشت بخریم یا نخریم؟

خبر ویژه جدید از یارانه نقدی جدید | واریز یارانه برای حذف‌شده‌ها

var newsMasterIdForRate = "81619";
آیا این خبر مفید بود؟
0
قیمت مرغ قیمت مرغ هم اکنون قیمت مرغ زنده قیمت مرغ دولتی قیمت مرغ دولتی چند؟ قیمت مرغ چند؟

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب