آغاز فروش لاماری ایما از فردابه گزارش خبرنگار خودروکار، علی موسوی خرم  در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: فروش خودروی لاماری ایما از روز سه‌شنبه ۹ صبح و براساس اعلام وزارت صمت از طریق سامانه ثبت سفارش و تخصیص یکپارچه خودرو آغاز می شود و به مدت یک هفته متقاضیان می توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.
وی با بیان این که آرین پارس موتور به دو روش فروش فوق العاده و پیش فروش عادی خودروی لاماری را عرضه خواهد کرد، افزود: طرح فروش فوق العاده این شرکت با قیمت قطعی با تحویل ۹۰ روزه و دریافت مبلغ کامل خواهد بود. در روش پیش‌فروش عادی نیز تحویل ۱۲۰ روزه کاری بوده و ۵۰ درصد مبلغ معادل ۴۹۴ میلیون و ۵۰۰هزارتومان به صورت علی الحساب در ابتدا و زمان ثبت نام دریافت خواهد شد.
موسوی خرم اظهار کرد: مشتریان پس از انتخاب اسم شرکت آرین پارس موتور در سایت سامانه یکپارچه فروش می توانند خودرو لاماری و طرح موردنظر خود را انتخاب کنند. براساس قانون مجلس از سهمیه‌ در نظر گرفته شده برای سایت، ۵۰ درصد سهمیه به قانون حمایت از جوانی و جمعیت اختصاص یافته و محدودیت‌ها برای طرح جوانی وجود ندارد و هر کد ملی می تواند نسبت به خرید یک دستگاه خودرو اقدام کند.
وی تاکید کرد: این طرح به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت و قرعه‌کشی توسط همکاران در سازمان تجارت انجام و نتیجه‌ به دست آمده به شرکت تا چند برابر ظرفیت اعلام خواهد شد. در همین حال موضوع پلاک فعال وگواهینامه معتبر نیز به صورت آفلاین با پلیس راهور چک و بعد از آن سامانه فروش خود لاماری فعال می‌شود.

وی با بیان اینکه ناگزیر به حضور در قرعه‌کشی هستیم ، افزود: پس از انجام آنالیزهای لازمه روی دیتای سایت سامانه فروش، تصمیم ب ادامه یا توقف قرعه کشی گرفته خواهد شد.
مدیرفروش آرین پارس موتور با بیان اینکه آمادگی همکاری با وزارت صنعت و سازمان حمایت در حوزه فروش خودرو هستیم، اظهار کرد: دغدغه‌هایی که در بحث قرعه‌کشی وجود دارد شامل زمان قرعه‌کشی، نقدینگی شرکت‌ها به دلیل دیرکرد مشتریان و دغدغه فروش سازمانی است که امیدواریم در این حیطه با مشکلی روبه رو نشویم.

موسوی خرم با بیان اینکه دغدغه شرکت نمایندگان آن است و از این رو از کمیته خودرو ورخواست شده در این خصوص چاره ای بیندیشد، تصریح کرد: این شرکت در سال جاری دومحصول دیگر در نیمه دوم سال را رونمایی خواهد کرد.
وی سفارش گذاری اولیه را ۵۰۰ دستگاه اعلام و تصریح کرد: تیراژ امسال ۳۵۰۰ دستگاه پیش بینی شده که این تعداد افزایش خواهد یافت.

موسوی خرم تاکید کرد: با تاکید وزارت صمت در مرحله فروش با هدف جلوگیری از تقاضا برای سرمایه‌گذاری سودمشارکت و انصراف در همه طرح‌های فروش فوق‌العاده و عادی صفر است و تنها جریمه تاخیر در فروش فوق العاده ۳۶ درصد و درپیش فروش ۱۲ درصد سالیانه پیش بینی شده است.


انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب