مکث کلوت اتوماتیک در شهر آفتاب رونمایی شدمکث کلوت اتوماتیک مکث کلوت اتوماتیک مکث کلوت اتوماتیک

در نمایشگاه خودرو تهران شرکت مکث موتور زیرمجموعه ماموت از نمونه اتوماتیک کلوت پرده برداشت.

شرکت مکث موتور که به عنوان بال آسیایی ماموت خودرو معرفی شده و به تازگی تولید و مونتاژ پیکاپ کلوت را آغاز نموده است، حال قصد دارد نمونه اتوماتیک این پیکاپ را هم در بازار عرضه کند. در واقع مکث کلوت نسخه ایرانیزه و تقویت شده دایون V5 است.

مکث کلوت اتوماتیکمکث کلوت اتوماتیکمکث کلوت اتوماتیک

مشخصات فنی کلوت اتوماتیک

کلوت یک پیکاپ دو دیفرانسیل متوسط است و ساختار اتاق مستقل از شاسی را دارد. این خودرو به پیشرانه ۲.۴ لیتری توربو مجهز است که ۲۱۵ اسب بخار را با گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه فناوری نسل چهارم میتسوبیشی را دارد و از سری پیشرانه ۴K22 به حساب می آید. جعبه دنده کلوت اتوماتیک از نوع ۶ سرعته AT است و برخی جزییات فنی آن متناسب با شرایط محیطی ایران تغییر کرده است.

مکث کلوت اتوماتیکمکث کلوت اتوماتیکمکث کلوت اتوماتیک مکث کلوت اتوماتیکمکث کلوت اتوماتیکمکث کلوت اتوماتیک

همچنین ضریب خروجی دیفرانسیل این پیکاپ جدید نیز متفاوت نسبت به سایر نسخه های نصب شده در دایون V5 است. تنظیم نوع انتقال قدرت به چرخ های جلو و عقب به صورت الکتریکی در این پیکاپ انجام می شود.
این پیکاپ جرم خالص ۱۹۲۰ کیلوگرم را دارد و می تواند یک تُن بار را با خود حمل کند. همچنین فضای بار کلوت بیش ترین عمق را نسبت به رقبا دارد.

تغییرات کابین و امکانات استاندارد مکث کلوت

در بخش داخلی شاهد اهرم دنده جدید برای نمونه اتوماتیک هستیم و پنل میانی داشبورد هم تغییر کرده و از نوع تمام لمسی شده است.
پیکاپ کلوت مکث موتور به قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب مجهز است. ترمزهای عقب این خودرو از نوع کاسه ای و ترمزهای جلو از نوع دیسکی و سامانه ABS و EBD و CBS بر روی آن فعال است. همچنین سامانه کنترل پایداری الکتریکی در پیکاپ کلوت دیده می شود.

کابین مکث کلوت اتوماتیککابین مکث کلوت اتوماتیککابین مکث کلوت اتوماتیک

صندلی برقی راننده، تریم داخلی چرم مصنوعی، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی ۹ اینچی اندروید، کروز کنترل، کامپیوتر سفر TFT، شیشه ها و آینه های برقی، تهویه الکتریکی، لاینر محفظه بار، تایرهای سری AT، دو کیسه هوا، دوربین عقب، رینگ های آلومینیومی و… از جمله امکانات مکث کلوت است.

کابین مکث کلوت اتوماتیککابین مکث کلوت اتوماتیککابین مکث کلوت اتوماتیک

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری اسب بخار

پایگاه خبری اسب بخار و مجموعه خودروچی با حمایت نمایشگاه خودروی تهران و شرکت پترو افرا خاورمیانه، در ورودی سالن A5 و سالن ملل، دو غرفه را به خود اختصاص داده است و خبرنگاران این رسانه پوشش مستقیم بزرگترین رویداد خودرویی سال را انجام خواهند داد.

پیکاپ مکث کلوت چه قوای محرکه ای دارد؟

این خودروی دو دیفرانسیل به پیشرانه ۲٫۴ لیتری توربو مجهز است که ۲۱۵ اسب بخار را با گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه فناوری نسل چهارم میتسوبیشی را دارد و از سری پیشرانه ۴K22 به حساب می آید. جعبه دنده کلوت از نوع ۶ سرعته دستی بوده و برخی جزییات فنی آن متناسب با شرایط محیطی ایران تغییر کرده است.

امکانات پیکاپ کلوت مکث موتور چیست؟

صندلی برقی راننده، تریم داخلی چرم مصنوعی، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی ۹ اینچی اندروید، کروز کنترل، کامپیوتر سفر TFT، شیشه ها و آینه های برقی، تهویه الکتریکی، لاینر محفظه بار، تایرهای سری AT، دو کیسه هوا، دوربین عقب، رینگ های آلومینیومی، قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب و… از جمله امکانات پیکاپ کلوت است.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب