جزییات بازگشت دوباره بشار رسن به پرسپولیسبه گزارش تیتربرتر؛ بازیکن محبوب سرخ ها که تا فینال آسیا همراه این تیم ماند و بعد از آن از جمع سرخ ها جدا شد طبق گفته مدیر برنامه هایش احتمال اینکه به پیشنهاد پرسپولیس پاسخ مثبت بدهد زیاد است.

بشار رسن در انتظار مذاکره با مدیران باشگاه

بشار رسن در انتظار مذاکره با مدیران باشگاه بشار رسن در انتظار مذاکره با مدیران باشگاه

این روزها شایعات زیادی در خصوص سرنوشت نیمکت پرسپولیس برای فصل آینده مطرح شده است. برخی از هواداران این تیم خواستا حضور مربی خارجی در این تیم شده اند که البته تعداد آنها کم هم نیست  و باید دید در نهایت مدیران باشگاه و البته شخص یحیی گل محمدی در پایان فصل چه تصمیمی خواهند گرفت.

با این حال در این روزها خبرهای زیادی در خصوص بازگشت برخی از بازیکنان سابق پرسپولیس به این تیم شنیده میشود. آخرین گزینه ای که امروز نامش برای پوشیدن دوباره پیراهن سرخ مطرح شده بشار رسن ستاره عراقی سابق این تیم است.

رسن با القطر یک سال دیگر قرارداد دارد اما گویا از شرایطش در این تیم راضی نیست. بازیکن محبوب سرخ ها که وفاداریش به این باشگاه را پیش از این با ادامه حضورش تا فینال آسیا  ثابت کرده بود

 طبق گفته مدیر برنامه هایش احتمال اینکه به پیشنهاد پرسپولیس پاسخ مثبت بدهد زیاد است.

ایجنت ایرانی رسن در این خصوص می گوید: «اگر پرسپولیس بشار را بخواهد خیلی پروسه عجیبی نیست. من همیشه با باشگاه ارتباط دارم و هر زمانی مدیران صلاح بدانند شدنی است که مذاکره میان دو باشگاه انجام شود. پرسپولیس خانه بشار است.

بشار به پرسپولیس و هوادانش علاقه دارد اما الان خودش تصمیم گیرنده نیست. مسلما اگر شرایط فراهم باشد و به پرسپولیس فشار مالی نیاید بشار دوست دارد دوباره پیراهن پرسپولیس را بر تن کند.»

رسن یکی از بازیکنانی بود که بعد از رفتنش سرخ ها به شدت کمبود او را در میانه زمین احساس کردند. هافبکی که خلاقیتش در فاز هجومی سرخ ها به شدت تاثیرگذار بود. حالا در صورتی که این بازیکن در لیست خرید سرخ ها قرار بگیرد بازگشت او می تواند مورد استقبال شدید پرسپولیسی ها قرار بگیرد.

بیوگرافی بشار رسن 

بیوگرافی بشار رسن  بیوگرافی بشار رسن 

بشار رسن متولد ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶ در عراق، بازیکن فوتبال است. او بزرگ شده کشور ترکیه در یک خانواده ورزش کار می باشد. همچنین عضو تیم ملی فوتبال عراق هم می باشد و اینک در ایران بازی می کند و طرفدار رونالدو و رئال می باشد. پدر بشار سن اهل بغداد و کاپیتان تیم ملی بازی هندبال عراق بوده و مادرش اهل ترکیه و مدال آور المپیک در رشتهٔ ژیمناستیک بوده است. بشار رسن نیز مثل والدینش به ورزش روی آورد و فوتبال را بعنوان رشته تخصصی اش برگزید.

فعالیت های بشار رسن

فعالیت های بشار رسن فعالیت های بشار رسن

بشار رسن بنیان فوتبال را در هفت سالگی در آکادمی نونهالان فنرباغچه آغاز کرد و مدتی هم در تیمهای نوجوانان توس آمورگی و پیماز حضور داشت. او که بازیکنی دوپا و تکنیکی است، توانست با باشگاه فنرباغچه قهرمان لیگ نونهالان ترکیه همراه شود. او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ عضو جوانان باشگاه فنرباغچه بود و سال ۲۰۰۷ به مدت دوسال در باشگاه مدرسه عمو بابا و بعد دو سال هم در باشگاه جوانان نیروی هوایی عراق بازی کرد و در لیگ این کشور افتخارات متعددی کسب کرد و درخشش خوبی در آن جا داشت.

بشار رسن که ۱۰ بازی برای تیم ملی عراق انجام داده در تمام تیمهای رده سنی این کشور نیز عضویت داشته است. او در سال ۲۰۱۱ در بازی تیمهای زیر ۱۶ سال ایران و عراق در مسابقات قهرمانی آسیا زننده تک گل عراق بود و در سال ۲۰۱۴ با تیم امید عراق قهرمان آسیا شد. این بازیکن در مسابقات ای اف سی کاپ سال ۲۰۱۶ هم با تیم نیروی هوایی قهرمان شد. بشار سن درسال ۲۰۱۳ با امضای قراردادی به نیروی هوایی عراق در لیگ عراق پیوست. اولین بازی او در تیم ملی عراق در ۴ سپتامبر ۲۰۱۴ مقابل پرو بود که با نتیجه ۲–۰ به نفع پرو به پایان رسید.

بشار رسن بازیکن دوپا و تکنیکی ست که در سال ۲۰۱۶ شایعه انتقالش به مزن گلکی اسکاتلند به گوش میرسید که هیچگاه انجام نشد وی برای انجام مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه تیم ملی عراق به ایران آمد در آن سفر مورد توجه باشگاه پرسپولیس قرار گرفت و طی چند جلسه ای که با سران این باشگاه داشت سرانجام در تاریخ ۱۳۹۶/ ۴/ ۱۲ با قراردادی دو ساله به باشگاه پرسپولیس پیوست.

بشار رسن نخستین بازی خود را مقابل باشگاه الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا انجام داد و در دقیقه ۶۷ به جای محسن مسلمان وارد زمین شد؛ و وقتی که پرسپولیس از باشگاه الاهلی دو گل عقب بود وی تأثیر زیادی بر هر دو گل پرسپولیس داشت. او در بازی برگشت در مقابل باشگاه الاهلی عربستان باز هم در نیمه دوم وارد زمین شد و در دقیقه ۹۴ یک پنالتی برای تیمش گرفت. وی در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین بازیکن عراق شناخته شد.

مطالب مرتبط: آینده مسی چگونه رقم خواهد خورد؟ زمان آغاز لیگ بیست و یکم

حضور بشار رسن در عرصه ملی

حضور بشار رسن در عرصه ملی حضور بشار رسن در عرصه ملی

بشار رسن از همان اول کیفیت بالای خود را در فوتبال نشان داد و توانست به تیم ملی نوجوانان عراق دعوت شود. او پیشرفت خود را ادامه داد و توانست به تیم ملی جوانان و پس از آن امید این کشور نیز راه پیدا کند. او عاقبت در سال ۲۰۱۴ به تیم ملی بزرگسالان عراق دعوت شد و توانست بازی های خوبی نیز به نمایش بگذارد و برترین بازیکن عراق در سال ۲۰۱۷ شد.

سابقهٔ ملی بشار رسن

بشار رسن در تیمهای ملی همهٔ رده های سنی این کشور عضویت داشته است. وی در سال ۲۰۱۱ در بازی تیمهای ملی زیر ۱۶ سال ایران و عراق در مسابقات قهرمانی آسیا زنندهٔ تک گل عراق بود و در سال ۲۰۱۴ با تیم امید عراق قهرمان آسیا شد. اولین بازی او در تیم ملی بزرگسالان عراق در روز ۴ سپتامبر ۲۰۱۴ در برابر پرو بود که با نتیجهٔ ۲–۰ به نفع پرو به پایان رسید. او نخستین گل ملی خود را هم در رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ در برابر یمن به نتیجه رساند.

افتخارات بشار رسن

افتخارات بشار رسن افتخارات بشار رسن

 

- باشگاهی

۱. فنرباغچه

> لیگ زیر ۱۶ سال ترکیه: ۲۰۰۸، قهرمان

 

۲. نیروی هوایی عراق

> لیگ برتر فوتبال عراق: ۲۰۱۵–۲۰۱۶ و ۲۰۱۶–۲۰۱۷، قهرمان

> جام حذفی فوتبال عراق: ۲۰۱۵–۲۰۱۶، قهرمان

> سوپر جام فوتبال عراق: ۲۰۱۵–۲۰۱۶ و ۲۰۱۶–۲۰۱۷، قهرمان

> ای اف سی کاپ: ۲۰۱۶، قهرمان

۳. پرسپولیس

> لیگ برتر فوتبال ایران: ۹۷–۱۳۹۶ و ۹۸–۱۳۹۷، قهرمان

> جام حذفی فوتبال ایران: ۹۸–۱۳۹۷، قهرمان

> سوپر جام فوتبال ایران: ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، قهرمان

> لیگ قهرمانان آسیا: نیمه نهایی ۲۰۱۷ و نایب قهرمانی ۲۰۱۸

 

- ملی

> صعود به مسابقات المپیک ۲۰۱۶

> جام صلح و دوستی ۲۰۱۹: قهرمان

> جام ملت های آسیا ۲۰۱۵: چهارم

> بازی های آسیایی ۲۰۱۴: سوم

> جام ملت های خلیج: ۲۰۱۳، دوم

تیم ملی زیر ۲۳ سال

> مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا: ۲۰۱۴، قهرمان

- تیم ملی زیر ۲۰ سال

> جام جهانی زیر ۲۰ سال: چهارم

- تیم ملی زیر ۱۹ سال

> مسابقات زیر ۱۹ سال آسیا: دوم

- شخصی

> برترین بازیکن عراق در سال ۲۰۱۷

> موفق به ثمر رساندن ۲گل در شهرآورد ۹۲ و ۹۳ پایتخت

> او تنها فوتبالیست اهل عراق است که توانست در سه نیمه نهایی لیگ قهرمانان اسیا بازی کند

> او تنها عراقی است که دوبار به فینال لیگ قهرمانان اسیا راه پیدا کرده

> برترین هافبک لیگ قهرمانان اسیا منطقه غرب: ۲۰۲۰

آنچه دیگران میخوانند: ابوالفضل جلالی استقلالی می شود؟  محمد دانشگر پرسپولیسی می شود؟

گردآورنده: شایان صفر زاده 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب