شرط بازگشت سیاوش یزدانی به استقلال در فصل بعدیبه گزارش تیتربرتر؛ مسئول کمیته نقل وانتقالات لیگ برتر در خصوص بازگشت سیاوش یزدانی به استقلال توضیحاتی ارائه کرد. سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند، با توجه به اینکه مجوز فعالیت ورزشی آنها برابر مقررات در باشگاه ورزشی استقلال به پایان رسیده است نامبردگان می بایست در زمان اعزام تعیین شده قبلی تاریخ یکم اسفند ماه 1400 ، به خدمت دوره ضرورت اعزام گردند. البته این ورزشکاران می توانند فعالیت ورزشی خود را در یگان‌های نیروهای مسلح ادامه داده و در صورت درخواست وزارت ورزش و جوانان و دعوت آنها به تیم ملی، شرکت آنان در اردوها و بازی‌های تیم ملی بلامانع است.

شرط پوشیدن دوباره پیراهن استقلال توسط یزدانی

شرط پوشیدن دوباره پیراهن استقلال توسط یزدانی شرط پوشیدن دوباره پیراهن استقلال توسط یزدانی

طی روزهای اخیر شایعاتی در خصوص منع قانونی برای بازگشت سیاوش یزدانی به استقلال مطرح شده بود وبرخی از رسانه ها مدعی شده بودند چون این بازیکن یک بار از معافیت تحصیلی استاده کرده دیگر نمی تواند به جمع آبی ها برگردد.

فریبرز محمودزاده اما در گفتگویی رادیویی در خصوص شرایط مدافع سابق استقلال برای بازگشت به این تیم گفت: سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند بخاطر خدمت مقدس سربازی از استقلال دور شدند. یزدانی اگر سنوات تحصیلیش انجام شود در فصل آینده می تواند به استقلال برگردد.

به این ترتیب باید منتظر ماند و دید مدافع سابق استقلال در کنکور دکتری پذیرفته خواهد شد یا نه. در صورتی که یزدانی موفق به ادامه تحصیل شود به جمع آبی ها بازخواهد گشت.

بیوگرافی سیاوش یزدانی

بیوگرافی سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۷۰ در خانواده ای ۴ نفره در شهر مشهد دیده به جهان گشود. وی دارای خواهر کوچکتر از خودش می باشد. سیاوش یزدانی دارای ۱۹۲ سانتیمتر ، قد می باشد. وی در تیم سپاهان اصفهان در سال ۹۸ فعالیت داشت و برای باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان در پست مدافع میانی و دفاع چپ در لیگ برتر خلیج فارس بازی کرد.

ازدواج سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی هنوز مجرد است و زندگی مشترکی را تشکیل نداده است.

تحصیل و خدمت سیاوش یزدانی

اگر سیاوش یزدانی در سال ۹۷ واحد های درسی اش را پاس نمیکرد؛ باید سرباز می شد. از این رو او در مقطع فوق لیسانسش توانست ۱۰ واحد مانده از دروس خود را پاس کند.

مطالب مرتبط: زمان بازی تیم امید ایران با نپال در مقدماتی قهرمانی فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا 2021 برنده بازی پرسپولیس - استقلال تاجیکستان در 23 شهریور 1400 کیست؟

فعالیت ورزشی سیاوش یزدانی

فعالیت ورزشی سیاوش یزدانی فعالیت ورزشی سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی در سن ۱۳ سالگی یعنی از سال ۱۳۸۳ بازی فوتبال خود را به صورت جدی با تیم جوانان فتح مشهد شروع کرد و در این تیم تا سال ۸۵ فعالیت داشت.

سیاوش یزدانی سابقه ی فعالیت در باشگاه هایی نظیر باشگاه فوتبال سیاه جامگان و باشگاه فوتبال پیکان تهران را داشته است. وی از تیم پیکان در زمان کرانچار از فصل هفدهم لیگ برتر به سپاهان منتقل شد. یکی از بازیکنان مورد علاقه ی امیر قلعه نویی در فصل هجدهم، سیاوش یزدانی نام داشت که در این تیم، عملکرد خوبی از خود نشان داد. وی به عنوان بازیکن محبوب و هادی عقیلی دوم در اصفهان شناخته میشود.

>> سیاه جامگان:

سیاوش یزدانی با تیم سیاه جامگان در تابستان ۲۰۱۲ قرارداد بست. وی در مسابقات لیگ دسته دوم ۹۲–۱۳۹۱با این تیم شرکت کرد و بعد از آن به مسابقات دسته یک رفت. او عملکرد درخشانی در سیاه جامگان در فصل دوم حضورش داشت ولی دربرابر پیکان در مسابقه پلی- آف شکست خورد و به لیگ برتر خلیج فارس راه نیافت.

>> پیکان:

پس از اینکه سیاوش یزدانی در لیگ یک، عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت؛ توجه باشگاه پرسپولیس را به خود جذب کرد و در تهران در کمپ این تیم شرکت کرد. همچنین او موفق به گلزنی در برابر تیم پدیده شد. با این وجود، مربی به او گفت که برای رسیدن به ترکیب اصلی از شانس کمی برخوردارست و همین مسأله سبب شد تا اردوگاه پرسپولیس را ترک کند. او با تیم پیکان در تاریخ ۷ ژوئیه ۲۰۱۴ به مدت سه فصل، قراردادی امضاء کرد و در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴ اولین بازی خود را دربرابر ذوب آهن انجام داد.

>> سپاهان:

سیاوش یزدانی به تیم سپاهان در فصل ۲۰۱۷ ملحق شد و در این تیم به مهره اصلی خط دفاعی تبدیل شد و به خاطر عملکرد خوبش با انجام ۵۱ بازی و زدن ۱ گل در فصل ۱۹–۲۰۱۸ از این تیم جدا شد و با تیم استقلال قرارداد بست.

>> استقلال:

سیاوش یزدانی با تیم استقلال در فصل نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹ یک قرارداد دو ساله بست. وی برای این تیم، نخستین بازی خود را در مقابل تیم فولاد خوزستان انجام داد که درخشش او در این بازی باعث شد تا مورد توجه هواداران قرار گیرد. او با حضور در نخستین دربی با سیامک نعمتی درگیری پیدا کرد و در این دربی، حواشی مختلفی را بوجود آورد.

حواشی پس از بازی پرسپولیس و سپاهان

حواشی پس از بازی پرسپولیس و سپاهان حواشی پس از بازی پرسپولیس و سپاهان

سیاوش یزدانی، در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ به دلیل صحبت هایی که پس از پایان بازی با پرسپولیس داشت؛ تا اطلاع ثانوی با حکم موقت کمیته انضباطی محروم گردید. او، طرفداران تیم پرسپولیس را در مصاحبه ای عجیب از سفر به اصفهان منع کرد و گفت که در صورت سفر به اصفهان، برایشان اتفاقات تلخی رخ می دهد.

اظهارات مدیرعامل وقت باشگاه سپاهان به نام مسعود تابش درخصوص بلاتکلیفی سیاوش یزدانی این چنین بود:« شرایط سیاوش یزدانی بعد از بازی با پرسپولیس، مناسب نبود و صحبت هایش را در عصبانیت بیان کرد که خودش هم نادم بود. او توضیحاتش را با حضور در کمیته انضباطی ارائه داد ولی هم چنان برای وی حکمی صادر نشده است. امیدوارم در بازی با پدیده بتوانیم از این بازیکن استفاده کنیم و درحال حاضر منتظریم تا رأی کمیته انضباطی صادر شود.»

سایت فدراسیون فوتبال درباره ی حواشی سیاوش یزدانی نوشت:پس از این که درمورد رفتار غیر ورزشی سیاوش یزدانی، بازیکن سپاهان اصفهان ، چنین دستور موقتی صادر شد بنابر تصمیم اخیر کمیته انضباطی اعلام می شود که سیاوش یزدانی می تواند فعالیت خود را از تاریخ صدور این نامه در تیم سپاهان شروع کند تا متعاقباً حکم مقتضی اعلام شود.

اظهارات سیاوش یزدانی پس از اتمام مشاجرات، اینگونه بود:« امروز با اعضای کمیته انضباطی جلسه خوبی داشتیم و اعضای این کمیته هم دربارهٔ بحث من، مثبت برخورد کردند. من، قصد بدی از صحبت هایی که پس از بازی با پرسپولیس کردم؛ نداشتم. شاید لحن بدی داشتم، ولی حرف های من درحقیقت از روی دلسوزی بود. من قصد عذرخواهی از تمام اهالی و هواداران فوتبال را دارم بدین دلیل که من به هواداران تمام تیمها احترام می گذارم.»

بیانات این بازیکن تیم سپاهان اصفهان در پایان به این شرح میباشد :« حرف های من در آن مصاحبه مربوط به زمان آینده بود و دوست نداشتم برای کسی اتفاقی رخ دهد. ارزش ندارد که کسب به خاطر فوتبال دچار آسیب شود. امیدوارم هواداران مرا ببخشند.»

عملکرد ملی سیاوش یزدانی

مارک ویلموتس در سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار ، سیاوش یزدانی را به تیم ملی دعوت کرد.

افتخارات سیاوش یزدانی

افتخارات سیاوش یزدانی افتخارات سیاوش یزدانی

 

- لیگ برتر خلیج فارس:

۲۰۱۸–۲۰۱۹ نایب قهرمان

- لیگ برتر خلیج فارس:

۲۰۱۹- ۲۰۲۰ نایب قهرمان

- جام حذفی فوتبال ایران :

۲۰۱۹- ۲۰۲۰ نایب قهرمان

آنچه دیگران میخوانند: برنده نقل‌وانتقالات 1400: پرسپولیس یا استقلال؟ سعید افروز دارنده طلای پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ کیست؟

نویسنده: شایان صفرزاده 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب