ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند و ارائه دهنده مجموعه ای از رشته های بدون آزمون می باشد. این دانشگاه همچنین در دو مقطع کاردانی (به صورت بدون آزمون بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی و بر اساس معدل کاردانی) دانشجو می پذیرد. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام علمی کاربردی می توانند بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود در مقطع متوسطه، هر یک از رشته های ارائه شده در این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به طور معمول دو نوبت در سال انجام می شود. بنابراین متقاضیان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در موعد مقرر نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 مهر یا بهمن ماه، نسبت به ثبت نام خود در موعد مقرر اقدام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم معمولا به صورت حضوری انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

همان طور که گفته شد، دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. علاقه مندان می توانند مطابق با زمان بندی زیر ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام مهر ماه

گفتیم که رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون آزمون ارائه می شوند و لذا داوطلبان می توانند بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس معدل مقطع متوسطه یا دوره کاردانی خود نسبت به شرکت در پذیرش این دانشگاه در نیمسال تحصیلی اول اعلام علاقه مندی نمایند. در سال جاری ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دوره های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان از روز یکشنبه 24 مرداد آغاز شده و تا روز یکشنبه 31 مرداد ماه ادامه دارد. لازم به ذکر است که مرکز روابط عمومی این دانشگاه از تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 تا روز 7 شهریور ماه خبر داد.

همچنین فرصت نام نویسی در یک نوبت دیگر تا روز دوشنبه 15 شهریور تمدید شد تا متقاضیان در مهلت باقی مانده اقدام به ثبت یا ویرایش کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته مربوطه نمایند. با توجه به این که زمان ثبت نام دیگر قابل تمدید نمی باشد، پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت ثبت نام خود را به انجام رسانید.

زمان ثبت نام بهمن ماه

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1401 را دارند نیز می توانند در موعد مقرر از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دفترچه راهنمای ثبت نام مربوطه را دریافت نموده و با دقت مورد مطالعه قرار دهند. سپس با پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 نسبت به دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام اقدام کرده و در فاصله زمانی بین 18 الی 24 آذر ماه ثبت نام اینترنتی خود را مطابق راهنمای زیر به انجام برسانند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

ثبت نام در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه به دو روش متفاوت انجام می شود به این صورت که؛ داوطلبان می توانند در نیمسال اول با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و طی نمودن مراحل زیر ثبت نام کنند اما در نیمسال دوم متقاضیان می بایست با مراجعه حضوری به دانشگاه محل پذیرش اقدامات لازم را به انجام برسانند.

ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

سپس بر روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه سال تحصیلی 1401” (کاردانی ناپیوسته / کارشناسی ناپیوسته) کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

اکنون لازم است با انتخاب گزینه “خرید کارت” هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

حال باید دکمه سریال اعتباری مربوطه را فشرده و سپس بر روی گزینه“تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

اطلاعات خود را به درستی در فیلدهای زیر وارد نمایید و در آخر دکمه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 

در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

اکنون می توانید با استفاده از اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر فرم ثبت نام خود را تکمیل نموده و انتخاب رشته کنید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم یک شماره پرونده 6 رقمی و یک کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را برای شما صادر می کند که لازم است آن ها را نزد خود نگه دارید. لازم به ذکر است که جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی این دانشگاه نیز می بایست مراحلی مشابه مراحل فوق را طی نمایید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

یکی از نکات مهمی که در هنگام ثبت نام مورد تاکید قرار می گیرد، مطالعه دفترچه و لیست رشته ها جهت آگاهی از شرایط و ضوابط و همچنین کد رشته های ارائه شده در واحد های مختلف دانشگاه علمی کاربردی می باشد. این فایل ها همزمان با آغاز مهلت نام نویسی از طریق سایت sanjesh.org منتشر می شود. با توجه به اینکه هنوز دفترچه های مربوطه برای سال 1401 منتشر نشده است، جهت راهنمایی لینک دفترچه های سال گذشته را برای شما در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1400
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

 

دانلود اصلاحیه اول دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

 

دانلود اصلاحیه دوم دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

 

دانلود اصلاحیه سوم دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

(جهت دریافت فایل مورد نظر، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1400
دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

 

دانلود اصلاحیه اول دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

 

دانلود اصلاحیه دوم دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

 

دانلود اصلاحیه سوم دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

(جهت دریافت فایل مورد نظر، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک دیپلم هر رشته ای (رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، امکان ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت و متقاضیان رشته های نظری برای ثبت نام، نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارند. همچنین علاقه مندان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در هر کدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، ملزم به دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی زیر نیز هستند.

شرایط عمومی

معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عمل نمودن به احکام عملی اسلام (به شرط عدم تجاهر به نقص اسلام، اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی شامل این بند نمی شوند.) عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران (در صورت داشتن سابقه دشمنی داوطلب، لازم است تغییر نظر وی احراز گردد.) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و نداشتن فساد اخلاقی عدم اعتیاد به مواد مخدر نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا در زمان اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته 

داشتن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته (مدارک داخلی تمامی مراکز و موسسات، غیر قابل قبول بوده و مدرک معادل محسوب نمی گردد. همچنین افرادی که تا پایان 31 شهریور ماه 1401 مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند، می توانند اقدام به نام نویسی نمایند.)  داوطلبان سهمیه آزاد می توانند برحسب ضوابط، بدون درنظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و براساس علاقه مندی به هر یک از رشته های تحصیلی، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. (داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می کنند لازم است تمامی دروس پیشنیاز یا جبرانی رشته قبولی خود را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.) دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، در زمان ثبت نام دانش آموخته شده باشند و مدرک فارغ التحصیلی خود را به مراکز آموزشی مربوطه ارائه نمایند. دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت برای متقاضیان آقا

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای) دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی  برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی دارا بودن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان آقا

نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 برای آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 مهر ماه را انجام داده اند، به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اعلام می گردد که  شما می توانید برای اطلاع از زمان انتشار این نتایج بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. افرادی که اسامی آن ها در میان پذیرفته شدگان مهر ماه قرار نگرفته باشد، می توانند با کسب اطلاعات لازم نسبت به ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401 شرکت نمایند. آن دسته از افرادی که از رشته محل قبولی خود رضایت ندارند نیز می توانند از شرایط ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه علمی کاربردی 1401 مطلع شده و در زمان تعیین شده اقدامات لازم را به انجام رسانند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی بهمن ماه 1401 چه زمانی انجام می گیرد؟

این فرآیند برای نیمسال تحصیلی دوم و معمولا در نیمه دوم آذر ماه صورت می گیرد.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی در نیمسال مهر ماه 1401 از چه طریق انجام می شود؟

ثبت نام دوره های این دانشگاه در نیمسال تحصیلی اول به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

3- ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن ماه به چه نحوی صورت می پذیرد؟

هنوز نحوه انجام این فرآیند برای سال جاری مشخص نمی باشد اما در صورت مشخص شدن متن مقاله به روز رسانی می گردد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی بهمن ماه 1401 چه زمانی انجام می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این فرآیند برای نیمسال تحصیلی دوم و معمولا در نیمه دوم آذر ماه صورت می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی در نیمسال مهر ماه 1401 از چه طریق انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "ثبت نام دوره های این دانشگاه در نیمسال تحصیلی اول به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن ماه به چه نحوی صورت می پذیرد؟ ", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "هنوز نحوه انجام این فرآیند برای سال جاری مشخص نمی باشد اما در صورت مشخص شدن متن مقاله به روز رسانی می گردد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب