گام های محکم شایان دیزل برای خودروسازی ایرانشایان دیزلشایان دیزلشایان دیزل

حضور شایان دیزل در چهارمین نمایشگاه شهر آفتاب از گام های محکم شایان دیزل برای خودروسازی ایران حکایت می کند.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، صنعت خودروسازی کشور به رغم تمام سعی و تلاشی که می کند همچنان نتوانسته است نیاز بازار را برطرف کند. البته طی سال های اخیر حرکت های زیادی به خصوص از طرف بخش خصوصی برای پیشرفت و توسعه این صنعت شکل گرفته است. با این حال، این صنعت همچنان با آن چه باید فاصله دارند. بنابراین یکی از راه هایی که می تواند نیرو و انرژی بیش تر به این صنعت وارد کند، حضور کسانی است که از یک سو جنس کار را بشناسند و از سوی دیگر، نیاز را. از یک سو، عرق ملی داشته باشند و از یک توان تولید. از یک سو، جسارت سرمایه گذاری داشته باشند و از سوی دیگر، بدانند که می توانند تولید کنند. به نظر می رسد تمام این مواهب در شایان دیزل جمع شده باشد، چراکه این شرکت که متعلق به بخش خصوصی است توسط سرمایه گذارانی ایجاد شده است که سال های سال در بازار قطعه خودروهای سنگین اعم از تولید و واردات فعال بوده اند. در واقع، آن ها دانسته وارد این عرصه شده اند. یکی از نکات مثبت این حضور، آشنایی با انواع قطعه، مبادی ورود، تولیدکنندگان برتر و شناخت کیفیت است.
در همین حال، این سرمایه گذاران به دلیل تعلق و شناخت بخش خصوصی به جای این که خودشان اصرار بر مدیریت داشته باشند، با دعوت به کار از مدیران زبردست این صنعت، علاوه بر تشکیل یک تیم حرفه ای با کارنامه های موفق، از همین ابتدا، چشم انداز آینده خودرو ترسیم کرده اند.
به بیان ساده، شایان دیزل علاوه بر تشکیل ساختاری منسجم و با تفکیک زیرمجموعه ها تحت نظارت مدیری واحد، گام های محکم خود را شمرده شده و براساس برنامه برمی دارد. به همین دلیل است که از همین ابتدا، مسئولیت ارتباط با مشتری، فروش و خدمات پس از فروش را به صورت همزمان ایجاد و راه اندازی کرده است. این مسئله باعث شده است نه تنها بسیاری از مشتریان خیال‌شان از بابت تحویل به موقع راحت باشد، بلکه هیچ نگرانی‌ای نیز از بابت قطعات یدکی مورد نیاز نداشته باشند.
در واقع، شایان دیزل در اولین گام، ساختار سازمانی را به گونه ای چیده و برنامه ریزی کرده است که می تواند نیاز امروز شرکت و مشتریان را برآورده کند و هم برای برنامه های آینده نیازی به ایجاد شتاب‌زده سازمانی ندارد.
به همین دلیل است که شایان دیزل در حالی که هنوز در ابتدای راه است، از ورود به حوزه سواری خبر می دهد.
در کنار تمام مواردی که اشاره شد، شایان دیزل نشان می دهد که بخش خصوصی تا چه اندازه می تواند با سرعت به بلوغ برسد، چراکه بخش خصوصی هم نیاز بازار را می شناسد و هم راه کسب و کار را بلد است.
به بیان ساده، بخش خصوصی می تواند و می داند چگونه عمل کند و شایان دیزل می تواند الگویی برای سرمایه گذاران جدید و نشانه ای برای تصمیم گیران باشد تا راه را برای نفس کشیدن بخش خصوصی باز کنند.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب