این سبزیجات با اثرات آلودگی هوا در بدن مبارزه می کننداین سبزیجات با اثرات آلودگی هوا در بدن مبارزه می کننداین سبزیجات با اثرات آلودگی هوا در بدن مبارزه می کنند

یک محقق دانشگاه کشف کرد که با افزایش مصرف روزانه سبزیجاتی مانند کرفس، هویج، ازگیل و جعفری راهی برای کاهش تاثیر آلاینده های هوا در بدن می شوند و این سبزیجات با اثرات آلودگی هوا در بدن مبارزه می کنند.

این سبزیجات با اثرات آلودگی هوا در بدن مبارزه می کنند

در مقاله جدیدی که در مجله بیوشیمی تغذیه ای منتشر شده است، جاه کیوم کیم، استادیار بهداشت رفتاری و تغذیه، به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه این سبزیجات از خانواده سنبله ها از بدن در برابر تجمع آکرولئین محافظت می کنند که یک عامل تحریک کننده برای ریه ها و پوست است.

کیم و تیمش از طریق مجموعه‌ای از آزمایش‌ها، چگونگی کاهش سمیت‌های ناشی از آکرولئین را از سبزیجات که سرشار از مواد مغذی گیاهی هستند، تجزیه و تحلیل کردند. نتایج نشان داد که چگونه استرس اکسیداتیو ناشی از آکرولئین را می توان کاهش داد و اثرات آن را کاهش داد.

این مطلب هم برایتان مفید است. ۸ راه طبیعی برای تسکین درد

ترابلسی گفت: «تحقیقات کیم نشان داد که سبزیجات از طریق افزایش فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی از سم زدایی حمایت می کنند. نتایج حاکی از آن است که سبزیجات بادام ممکن است از آسیب‌ها و التهاب ناشی از آکرولئین محافظت کنند، زیرا در کبد، سبزیجات تبدیل آکرولئین را به اسید محلول در آب برای دفع بدن افزایش می‌دهند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب