عامل قتل تکان‌ دهنده «شیما» محاکمه شدعامل قتل تکان‌ دهنده دختر 16 ساله از لحاظ عمومی محاکمه شد

شیما که همراه پدر و مادرخوانده‌اش در شرق تهران زندگی می‌کرد روز ۲۶مردادماه سال۹۸ از خانه خارج شد و دیگر برنگشت تا اینکه معلوم شد دختر ۱۶ساله آخرین بار در ترمینال بیهقی دیده شده است. بررسی دوربین‌های ترمینال نشان می‌داد که او سوار یک خودروی پژو که راننده‌اش مردی مسن بود شده است. این مرد که بهلول نام دارد احضار شد و تحت بازجویی قرار گرفت اما مدعی شد دختر نوجوان را چند خیابان آن طرف‌تر پیاده کرده و از سرنوشت او بی‌اطلاع است.

با گذشت 15 ماه از مفقود شدن شیما پدرخوانده اش همچنان پیگیر این ماجرا بود تا اینکه با درخواست او و دستور رئیس وقت قوه قضاییه این پرونده بار دیگر به جریان افتاد و بهلول بازداشت شد. این بار مأموران در بازرسی از باغچه خانه بهلول جسد دختر 16 ساله را کشف کردند. به این ترتیب این مرد بعد از ماه‌ها به قتل شیما اعتراف کرد.

عامل قتل تکان‌ دهنده «شیما» محاکمه شد

در شرایطی که تحقیقات از متهم ادامه داشت بررسی‌ها نشان داد که پدر و مادر واقعی شیما در مشهد زندگی می‌کنند. آنها زمانی که دخترشان چند روز بیشتر نداشت سرپرستی او را به زن و شوهری که فرزندی نداشتند سپرده بودند. مادر شیما که در این سال‌ها او را ندیده بود مدتی بعد در مقابل دریافت دیه قاتل دخترش را بخشید و تلاش‌ها برای پیدا کردن پدر شیما همچنان ادامه داشت.

با جلب رضایت اولیای دم پرونده قتل شیما برای رسیدگی به جنبه عمومی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در این جلسه که برگزار شد پدر شیما که شناسایی شده و خود را به دادگاه رسانده بود اعلام کرد بهلول را بخشیده است. در ادامه نوبت به متهم به قتل رسید تا از خود دفاع کند. او گفت: شیما خودش سوار ماشین من شد و او را به خانه ام بردم.او چند روز در آنجا بود تا اینکه یک روز با هم بحث‌مان شد و من شالش را دور گردنش انداختم و او را خفه کردم و بعد هم جسد را در باغچه دفن کردم.

به دنبال دفاعیات متهم ختم جلسه اعلام شد و در حالی که قصاص در این پرونده منتفی شده قرار است قضات دادگاه رای خود را به لحاظ جنبه عمومی جرم اعلام کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه همشهری


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب