خانم طباطبایی؛ شما شور تنوع‌طلبی در استایل را درآوردید!بهنوش طباطبایی اهل تنوع است البته  در سبک‌وسیاق پوشش. آنچنان متنوع که پیش از هیچ مراسمی نمی‌شود تصویری حتی نزدیک به  آنچه قرار است بپوشد در ذهن تداعی کرد. گاهی پراز رنگ‌ است هماهنگ یا ناهماهنگش هم فرقی نمی‌کند، گاهی مینیمال می‌پوشد و این روزها هم اغلب ماکسیمال. اما باید اعتراف کرد که حتی در اوج عیجب‌ترین انتخاب‌ها هم حواسش به حال‌وهوای مراسم هست انقدر که کمتر پیش‌آمده او را در مراسمی رسمی با شلوار جین یا کتانی ببینیم. خلاصه که او مرتب میپوشد و برای انتخاب‌هایش وفت میگذارد اما به سبک خودش که گاهی خالی از ایراد هم نیست.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

بی‌راهه می‌رود

شاید دست‌ودلبازی در انتخاب رنگ را بتوانیم در شمار پررنگ‌ترین ویژگی  انتخاب‌های بهناز طباطبایی قرار بدهیم. او با رنگ‌های شاد و البته تندوتیز میانه خوبی دارد هرچند که گاهی با رنگ‌های تیره‌ و استایل منوکروم هم در مراسم‌ها حاضر می‌شود. به نوعی این تنوع طلبی را باید امضای سبک پوشش او بدانیم ظاهر او غافلگیری را می‌پسندد. منصفانه نیست اگر بگویم حواسش به پالت‌های رنگی، آداب پوشش و شسته‌رفته بودن  ظاهرش نیست اما گاهی در انتخاب برخی آیتم‌ها بی‌راهه میرود و اغلب هم این ایراد متوجه کفش و کیف است.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

حتما بخوانید...
طناز طباطبایی؛ دلبری که بازیگری را به استایل ترجیح می‌دهد!
روسری وینتیج را به سبک پریناز ایزدیار سر کنید!

به مشکی هم فکر کنید!

بهنوش طباطبایی حتی در انتخاب اکسسورایز و مدل مو هم به اصل تنوع آنهم به سبک خودش پایبند است. او اغلب متناسب با رنگ لباسش اکسسورایزهایش را انتخاب میکند و ابایی هم  از عجیب بودنشان ندارد حتی اگر لازم باشد شیشه عینکش به رنگ قرمز باشد! در مورد رنگ و مدل مو هم اغلب سراغ طیف گسترده‌ای از رنگ قهوه‌ای  گاهی با موهای صاف و گاهی تاب‌دار گاهی هم کاملا فر میرود. چندباری هم سراغ رنگ مشکی رفته که اتفاقا چهره‌اش را جذاب‌تر هم کرده، انقدر که شاید بد نباشد به رنگ مشکی بیشتر فکر کند.  چتری هم که اتفاقا در سال‌های اخیر تاکید زیادی رویش داشته، به‌خاطر پیشانی بلند  و فرم زاویه‌دار صورت انتخاب بدی برای او  نیست  البته وقتی که قرار است کاملا پیشانی‌اش را بپوشاند.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

این بار پرزرق‌وبرق

بهنوش طباطبایی بعد از مدتی دوری از فضای کار در اکران مردمی «رد خودن» با پانچویی کوتاه از جنس اپلیکه کمی تا قسمتی هم ریش‌بابا  و درست حسابی پرزرق و برق حاضر شد. این ترکیب همانطور که از او انتظار میرفت با حال‌وهوای رسمی مراسم همسو بود اما ماجرا انتخاب کاملا متفاوت او با سبک‌های پیشینش بود به‌خصوص که این‌بار حتی چهره‌اش به خاطر چتری و آرایشی غلیظ با همیشه متفاوت بود. با همه اینها ایراد ساختاری‌ای به استایل مونوکروم او وارد نبود او حتی متناسب با زرق‌وبرق پانچو حواسش به یراق پوتین‌ هم بود. از طرفی بلوز،شلوار واید کوتاه، روسری و حتی پوتینش را کاملا ساده و به رنگ سرمه‌ای انتخاب کرده بود تا پانچو پر زرق‌و‌برقش نقطه عطف پوشش باشد.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

عجیب‌ترین لباس جشنواره

به جرات میتوان گفت این کاپشن آبی عجیب‌ترین و نامناسب‌ترین پوشش در پرونده پوشش بهنوش طباطبایی است.  ماجرا اینجاست که کاپشنی با این حجم و ابعاد آن هم از نوع بارانی برای فضاهای بسته به قیمت متفاوت‌ترین رنگها و حتی  ترکیب ناموزونش با کیف کلاچ نیمایی که خودش همه جوره جمع ناهم‌سازهاست، هرگز نمی‌تواند انتخاب به‌جایی باشد؛ حالا رسمی و جدی بودن مراسم که بماند به جای خود. این ترکیب، ضد البته بدون کیف کلاچ فقط و فقط برای استایل خیابانی قابل پذیرش است و بس. خلاصه که سیمرغ عجیب‌ترین لباس جشنواره سی‌هفتم را شاید بشود به همین انتخاب داد.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

بهترین انتخاب!

عجیب اینکه ترکیب کت مخمل کوتاه با دامن بلند آن هم در طیفی دلنشین  از رنگ سبز باز هم در جشنواره سی‌و‌هفتم  را باید یکی از بهترین انتخاب‌های خانم طباطبایی به شمار آورد؛ ترکیبی که همه جزیئات از ماجراهای درس‌کد گرفته تا هماهنگی رنگ‌ها و سازگاری با اندام بهنوش طباطبایی همه و همه در آن  لحاظ شده بود. کیف کلاچ گل‌دار هم نقطه اوج ماجرا بود چه از نظر انتخاب رنگ و چه طرح. خلاصه که بنابر سلیقه شخصی نویسنده  سیمرغ بهترین پوشش بهنوش طباطبایی را باید به همین لباس داد. ماجرای بلاتکلیف بودن پوشش‌های بهنوش طباطبایی همین انتخاب‌های عجیب است گاهی به شدت سازگار با مراسم گاهی مثل ماجرای کاپشن پفی دور و غریب!

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

رد پای رنگ

از قرار بهنوش طباطبایی با استایل ماکسیمال هم میانه بدی ندارد. این را میشود از انتخاب‌های سال‌های اخیرش فهمید. او در مراسم اکران فیلم غلام‌رضا تختی سراغ استایلی ماکسیمال آن هم  از نوع  لایه‌لایه و پر نقش‌ونگار رفت که خالی از ایراد نبود. جدا از غیر همسوبودن این سبک با حال‌وهوای مراسم رسمی، نقطه  فالش محسوس در این ترکیب پوتین‌‌های بلند مشکی بود شاید اگر شال را هم مشکی انتخاب میکرد تصویر نهایی موزون‌تر بود. ماجرای کیف بزرگ هم که بماند به جای خود.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

صحنه تئاتر یا؟!

حضور جنجالی بهنوش طباطبایی در مراسم رونمایی از آلبوم «افسانه‌ چشمهایت» به خاطر انتخاب لباسش هم از آن حضورهای به یادماندنی است. او که پیش از این به خوش‌پوشی در عین سادگی شهرت داشت ناگهان با شنل خز بنفش با یراق زردوز در مراسم حاضر شد. هرچند که در این ترکیب هم حواسش به پالت رنگ‌های  مکمل (صورتی، بنفش و طوسی) بود اما قصه اینجاست که حضور در این مراسم با شنلی با این حال‌وهوا و البته آرایشی به شدت غلیظ، بیشتر شبیه این بود که مستقیم از  سر صحنه تئاتر خودش را به مراسم رسانده!

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

از شما بعید بود

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

در کارنامه پوشش‌های اخیر خانم طباطبایی انتخاب عجیب دیگری هم  هست؛ او در مراسم نشست خبری نمایش «روزهای کرونایی» با لباسی به پیروی از سبک پیژامه که مدتی طرفدارانی هم پیدا کرد حاضر شد. اینکه این انتخاب هرچقدر هم به‌روز برای یک شخصیت شناخته‌شده(حتی ناشناخته) در مراسمی کاملا رسمی انتخاب نابه‌جایی است جای بحث ندارد چه برسد به اینکه بهنوش طباطبایی با پیشنه پوشش‌های موقر و شسته‌رفته ناگهان سراغش برود و آن را با تیشرتی مزین به نوشته  استاروارز ترکیب کند!  انتخاب این لباس برای قراری دوستانه و غیر رسمی انتخابی کاملا شخصی است اما در  نشست خبری، اوج بی‌مبالاتی است.

استایل‌های بهنوش طباطباییاستایل‌های بهنوش طباطبایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب