معرفی پیکرتراشی

پیکرتراشی بدن یا کانتورینگ موجب از بین رفتن چربی‌های اضافه در لایه زیرین پوست شده، قسمت‌هایی از بدن را شکل داده، پوست ناحیه مورد نظر را سفت کرده و خطوطی را بر روی بدن ایجاد می‌کند. پیکرتراشی یا کانتورینگ یک نوع عمل جراحی است که با هدف زیبایی در بسیاری از موارد و در برخی موارد به منظور روش‌های درمانی و برطرف نمودن چاقی، اضافه وزن، افتادگی و شل شدگی پوست و هم چنین درمان سلولیت‌ها به کار برده می‌شود.

پیکرتراشی نوعی از جراحی است که ممکن است بعد از کاهش وزن زیاد انجام شود. این جراحی باعث می‌شود تا پوست اضافه ناحیه مورد نظر مانند شکم، بازو، باسن، صورت، سینه و… حذف شده و ناحیه مورد نظر به صورت سفت در آمده و از حالت افتادگی خارج شود. در بسیاری از موارد علاوه بر ایجاد خطوط صاف، موجب از بین رفتن سلول‌های چربی زیر لایه پوست شده و شکل و توان بافت زیرین را بهبود می‌بخشد.

پیکرتراشی در قسمت‌های مختلف بدن معمولاً به صورت مرحله‌ای انجام شده و در برخی موارد در چندین مرحله توسط جراح متخصص انجام شده و ممکن است دوره نقاهت طولانی داشته باشد. چنانچه بعد از عمل جراحی دچار اضافه یا کاهش وزن زیاد شوید، کانتورینگ بدن یا پیکرتراشی مانعی برای افتادگی پوست شما نخواهد بود.

پیکرتراشی با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک یا لیفت توسط جراح متخصص پس از انجام معاینات و بررسی درخواست بیمار انجام می‌شود. هر یک از عمل‌ها با توجه به نوع آن می‌تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد. تمام تلاش کادر درمان و مراقبین بهداشتی این است تا با کمترین عوارض و بدون نگرانی شما بتوانید پیکرتراشی مورد نظر خود را انجام داده و به اندام‌ایده آۀ خود دست یابید.

 

مزایا و عوارض پیکرتراشی باسن

پیکرتراشی باسن یکی از انواع روش‌های پیکرتراشی است که با هدف ایجاد تناسب در ناحیه باسن توسط جراح به کار برده می‌شود. انجام پیکرتراشی باسن به شما کمک می‌کند تا علاوه بر حذف رسوبات چربی ناحیه مشخص شده بتوانید مقدار پوست اضافه ایجاد شده در اثر کاهش وزن شدید و سلولیت‌های موجود بر روی باسن خود را از بین برده و چنانچه تمایل داشته باشید باسن را به سمت بالا لیفت نمایید که به این کار لیفت باسن برزیلی نیز گفته می‌شود.

پیکرتراشی باسن دارای مزایای بی‌شماری است. برخی از این مزایا عبارتند از:

کاهش حجم باسن با از بین بردن مقدار بافت چربی اضافه استفاده از بافت چربی جدا شده بیشتر ر روش لیپوماتیک و تزریق به نواحی دیگر از بدن از بین بردن مشکلات سلولیت ایجاد تغییر شکل و کانتور ناحیه باسن و بهبود ظاهر آن تغییر شکل در قسمت میانی بدن با انجام لیفت باسن به سمت بالا به کارگیری متد‌های روز دنیا طبق استاندارد در روش‌های مختلف پیکرتراشی باسن با توجه به استقبال زیاد افراد

از طرفی پیکرتراشی باسن همانند سایر عمل‌های جراحی با عوارض و خطراتی همراه است که در برخی موارد می‌تواند آسیب‌های جدی را وارد کند. انتخاب مرکز درمانی معتبر و مطمئن به شما کمک می‌کند تا با ارائه توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی بتوانید دوره نقاهت آسانی را سپری کنید.

برخی از عوارض پیکرتراشی باسن شامل موارد زیر است:

خطرات بیهوشی و آلرژی خونریزی شدید در بافت جدا شده عدم تقارن در ناحیه باسن ایجاد نکروز یا وارد شدن آسیب به بافت چربی جدا شده ایجاد سروما و تجمع مایع خونی در رگ‌ها، انتقال به ریه و پیدایش مشکلات قلبی و ریوی ایجاد افتادگی باسن در اثر الاستیک و سفت نبودن باسن آسیب و تخریب به اندام‌های داخلی به خصوص در روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک تورم، کبودی، التهاب و احساس درد شدید که می‌توانید با مصرف آنتی بیوتیک‌ها، قرص‌های ضد درد و ضد التهاب میزان آن‌ها را کنترل و کمتر کنید. بافت اسکار و جای زخم در ناحیه برش داده شده به ویژه در روش لیفت باسن

مزایا و عوارض پیکرتراشی بازو

پیکرتراشی بازو ؛ شاید شما هم از داشتن بازو‌های آویزان و شل شده نگران باشید و این امر در میزان اعتماد به نفس شما در استفاده از لباس‌های بدون آستین تأثیر منفی گذاشته باشد. افزایش سن، اضافه وزن، تجمع چربی‌های اضافه در ناحیه بازو و کاهش شدید وزن در یک دوره زمانی موجب می‌شود تا بازو‌های شما از حالت سفت و صاف خارج شوند.

پیکرتراشی بازو یکی از شیوه‌های جراحی است که به منظور برطرف نمودن تمام مشکلات ظاهری بازو انجام می‌شود.

در زیر به برخی از مزایای پیکرتراشی بازو اشاره خواهیم کرد:

از بین بردن سلول‌های چربی اضافه در لایه زیر پوست بازو کاهش و از بین بردن افتادگی بیش از اندازه پوست در ناحیه بازو سفت و صاف نمودن بازو‌ها ایجاد خطوط صاف در قسمت بافت زیرین بازو تناسب اندام و بهبود ظاهر بازو

از آنجا که هر عمل جراحی با خطرات و عوارضی همراه است، پیکرتراشی بازو از این قاعده مستثنی نبوده و بعد از عمل فرد بیمار با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در بسیاری موارد چنانچه فرد با توصیه‌های مراقبین بهداشت و زیر نظر پزشک معالج خود، شیوه‌های مراقبتی را رعایت نماید می‌تواند دوره نقاهت کوتاه مدت و آسانی را سپری کند.

برخی از عوارض پیکرتراشی بازو عبارتند از:

ایجاد عفونت در ناحیه برش داده شده در صورت عدم استفاده از آنتی بیوتیک و عدم رسیدگی به پانسمان‌ها تشکیل بافت اسکار یا جای زخم وارد نمودن آسیب به بافت‌های عمیق‌تر مانند رگ‌ها، اعصاب و… در روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک بی حسی و ایجاد تغییر حس با آسیب دیدن اعصاب حسی در ناحیه بازو تشکیل خطوط نامتقارن در بازو‌ها

 

نتیجه‌گیری

اگر شما هم تصمیم به انجام عمل زیبایی پیکرترشای به ویژه در ناحیه باسن و بازو خود هستید، در درجه اول انتخاب یک مرکز درمانی معتبر به شما کمک می‌کند تا با صرف هزینه مناسب بتوانید با کمترین میزان عوارض، به اندام‌ایده‌آل خود دست یابید.

مرکز درمانی کلینیک زیبایی ماه یکی از معتبرترین کلینیک‌های زیبایی در سطح تهران است که امکان مراجعه حضوری و تصویری در اپلیکیشن‌های مجازی مانند واتساپ را برای شما فراهم نموده است. شما می‌توانید به صورت حضوری تحت معاینات پزشک معالج قرار گرفته و متناسب با بودجه خود و ناحیه مشخص شده، عمل پیکرتراشی را انجام دهید.

علاوه بر این می‌توانید با ارسال مشخصات اولیه خود مانند سن، جنسیت، وزن و تصویر ناحیه مورد نظر خود درWHATSAPP به شماره ۰۹۱۲۹۷۲۵۹۱۷ از مشاورین ما درخواست مشاوره آنلاین داشته باشید. ضمن اینکه می‌توانید تمایم تصاویر مربوط به عمل‌های زیبایی را در صفحه اینستاگرام ما دنبال کنید.

آدرس کلینیک ماه: خیابان پاسداران، خیابان اختیاریه جنوبی، پلاک 1

صفحه کلینیک ماه در ایسنتاگرام: @mah.laser.surgery