اسپیکرفون چیست ابزاری کاربردی برای کسب و کارهااسپیکرفون چیست؟ ابزاری کاربردی برای کسب و کار‌ها

سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هیچ چیز بدتر از قطع صدا هنگام ارائه‌ دادن در یک جلسه مهم نیست. در این صورت زمان زیادی صرف درست کردن سیستم صوتی اتاق کنفرانس می‌شود و به‌دلیل بی‌نظمی پیش‌آمده اعتماد افراد حاضر در جلسه از بین می‌رود؛ اما نگران نباشید. با پیشرفت تکنولوژی، اسپیکرفون ساخته شده تا در اتاق‌های کنفرانس‌ باعث انتقال هر‌چه بهتر صدا شود. اسپیکرفون، دستگاه ارتباطی متشکل از چند میکروفون در جهت‌های مختلف، سیستم حذف نویز و اکو است. در ادامه این محتوا به بررسی نحوه عملکرد اسپیکرفون و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت. اگر خواهان برگزاری یک کنفرانس حرفه‌ای هستید، مطالعه این محتوا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

عملکرد اسپیکرفون چگونه است؟

دستگاه اسپیکرفون که مخفف واژه Speaker و Microphone است، یک نوع بلندگوی ارتباطات صوتی و تصویری است که هم‌زمان از میکروفون و اسپیکر استفاده می‌کند که پخش و دریافت صدا در یک محیط را برای چند نفر ممکن می‌سازد. اسپیکرفون یکی از تجهیزات کنفرانس ویدئویی است که به کمک آن، صدای افراد آنلاین در آن طرف ارتباط ویدئویی را با ‌وضوح تمام بخش و صدای افراد حاضر در محیط شمارا با بهترین کیفیت دریافت و به آن طرف ارسال می‌کند. پخش و دریافت صدای با کیفیت و بدون نویز در اسپیکرفون به کمک پردازنده‌های DSP انجام می‌شود که وظیفه پردازش الگوریتم‌های حذف نویز، حذف اکو و تنظیم ولوم اتوماتیک صدای حاضرین در جلسه را بر عهده دارد، این پروسسور یکی از شاخصه‌های اصلی در انتخاب اسپیکرفون است.

ویژگی‌های اسپیکرفون؛ چرا باید از اسپیکرفون استفاده کنیم؟

اسپیکرفون‌ها برای اتاق‌های ویدئو کنفرانس و جلسات بسیار کارآمد هستند. اسپیکرفون‌ها انواع مختلفی دارند، ولی از نظر تجهیزات تشکیل‌دهنده با یکدیگر یکسان هستند. از جمله اجزای سازنده اسپیکرفون می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

اسپیکر: اسپیکر تعبیه شده در این درستگاه های به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای پخش صدای (Vocal) یا انسان تنظیم شده است. قدرت اسپیکرهای تعبیه شده در دستگاه‌ها معمولاً به ابعاد سالن شما و مدل پیشنهادی وابسته می‌باشد. میکروفون: در اسپیکر فون ها از جدیدترین فناوری میکروفن‌ها همان میکروفن‌های Omnidirectional Microphone استفاده می‌شود که بسته به ابعاد سالن شما قدرت و تعداد میکروفن‌ها در مدل‌ها تفاوت دارد. پروسسور دیجیتال صدا یا DSP: یکی از عمده‌ترین تفاوت‌ها در قیمت اسپیکرفون های موجود در بازار استفاده از پردازنده‌های DSP در آنها است. این پردازنده‌ها گران قیمت بوده و برای اجرای الگوریتم‌های حذف نویز، حذف اکو یا آواژ و تنظیم اتوماتیک بلندی صدا از آن استفاده می‌گردد. ضبط تماس: برخی از اسپیکرفون ها امکان ذخیره تماس صوتی و یا جلسه را بر روی حافظه داخلی یا جانبی ممکن می‌سازند. کنترل صدا: میزان بلندی صدا را می‌توانید روی اسپیکرفون تنظیم و کنترل کنید. قابلیت اضافه نمودن اسپیکر اضافی قابلیت اضافه نمودن میکرون‌های اضافی دارا بودن باطری داخلی با امکان شارژ و نگهداری تا مدت زمان طولانی (قابل حمل بودن)

اسپیکرفون ها بسته به مدل‌های مختلف دارای درگاه‌های ارتباطی متنوعی با تلفن‌های هوشمند و یا رایانه‌ها هستند، برخی از آنها هم از طریق درگاه USB و امواج Bluetooth و هم با استفاده از جک 3.5 میلیمتری می‌توانند به رایانه متصل شوند. برخی از مدل‌های در موجود در بازار را نیز می‌توان به‌طور هم‌زمان بصورت تلفن تحت شبکه استفاده کرد. به گونه‌ای که هم می‌توانید از آن به عنوان کنفرانس فون به مرکز تماس تحت شبکه خود وصل شده و شماره داخلی برای آن تعریف کنید.

تفاوت اسپیکرفون با تلفن کنفرانس (Conference phone)

اسپیکرفون با اتصال به کامپیوتریا تلفن همراه از طریق درگاه USB و یا بلوتوث مانند تلفن کنفرانس امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری در اتاق کنفرانس را برای چند نفر را فراهم می‌کند. تفاوت اسپیکرفون با تلفن کنفرانس (Conference Phone) در این است که تلفن‌های کنفرانس قادر اند به تنهایی، فقط با اتصال به خط شهری و یا داخلی آنالوگ سازمانی و یا مرکز تلفن تحت شبکه (IP-PBX) برقراری تماس را در سالن‌های کنفرانس برای حاضرین ممکن سازند اما اسپیکرفون های تنها وظیفه دریافت و پخش صدا با کیفیت را با اتصال به تلفن‌های هوشمند و کامپیوترها فراهم می‌کنند.

انواع مختلف اسپیکرفون و کاربرد آن‌ها

اسپیکرفون‌ها از نظر شعاع پوشش دریافت صدا و منبع تغذیه و همچنین درگاه‌های ارتباطی انواع مختلفی دارند. هر یک از این اسپیکرفون‌ها ویژگی منحصر‌به‌فردی دارند که در موقعیت‌های مختلف قابل استفاده هستند.

اسپیکرفون های قابل حمل (Portable)

این اسپیکرفون های همانطور که از کاربری‌شان پیداست دارای باطری‌های لیتیوم پلیمری داخلی بوده و به شما این امکان را می‌دهند که تا 12 ساعت جلسه آنلاین با آن داشته باشید. معمولاً شعاع دریافت صدا در این اسپیکرفون ها از 1.5 متر یا 3 متر است و با آن می‌توانید جلسات 2 تا 6 نفره را با کیفیت دریافت و پخش صدای عالی برگزار کنید

اسپیکفر فون های میان رده

این مدل از اسپیکرفونها معمولاً دارای شعاع دریافت بین 3 تا 6 متر بوده و برای جلسات تا 12 نفره مناسب هستند و تفاوتشان با مدلهای حرفه‌ای در نداشتن صفحه نمایش و سیستم عامل و عدم برخورداری از میکروفنهای اکسپنشن جهت گسترش جلسه است. این اسپکرفونها بسیار اقتصادی بوده و با کمترین هزینه بهترین کیفیت صدا را برای جلسات ویدئو کنفرانسی فراهم می‌سازند

اسپیکرفون های حرفه‌ای

این اسپیکر فون ها معمولاً ترکیبی از اسپیکرفون و تلفن‌های کنفرانس تحت شبکه هستند و دارای پردازنده و صفحه کنترلی تاچ مجهز به سیستم عامل اندروید بوده و قادرند به تنهایی به مراکز تلفن تحت شبکه متصل و شماره داخلی داشته باشند. این اسپیکرفون های حرفه‌ای دارای وای فای داخلی و بلوتوث و درگاه USB هستند و می‌تواند به دستگاه‌های متنوع متصل شوند. همچین شما می‌توانید با استفاده از این دستگاهها اقدام به ضبط داخلی جلسات کرده و صدا را بر روی USB Flash و یا حافظه داخلی دستگاه ضبط نمایید. این مدل‌ها معمولاً شعاع پوشش صدای بزرگی داشته که در مدلهای مختلف به 6 متر تا 8 متر می‌رسد و برای یک اتاق 10 تا 14 نفره مناسب می‌باشد.

قیمت اسپیکر‌فون به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت اسپیکر‌فون مانند سایر ابزار و تجهیزات، به کیفیت آن بستگی دارد. اسپیکر‌فون های حرفه‌ای به‌دلیل استفاده از پردازنده DSP و تکنولوژی پیشرفته حذف اکو و پردازش صدای دیجیتال و همچنین تعداد میکروفن‌های بیشتر و بلندگوی قوی‌تر، قیمت بیشتری نسبت به اسپیکر‌فون های پرتابل و میان رده دارند. به این نکته توجه کنید که اسپیکر‌فون‌ها بیشتر در کنفرانس‌های تلفنی کاربرد دارند و استفاده خانگی ندارند. به همین دلیل اگر قصد شرکت در کنفرانس یا جلسات آنلاین در خانه را دارید، بهترین گزینه استفاده از هدست است.

تقویت صدای کنفرانس تلفنی با اسپیکرفون پیرامون ارتباط

در این محتوا، اهمیت استفاده از اسپیکر‌فون در کنفرانس ویدئویی و تلفنی را بیان کردیم. اسپیکر‌فون به‌دلیل پردازش صدا و بهره‌مندی از میکروفون‌های چند‌جهته، صدا را از هر فاصله‌ای دریافت و منعکس می‌کند و بدون ایجاد اکو و نویز، هر تعداد افراد آنلاین می‌توانند در مکالمات شرکت داشته باشند.

فروشگاه آنلاین پیرامون ارتباط با بیش از 10 سال تجربه در تجهیزات اتاق کنفرانس، انواع مدل‌های به‌روز اسپیکر‌فون، وبکم، هدفون و انواع تلفن‌های تحت شبکه را با خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تجهیزات اتاق کنفرانس به سایت piramoonertebat.com مراجعه کنید و برای دریافت مشاوره خرید با شماره 02191300090 تماس بگیرید تا کارشناسان حرفه‌ای پیرامون ارتباط شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

اسپیکرفون چیست ابزاری کاربردی برای کسب و کارها
اسپیکرفون چیست ابزاری کاربردی برای کسب و کارها
اسپیکرفون چیست ابزاری کاربردی برای کسب و کارها
اسپیکرفون چیست ابزاری کاربردی برای کسب و کارها
اسپیکرفون چیست ابزاری کاربردی برای کسب و کارها
window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F283039%2522%257D";

(1) اسپیکرفون چیست - صدرا کامپیوتر
اسپیکرفون چیست - صدرا کامپیوتر


(2) اسپیکرفون چیست فروشگاه اینترنتی مبین وب
اسپیکرفون چیست فروشگاه اینترنتی مبین وب


(3) اسپیکرفون
اسپیکرفون


(4) تلفن نرم افزاری چیستفروشگاه تلفن
تلفن نرم افزاری چیستفروشگاه تلفن اسکویی مرکز فروش محصولات یالینک گرند استریم در ایران


(5) ویدئو کنفرانس چیست تجهیزات لازم برای
ویدئو کنفرانس چیست تجهیزات لازم برای برگزاری ویدئو کنفرانس - ایزی مارکت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب