خوشمزه ترین دسرهای یخچالی با بیسکویت پتی بورتیتربرتر: دسر با بیسکویت پتی بور یکی از ساده‌ترین دسر‌هایی است که در زمان کوتاهی آماده می‌شود. سادگی و خوشمزگی این دسر باعث شده به عنوان عصرانه یا میان وعده‌ای پرطرفدار مورد استفاده قرار گیرد.

دسر‌های تهیه شده با بیسکویت پتی بور اغلب نیازی به پخت ندارند و جزء دسر‌های یخچالی هستند. این دسر‌ها دارای لایه‌هایی از بیسکویت و نوعی کرم تهیه شده از شیر، خامه و پودر کاکائو بوده و برای فرم گرفتن، در یخچال قرار می‌گیرند. گاهی علاوه بر بیسکویت و کرم، لایه‌ای از میوه نیز در این دسر به چشم می‌خورد. تیرامیسو با بیسکویت پتی بور یکی از بهترین دسرها با این بیسکویت پرطرفدار است.

دسر با بیسکویت پتی بور و موز

دسر با بیسکویت پتی بور و موز دسر با بیسکویت پتی بور و موز

 

مواد لازم
بیسکویت پتی بور ۲ بسته
موز حلقه شده ۲ عدد
شیر ۴ لیوان
پودر کاکائو ۲ قاشق
شکر ۶ قاشق غذاخوری
آرد ۳ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۱ عدد
وانبل ۱ قاشق چایخوری

 

دستور تهیه بیسکویت پتی بور و موز:

شیر، شکر، آرد، تخم مرغ، وانیل و پودر کاکائو را در قابلمه‌ای بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و مرتب هم بزنید تا مواد بجوشند و قوام آیند. وقتی مواد غلیظ و کرم مانند شدند، حرارت را خاموش کرده و گاهی کرم را هم بزنید تا ولرم شود. ته ظرف سرو، یک ردیف بیسکویت پتی بور بچینید و از کرم کاکائویی حاصل، روی بیسکویت‌ها بمالید. دوباره یک ردیف بیسکویت روی کرم بچینید و روی آن را با کرم بپوشانید. لایه‌ی بعدی را با موز‌های حلقه شده بپوشانید و روی موزها، کرم بمالید. لایه‌های بعدی را به همین ترتیب با بیسکویت و کرم بپوشانید تا مواد تمام شود. لایه آخر را با کرم بپوشانید و در صورت تمایل روی آن را با مغز گردو، پسته یا بادام تزیین کنید. روی ظرف سرو سلفون بکشید و ۳-۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد شود.

دسر شکلاتی با بیسکویت پتی بور

دسر شکلاتی با بیسکویت پتی بور دسر شکلاتی با بیسکویت پتی بور

 

مواد لازم
شیر ۴ لیوان
شکر ۱ لیوان
آرد سفید ۲ قاشق غذاخوری
پودر نشاسته گندم ۴ قاشق غذاخوری
کره ۲۵ گرم
بیسکویت پتی بور کاکائویی ۱ بسته
وانیل ۱ قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۱ قاشق غذاخوری

 

دستور تهیه دسر شکلاتی با بیسکویت پتی بور:

شیر، شکر، پودر کاکائو، آرد و نشاسته را در قابلمه ریخته، هم بزنید و روی حرارت قرار دهید. مواد را مرتب هم بزنید تا ته نگیرد. وقتی مواد غلیظ شدند و غلظت آن‌ها کمی بیشتر از فرنی شد، حرارت را خاموش کرده و کره و وانیل را به آن اضافه کنید. مخلوط فوق را گاهی هم بزنید تا از داغی بیفتد. کف قالب مورد نظر را با نایلون بپوشانید و یک لایه از کرم فوق را روی آن بریزید. یک ردیف بیسکویت پتی بور روی کرم بچینید و روی بیسکویت را با کرم بپوشانید. مراحل فوق را تکرار کنید تا مواد تمام شود و لایه آخر را با کرم بپوشانید. قالب را حدود ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر خودش را بگیرد، سپس آن را در ظرف سرو برگردانید و روی آن را با پورد کاکائو و یا شکلاتی که به روش بن ماری ذوب کرده‌اید، تزیین کنید.

مطالب مرتبط: گرانترین غذای جهان 2021 دستور پخت غذاهای سریع و خوشمزه

پودینگ شکلاتی با بیسکویت پتی بور

پودینگ شکلاتی با بیسکویت پتی بور پودینگ شکلاتی با بیسکویت پتی بور

 

مواد لازم
خامه صبحانه یک بسته (۲۰۰ گرم)
کره ۱۰۰ گرم
بیسکویت پتی بور کاکائویی ۲ بسته
پنیر خامه ای ۲۰۰ گرم
پودر شکر ۶ قاشق غذاخوری
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۱ قاشق غذاخوری
شکلات برای تزیین به میزان دلخواه

 

دستور تهیه پودینگ شکلاتی با بیسکویت پتی بور:

خامه را به مدت ۲ ساعت در فریزر قرار دهید، سپس آن را از فریزر خارج کرده و ۳ قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید. خامه و شکر را با دور تند همزن حدود ۵ دقیقه، بزنید تا خامه فرم بگیرد و به شکل خامه قنادی درآید.  باقیمانده‌ شکر را به پنیر خامه ای اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شوند، سپس کره‌ی نرم شده را به آن اضافه کرده و هم بزنید. خامه فرم گرفته، وانیل و پودر کاکائو را به مخلوط پنیری فوق افزوده و هم بزنید تا یکدست و کرم مانند شوند. ته قالب مورد نظر پلاستیک فریزر پهن کرده و از مایه‌ی کرمی روی آن بریزید. روی کرم را با یک لایه بیسکویت پتی بور بپوشانید و مجددا روی بیسکویت، کرم بمالید. مراحل فوق را تکرار کنید تا کرم تمام شود و لایه آخر را با کرم بپوشانید. روی دسر را با نایلون بپوشانید و قالب را ۷-۶ ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد. دسر را از یخچال خارج کرده و در ظرف سرو برگردانید، سپس روی آن را با شکلات رنده شده، پودر کاکائو یا پودر نارگیل تزیین کنید.

دسر با بیسکویت پتی بور پودر شده

دسر با بیسکویت پتی بور پودر شده دسر با بیسکویت پتی بور پودر شده

برای تهیه دسر با بیسکویت پتی بور پودر شده، باید به سراغ چیزکیک‌ها و شکلات‌های دست ساز رفت. طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور و شکلات با پتی بور را در ادامه آورده‌ایم.

مواد لازم
کره ۵۰ گرم
 بسکویت پتی بور ساده یا کاکائویی ۱ تا ۲ بسته
 وانیل نصف قاشق مرباخوری
پودر ژله آلوئه ورا ۲ بسته (یا پودر ژله ۴: قاشق غذاخوری)
پنیر خامه‌ای بدون نمک (یا پنیر ماسکارپونه) ۱۰۰ گرم
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم (نصف یک پاکت)
شکر ۳-۲ قاشق غذاخوری
پودر ژله با طعم دلخواه یک بسته

 

دستور تهیه دسر با بیسکویت پتی بور پودر شده: 

در ابتدا برای کف چیز کیک، بیسکوییت و کره را درون غذاساز بریزید تا به خوبی با هم مخلوط و نرم شوند. (اگر غذاساز در دسترس نبود، با گوشتکوب آن را به خوبی بکوبید.) سپس یک نایلون کف قالب خود پهن کنید و این مواد شن مانند را در کف قالب (ترجیحا کمبربندی) فشرده کنید.  در مرحله بعدی برای لایه پنیری، باید ژله آلورا و یا پودر ژلاتین را در یک لیوان آبجوش حل کنید و به روش بن ماری به خوبی آن را شفاف کنید. بعد از آن اجازه دهید این محلول از دما بیافتد. در ادامه خامه صبحانه، شکر، وانیل و پنیرها را با همزن به خوبی ترکیب کنید؛ سپس به آرامی با محلول ژله مخلوط کنید تا یکدست شوند. این مواد را روی لایه بیسکویتی ریخته و سطح آن را صاف کنید؛ قالب را در یخچال بگذارید تا لایه پنیری به اصطلاح خود را بگیرد. در مرحله آخر می‌خواهیم یک لایه نازک شفاف ژله‌ای روی چیزکیک ایجاد کنیم؛ پس ژله دلخواه خود را با ۱/۵ لیوان آب گرم مخلوط کرده و به روش بن ماری حل کنید. وقتی ژله از دما افتاد، قالب را (پس از حداقل ۲ ساعت) از یخچال بیرون بیاورید و روی مواد بریزید. مجددا قالب را در یخچال قرار دهید تا لایه سومی هم خودش را بگیرد. پس از یکساعت، قالب را بیرون آورده و به دلخواه برش بزنید.

 

آنچه دیگران میخوانند: دستور مجبوس مرغ بحرینی دستور پخت بادمجان شکم پر ترکی با گوشت یا کارنیاریک

نویسنده: مهین غلامپور 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب