طرز تهیه موس زعفرانی خوشمزه دسری متفاوت برای مهمانی هادسر موس را می توانید در انواع مختلف شکلاتی، میوه ای و زعفرانی تهیه کنید. در این مطلب با روش تهیه موس زعفرانی آشنا می شوید و می توانید در مجالس و مهمانی های خود در کنار خانواده این دسر خوشمزه را میل کنید.

موس دسر فرانسوی خوش طعم است که بافت آن پر هوا است که با زدن سفیده تخم مرغ و خامه ایجاد می شود و بر حسب مواد به کار رفته در انواع مختلفی مانند موس شکلاتی، موس زعفرانی، موس میوه ای، موس قهوه و … دارد.

دسر موس زعفرانی

موس یکی از دسرهای سرد خوشمزه است که می توانید در محافل خانوادگی و یا مجالس و مهمانی هایی که دارد آن را با بیسکوییت و یا کیک اسفنجی سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه  موس زعفرانی

سفیده تخم مرغ: سه عددخامه: ۱۰۰ گرمشیر: یک لیوانپودر قند: نصف لیوان (تقریبا ۱۲۰ گرم)پودر ژلاتین: دو قاشق غذاخوریزعفران حل شده در آب ( برای رنگ بهتر دم نمایید): یک قاشق غذاخوریپسته: به مقدار دلخواه

طرز تهیه موس زعفرانی

برای تهیه این دسر در ابتدا پودر ژلاتین را به روش بن ماری حل کنید. (پودر ژلاتین را در یک سوم لیوان آب سرد بریزید و سپس روی ظرف محتوی آب در حال جوش قرار دهید تا به آرامی حل شود.)سفیده تخم مرغ را با پودر قند و همزن برقی هم بزنید تا سفیده پف کند و از ظرف جدا نشود. سپس زعفران و شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدستی ایجاد شود. در این مرحله از روش تهیه موس زعفرانی، پودر ژلاتین حل شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید.در مرحله آخر از طری تهیه موس زعفرانی، پوسته ها را که به دلخواه خود نیم کوب یا پودر کرده اید به موادی که داریم اضافه کنید یا اینکه می توانید از پسته ها فقط برای تزیین روی موس استفاده کنید. دسر موس را در ظرف دلخواه خود بریزید و بگذارید به مدت 2 ساعت در یخچال بماند، پس از آن به سلیقه خود روی آن را تزیین کنید و سپس سرو کنید.
✔ مطلب مشابه: طرز تهیه کیک زعفرانی خوشمزه با دو روش + آموزش ویدیویی
مطالب مرتبط

آموزش طرز تهیه کیک خیس زعفرانی به صورت حرفه ای در منزل

باقالی پلو با مرغ زعفرانی ؛ طرز تهیه باقالی پلو با مرغ…

طرز تهیه موس زعفرانی

آموزش طرز تهیه موس زعفرانی با مغز ژله

موس زعفرانی از جمله انواع موس محبوب لذیذ است که این دسرهای خوشمزه با افزودن طعم دهنده های متفاوت به روش های دیگری هم تهیه کرد. در ادامه با روش تهیه موس زعفرانی با مغز ژله که در واقع ترکیبی از دو دسر محبوب است آشنا می شوید.

مواد لازم

شیر: ۱ پیمانهسفیده تخم مرغ: ۳ عددپودر قند: ۱۲۰ گرمخامه: ۱۰۰ گرمزعفران: ۱ قاشق غذاخوری آب کردهپودر ژله قرمز رنگ با طعم دلخواه: ۱ بستهپودر ژلاتین: ۲ قاشق غذاخوریقالب مخصوص ژله

دستور تهیه

برای تهیه کردن موس در ابتدا تخم مرغ ها را بشکنید و زرده ها و سفیده تخم مر را از هم جدا کنید و در ظروف مجزا بریزید. پودر قند را به سفیده های تخم مرغ اضافه کنید و با همزن برقی خوب هم بزنید تا حدی که پف کنند و در صورت برگرداندن ظرف جدا نشوند.در این حالت خامه و زعفران را هم اضافه کنید و مواد را کاملا به هم بزنید تا یکدست شود، سپس شیر را خیلی آرام به مواد اضافه کنید و با دور کند هم بزنید. پودر ژلاتین را با یک سوم فنجان آب سرد مخلوط کنید و با روش بن ماری (بخار آب) ژلاتین را در آب حل کنید.ژلاتین حل شده را به مواد مخلوط شده اضافه کنید و خوب هم بزنید، سپس در صورت تمایل می توانید کمی خلال پسته به آن اضافه کنید. حالا باید درون قالب مخصوص که درون آن توخالی است چرب کنید و مواد را درون قالب بریزید و در یخچال قرار دهید. پس از گذشت 2 ساعت قالب را در بشقاب مخصوص دسر موس برگردانید. در این مرحله نوبت به تهیه ژله است که برای این کار باید پودر ژله را با یک لیوان آب جوش حل کنید و سپس آب سرد به میزان یک لیوان به آن اضافه کنید و هم بزنید، بعد به مایه ژله کمی زمان دهید تا خنک شود.مایه ژله را درون قسمت خالی موی آماده شده بریزید آن را دوباره در یخچال قرار دهید تا خوب ببندد. در آخر مقداری خامه فرم گرفته را درون قیف بریزید و با آن دسر موس زعفرانی با مغز ژله را به زیبایی تزیین کنید.
✔ مطلب مشابه: پودینگ زعفرانی | آموزش طرز تهیه پودینگ زعفرانی خوشمزه

در ادامه طرز تهیه موس شکلاتی را در این ویدیو می توانید تماشا کنید.

https://media.topnaz.com/video/2020/12/moos%20shokolat.mp4

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب