آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs  داروهای تجویزی با نام تجاری هستند. هر دو آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs به صورت قرص خوراکی عرضه می شوند. Azulfidine EN-tabs نوعی از آزولفیدین با رهش تاخیری است. “EN-tabs” مخفف قرص‌های دارای پوشش روده است. این روکش تجزیه قرص ها را تا رسیدن به روده به تاخیر می اندازد. این به دارو اجازه می دهد تا به آرامی در طول روز به جای یکباره در بدن آزاد شود. آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs حاوی همان ماده فعال سولفاسالازین هستند. آنها به گروهی از داروها به نام داروهای ضد روماتیسمی اصلاح کننده بیماری (DMARDs) تعلق دارند. هر دو آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs در یک قدرت 500 میلی گرم موجود هستند.

هر دو برای موارد زیر در بزرگسالان و همچنین کودکان 6 سال و بالاتر تایید شده اند:

درمان کولیت اولسراتیو خفیف تا متوسط درمان کولیت اولسراتیو شدید در ترکیب با سایر درمان ها افزایش فاصله بین حملات کولیت اولسراتیو

علاوه بر این، Azulfidine EN-tabs  برای درمان موارد زیر تایید شده است:

آرتریت روماتوئید در بزرگسالان خاصی که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) را امتحان کرده اند. آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان چند مفصلی. در برخی از کودکان ۶ سال و بالاتر که NSAID ها را امتحان کرده اند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آزولفیدین در مقابل Azulfidine EN-tabsدوز آزولفیدین و Azulfidine EN-tabsعوارض جانبی آزولفیدین و Azulfidine EN-tabsآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و الکلتداخل دارویی آزولفیدین و Azulfidine EN-tabsنحوه مصرف آزولفیدین و Azulfidine EN-tabsچقدر طول می کشد تا اثر کنند؟آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و بارداریآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و باروریآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و شیردهیعلائم مصرف بیش از حدآیا می توانم آزولفیدین را با Azulfidine EN-tabs یا بالعکس جایگزین کنم؟

آزولفیدین در مقابل Azulfidine EN-tabs

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs داروهایی با نام تجاری هستند که حاوی داروی فعال سولفاسالازین هستند. این داروی فعال به عنوان یک داروی ژنریک نیز موجود است. یک داروی ژنریک یک کپی دقیق از داروی فعال در یک داروی با نام تجاری است. آزولفیدین به شکل عمومی به نام سولفاسالازین موجود است. Azulfidine EN-tabs به شکل عمومی به نام sulfasalazine delayed-release موجود است.

اگر علاقه مند به مصرف فرم عمومی آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs هستید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما بگویند که آیا برای درمان بیماری شما اشکال و نقاط قوت دارد یا خیر.

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

دوز آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکتآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکت

دوز آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs که پزشک شما تجویز می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این شامل:

سن شما نوع و شدت بیماری چگونه بدن شما به دارو پاسخ می دهد؟ سایر بیماری زمینه ای که ممکن است داشته باشید؟

اطلاعات زیر دوزهایی را که معمولاً استفاده یا توصیه می‌شوند، توصیف می‌کند. با این حال، حتما دوز تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. پزشک شما بهترین دوز را متناسب با نیاز شما تعیین خواهد کرد.

نوشته های مشابه
تینیدازول از عوارض تا نحوه مصرف || پزشکتتینیدازول از عوارض تا نحوه مصرف || پزشکت
تینیدازول از عوارض تا نحوه مصرف
آمیودارون چیست؟ || پزشکتآمیودارون چیست؟ || پزشکت
آمیودارون چیست؟

دوز برای کولیت اولسراتیو

دوز اولیه آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs برای کولیت اولسراتیو در مجموع 3 گرم تا 4 گرم در روز است. این دوزها به دوزهای متعدد در روز تقسیم می شوند. برای مثال، ممکن است پزشک ابتدا از شما بخواهد ۱۰۰۰ میلی گرم (۱ گرم) هر ۶ ساعت مصرف کنید. اگر عوارض جانبی از دوز اولیه داشته باشید، ممکن است دوز شما را کاهش دهند.

هنگامی که بدن شما نسبت به دارو تحمل کرد و علائم بهبود یافت، پزشک ممکن است دوز شما را به دوز نگهدارنده کاهش دهد. معمولاً دوز نگهدارنده برای کولیت اولسراتیو در مجموع 2 گرم در روز است که ممکن است به دوزهای متعدد تقسیم شود. به عنوان مثال، شما ممکن است 500 میلی گرم (0.5 گرم) هر 6 ساعت مصرف کنید.

دوز برای آرتریت روماتوئید

هنگامی که برای اولین بار مصرف Azulfidine EN-tabs را برای آرتریت روماتوئید (RA) شروع می کنید، پزشک ممکن است دوز اولیه کم را توصیه کند تا بدن شما بتواند با دارو سازگار شود. به عنوان مثال، آنها ممکن است برای شروع 500 میلی گرم یک یا دو بار در روز توصیه کنند.

هنگامی که بدن شما به Azulfidine EN-tabs عادت کرد، پزشک ممکن است دوز شما را افزایش دهد. دوز نگهدارنده Azulfidine EN-tabs برای RA 2 گرم (2000 میلی گرم) در روز است که به دو دوز تقسیم می شود. بنابراین ممکن است پزشک مصرف 1000 میلی گرم دو بار در روز را توصیه کند.

دوز برای آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان

دوز Azulfidine EN-tabs برای کودکان ۶ سال و بزرگتر مبتلا به آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان چند مفصلی (JIA) بر اساس وزن بدن است. به طور کلی دوز توصیه شده 30 تا 50 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز است. این دوز باید به دو دوز در روز تقسیم شود.

در اینجا یک مثال برای یک کودک با وزن 40 کیلوگرم، که حدود 88 پوند است، آورده شده است. دوز آنها بین 1200 تا 2000 میلی گرم در روز خواهد بود. پزشک ممکن است دوز 500 میلی گرم در صبح و 1000 میلی گرم در شب یا 1000 میلی گرم دو بار در روز را توصیه کند.

حداکثر دوز Azulfidine EN-tabs در کودکان مبتلا به JIA تقریبا 2000 میلی گرم در روز است. آزولفیدین برای استفاده در کودکان مبتلا به JIA تایید نشده است.

دوز برای کولیت زخمی

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs برای درمان کولیت اولسراتیو در کودکان 6 سال و بالاتر تایید شده اند. دوز داروها بر اساس وزن بدن کودک شما است. اما دوز شروع این داروها بین 40 تا 60 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز است. دوز باید به سه تا شش نوبت در روز تقسیم شود.

برای مثال، اگر وزن کودک شما 40 کیلوگرم (حدود 88 پوند) باشد، دوز توصیه شده 1600 تا 2400 میلی گرم در روز خواهد بود. پزشک آنها ممکن است به آنها توصیه کند 500 میلی گرم سه تا چهار بار در روز مصرف کنند. هنگامی که دارو شروع به کار کرد، پزشک کودک شما ممکن است دوز را به 30 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز کاهش دهد.

اگر یک نوبت را فراموش کنم چه؟

اگر یک دوز از آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs را فراموش کردید، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. آنها ممکن است توصیه کنند که دوز فراموش شده را نادیده بگیرید یا به محض یادآوری دوز خود را مصرف کنید. بستگی به این دارد که چه مدت از زمانی که دوز خود را فراموش کرده اید می گذرد.

برای اطمینان از اینکه یک دوز را فراموش نمی کنید، از یادآوری دارو استفاده کنید. این می تواند شامل تنظیم زنگ هشدار یا استفاده از تایمر باشد. همچنین می توانید یک برنامه یادآوری را در تلفن خود دانلود کنید.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs به عنوان یک درمان طولانی مدت استفاده می شوند. اگر شما و پزشکتان تشخیص دهید که آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs ایمن و مؤثر هستند، احتمالاً آن را طولانی مدت مصرف خواهید کرد.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs برای کولیت اولسراتیو

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکتآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکت

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs هر دو برای استفاده در بزرگسالان و همچنین کودکان 6 سال به بالا تایید شده اند تا:

کولیت اولسراتیو خفیف تا متوسط ​​را درمان کنید. درمان کولیت اولسراتیو شدید در ترکیب با سایر درمان ها

کولیت اولسراتیو یک بیماری خود ایمنی است . یک وضعیت خودایمنی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به بدن شما حمله کند. در کولیت اولسراتیو، کولون (همچنین به عنوان روده بزرگ شناخته می شود) و رکتوم مورد حمله قرار می گیرند. علائم کولیت اولسراتیو می تواند شامل اسهال، درد شکم و خونریزی رکتوم باشد.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs گزینه های درمانی موثری برای افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو هستند. رهنمودهای انجمن گوارش آمریکا، سولفاسالازین (ماده فعال دارویی در برگه های آزولفیدین و آزولفیدین EN) را به عنوان یک گزینه درمانی برای کولیت اولسراتیو توصیه می کند.

Azulfidine EN-tabs برای آرتریت روماتوئید

Azulfidine EN-tabs برای درمان آرتریت روماتوئید (RA) در بزرگسالان خاص تأیید شده است. آنها باید داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) را امتحان کرده باشند، اما یا نتوانستند داروها را تحمل کنند یا داروها به وضعیت آنها کمک نکردند. آزولفیدین برای درمان RA تایید نشده است.

عوارض جانبی آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs می توانند عوارض جانبی خفیف یا جدی ایجاد کنند. لیست های زیر حاوی برخی از عوارض جانبی کلیدی است که ممکن است در حین مصرف این داروها رخ دهد. لیست ها همه عوارض جانبی احتمالی را شامل نمی شوند.

عوارض جانبی خفیف. عوارض جانبی خفیف قرص های آزولفیدین و آزولفیدین EN می تواند شامل موارد زیر باشد:

سردرد کاهش وزن حالت تهوع و استفراغ

بیشتر این عوارض جانبی ممکن است طی چند روز تا چند هفته از بین بروند. اما اگر شدیدتر شدند یا از بین نرفتند، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

عوارض جانبی جدی. به طور کلی عوارض جانبی جدی ناشی از آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs رایج نیستند، اما ممکن است رخ دهند. عوارض جانبی جدی و علائم آنها می تواند شامل موارد زیر باشد:

مشکلات کبدی، مانند هپاتیت. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

زردی درد شکم حالت تهوع

مشکلات کلیوی، مانند نفریت (التهاب کلیه). علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

تورم پاها خستگی پوست خشک و خارش دار

عفونت جدی، مانند ذات الریه. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

تب سرفه گرفتگی بینی

بثورات یا واکنش های جدی پوستی، مانند سندرم استیونز جانسون. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

تاول زدن پوست تب خارش، قرمزی پوست یا کهیر

شرایط سیستم عصبی، مانند سندرم گیلن باره. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

تشنج بی حسی یا سوزن سوزن شدن ضعف کم خونی و سایر اختلالات خونی . واکنش آلرژیک

جزئیات عوارض جانبی

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکتآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکت

در اینجا برخی از جزئیات در مورد برخی از عوارض جانبی این دارو وجود دارد.

تهوع و استفراغ

تهوع و استفراغ ممکن است با آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs رخ دهد. اینها برخی از شایع ترین عوارض جانبی گزارش شده در آزمایشات بالینی هستند. اگر هنگام مصرف آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs دچار تهوع و استفراغ شدید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند راه هایی را برای کاهش این عوارض جانبی توصیه کنند. به عنوان مثال، ممکن است به شما توصیه کنند که دارو را با غذا مصرف کنید. یا ممکن است دوز شما را کاهش دهند تا بدن شما بتواند با دارو سازگار شود.

کاهش وزن

کاهش وزن با آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs امکان پذیر است. این یکی از شایع ترین عوارض جانبی گزارش شده در کارآزمایی های بالینی بود.

در برخی موارد، کاهش وزن شما ممکن است به دلیل حالت تهوع یا استفراغی باشد که داروها می توانند ایجاد کنند. با درمان حالت تهوع یا استفراغ، ممکن است بتوانید اشتهای خود را افزایش دهید و به جلوگیری از کاهش وزن کمک کنید. اگر هنگام مصرف آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs متوجه کاهش اشتها یا کاهش وزن خود شدید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما در مورد چگونگی کمک به جلوگیری از بروز این عوارض جانبی راهنمایی کنند.

کم خونی و سایر اختلالات خونی

امکان ایجاد کم خونی یا سایر اختلالات خونی با آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs وجود دارد. کم خونی به سطوح پایین گلبول های قرمز اشاره دارد و می تواند علائمی مانند ضعف یا سرگیجه را ایجاد کند. آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs همچنین ممکن است باعث سایر اختلالات خونی شوند، مانند:

سطح پایین پلاکت ها (سلول هایی که به لخته شدن خون شما کمک می کنند). اگر سطح شما کمی پایین باشد، ممکن است علائمی نداشته باشید. اما سطح بسیار پایین ممکن است علائمی مانند لکه های کوچک خونریزی در پوست شما ایجاد کند.

سطوح پایین گلبول های سفید خون که سلول هایی هستند که به مبارزه با عفونت کمک می کنند. سطوح پایین معمولاً علائمی ایجاد نمی کند. پزشک شما ممکن است تغییر در آزمایش خون را مشاهده کند. سطوح پایین می تواند خطر عفونت را افزایش دهد.

در طول درمان با آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs، پزشک سطح سلول های خونی شما را از طریق آزمایش خون کنترل می کند. اگر تغییراتی وجود داشته باشد، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که مصرف دارو را متوقف کرده و گزینه درمانی دیگری را امتحان کنید.

واکنش آلرژیک

مانند بسیاری از داروها، برخی از افراد ممکن است پس از مصرف آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs واکنش آلرژیک داشته باشند. علائم یک واکنش آلرژیک خفیف می تواند شامل موارد زیر باشد:

بثورات پوستی خارش گرگرفتگی

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و الکل

هیچ تعامل شناخته شده ای بین الکل و آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs وجود ندارد. با این حال، نوشیدن الکل ممکن است عوارض جانبی داروها را بدتر کند. برای مثال، هم الکل و هم آزولفیدین می توانند باعث سردرد و حالت تهوع شوند. بنابراین نوشیدن الکل در حین مصرف هر دو دارو ممکن است این عوارض جانبی را بدتر کند.

علاوه بر این، الکل ممکن است باعث مشکلات کبدی یا کلیوی شود. اینها می تواند شامل هپاتیت (التهاب کبد) و نفریت (التهاب کلیه) باشد. از آنجایی که آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs نیز ممکن است این مشکلات را ایجاد کنند، الکل می تواند خطر را بیشتر افزایش دهد.

تداخل دارویی آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکتآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکت

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs می توانند با چندین داروی دیگر و یک مکمل تداخل داشته باشند. اعتقاد بر این است که داروها با غذاها تداخل ندارند.

فعل و انفعالات مختلف می تواند اثرات متفاوتی ایجاد کند. به عنوان مثال، برخی از تداخلات می تواند در عملکرد یک دارو اختلال ایجاد کند. سایر تداخلات می تواند عوارض جانبی را افزایش داده یا آنها را شدیدتر کند.

قبل از مصرف آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs، با پزشک و داروساز خود صحبت کنید. در مورد تمام داروهای تجویزی، بدون نسخه و سایر داروهایی که مصرف می کنید به آنها بگویید. همچنین در مورد ویتامین ها، گیاهان و مکمل هایی که استفاده می کنید به آنها بگویید. به اشتراک گذاری این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا از تعاملات احتمالی جلوگیری کنید.

اگر سؤالی در مورد تداخلات دارویی دارید که ممکن است بر شما تأثیر بگذارد، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

داروهایی که آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs می توانند با آنها تداخل داشته باشند عبارتند از:

اسید فولیک. آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs از جذب اسید فولیک در بدن جلوگیری می کنند که ممکن است ویتامین B9 نیز نامیده شود. دیگوکسین. اگر از آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs مصرف کنید، بدن شما ممکن است نتواند به اندازه کافی دیگوکسین (لانوکسین) را جذب کند. پزشک ممکن است سطوح دیگوکسین شما را بیشتر از حد معمول کنترل کند یا ممکن است دوز دیگوکسین شما را افزایش دهد.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و تست های آزمایشگاهی

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs ممکن است با برخی از آزمایشات آزمایشگاهی تداخل داشته باشند. نمونه هایی از آزمایشاتی که داروها ممکن است تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

تست گلوکز تست عملکرد کبد آزمایش خون برای اندازه گیری سطح آمونیاک یا آزمایش کراتینین کیناز (آزمایش خونی که به دنبال آسیب عضلانی است) آزمایش خون برای اندازه گیری سطح هورمون تیروئید به نام تیروکسین (T4) آزمایش ادرار برای جستجوی توموری به نام فئوکروموسیتوم

قبل از انجام هر گونه آزمایش آزمایشگاهی، مطمئن شوید که همه متخصصان مراقبت های بهداشتی شما می دانند که از آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs استفاده می کنید.

نحوه مصرف آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs

شما باید آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs را طبق دستورالعملی که پزشک به شما می دهد مصرف کنید. هر دو دارو به صورت قرص های خوراکی هستند که می بلعید.

برای برخی شرایط، مانند آرتریت روماتوئید، پزشک ممکن است توصیه کند که دوزهای خود را دو بار در روز مصرف کنید. اما برای درمان سایر بیماری ها، مانند کولیت اولسراتیو ، ممکن است لازم باشد دوزهای خود را حداکثر هر 6 ساعت مصرف کنید. پزشک شما در مورد بهترین برنامه دوز برای شما صحبت خواهد کرد. شما باید دوزهای آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs خود را بعد از غذا مصرف کنید. اگر از Azulfidine EN-tabs مصرف می کنید، نباید آنها را له کنید، بجوید یا خرد کنید.

چقدر طول می کشد تا اثر کنند؟

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکتآزولفیدین و Azulfidine EN-tabs چیست؟ || پزشکت

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs پس از مصرف اولین دوز شروع به کار می کنند. با این حال، ممکن است زمان ببرد تا شما متوجه تفاوت در علائم خود شوید.

به عنوان مثال، برخی از افراد مبتلا به RA که Azulfidine EN-tabs مصرف کردند، بعد از 4 هفته درمان متوجه تفاوت در علائم شدند. با این حال، ممکن است تا 12 هفته طول بکشد تا برخی افراد متوجه تفاوت شوند.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و بارداری

مشخص نیست که آیا آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs ممکن است به جنین آسیب برساند یا خیر. برخی از زنان باردار* که در دوران بارداری سولفاسالازین مصرف کردند، مشکلاتی را گزارش کردند. سولفاسالازین ماده فعال دارویی در آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs است. این مشکلات مربوط به رشد مغز یا ستون فقرات جنین بود و به آنها نقص لوله عصبی نیز می گویند.

با این حال، سایر اطلاعات جمع آوری شده از زنانی که در دوران بارداری سولفاسالازین مصرف کرده اند، افزایش خطر این مشکلات را نشان نمی دهد.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، قبل از مصرف آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند مزایا و معایب دارو را با شما بررسی کنند.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و باروری

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs ممکن است تعداد اسپرم را در مردان مصرف کننده کاهش دهد. داروها ممکن است باعث ناباروری شوند. با این حال، قطع درمان با آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs باعث می شود تعداد اسپرم و باروری به حالت عادی برگردد.

مشخص نیست که آیا این داروها بر باروری زنان تأثیر می گذارد یا خیر. در آزمایشات حیوانی آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs ، به نظر نمی رسد که این داروها بر باروری زنان تأثیر بگذارند. با این حال، آزمایشات حیوانی همیشه نشان نمی دهد که چه اتفاقی ممکن است در انسان بیفتد.

آزولفیدین و Azulfidine EN-tabs و شیردهی

مشخص نیست که مصرف قرص های آزولفیدین و آزولفیدین EN در دوران شیردهی بی خطر است یا خیر. سولفاسالازین (داروی فعال در هر دو دارو) به شیر مادر منتقل می شود. این بدان معنی است که کودکی که از شیر مادر تغذیه می کند می تواند در معرض این دارو قرار گیرد. با این حال، مشخص نیست که چه تأثیراتی ممکن است بر روی کودک داشته باشد.

برخی از زنان که سولفاسالازین مصرف می کردند، اسهال یا مدفوع خونی را در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می کردند، گزارش کردند. با این حال، به طور قطعی مشخص نیست که آیا سولفاسالازین علت آن بوده است یا خیر.

اگر شیر می دهید یا قصد دارید، قبل از مصرف آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند مزایا و خطرات داروها را با شما بررسی کنند.

علائم مصرف بیش از حد

علائم مصرف بیش از حد می تواند شامل موارد زیر باشد:

حالت تهوع استفراغ درد شکم خواب آلودگی تشنج (حرکات ماهیچه ای که نمی توانید کنترل کنید).

آیا می توانم آزولفیدین را با Azulfidine EN-tabs یا بالعکس جایگزین کنم؟

بله، در بیشتر موارد پزشک شما می تواند شما را از آزولفیدین به Azulfidine EN-tabs یا برعکس تغییر دهد. هر دو دارو حاوی همان داروی فعال سولفاسالازین هستند. تفاوت بین داروها در نحوه ترشح دارو در بدن شما است. آزولفیدین به محض مصرف دوز آزاد می شود. با این حال، Azulfidine EN-tabs با تأخیر رهش می شوند، بنابراین دارو در طول زمان به آرامی در بدن شما آزاد می شود. این می تواند حالت تهوع و استفراغی را که ممکن است از آزولفیدین تجربه کنید را کاهش دهد. با پزشک خود در مورد اینکه آیا آزولفیدین یا Azulfidine EN-tabs برای شما مناسب است صحبت کنید.

var params = {limit: 5, online:true, skill: [15]};
منبع
https://www.medicalnewstoday.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب