در رابطه با وضعیت این روزهای بازار، امین امیری از فعالان بازار سرمایه هم در صفحه خود به این موضوع اشاره کرد که مدتی است که بازار رشد خوبی داشته است. سهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معمولی ۲۰ تا ۳۰‌درصد از کف بالا آمده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند و ۴۰ تا ۵۰‌درصد خیلی از سهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها رشد داشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند. خیلی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در حال سود کردن هستند و به همین علت طبیعی است که فشار فروش ایجاد شود، اما وقتی مدتی زمان بگذرد، برخی از سهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها که به‌صورت واقعی رشد نکرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، اصلاح می‌شوند... سعی کنید حواستان باشد که هر سهمی را خریداری نکنید، چراکه بازار به شکلی نیست که هر سهمی سود خوب به شما بدهد، اما خرید سهام مناسب، در زمان مناسب، سود خوبی نصیب شما خواهد کرد. حسین درودیان از دیگر فعالان اقتصادی هم در صفحه خود اینطور نوشت که قیمت یک سهم به دو دلیل می‌تواند رشد داشته باشد: افزایش اقبال به بازار سهام و رشد کلی بازار؛ عملکرد مناسب شرکت. او در ادامه به این مساله پرداخت که در حال‌حاضر بازار سهام پس از رشد خوب دو‌ماه اخیر در نقطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای قرار دارد که دست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کم ظرف چند‌ماه آینده فاکتور اصلی در رفتار قیمت سهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، عملکرد خود شرکت خواهد بود. در ادامه نوشتن از وضعیت بازار سرمایه، مبین ناظمی از کارشناسان بازار، در صفحه خود اینطور نوشت: «ارزش معاملات خرد اهمیت خاصی دارد. در معاملات روز چهارشنبه نسبت به سه‌شنبه پر‌هیجان، شاهد ۲۵درصد کاهش در ارزش معاملات بودیم. تمایل بازار به اصلاح در کوتاه‌مدت و تمایل به سمت فروش در بازار به مراتب بیشتر از خرید است.‌» عرضه اولین خودرو در بورس‌کالا از دیگر سوژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی بود که در جمع توییتری بورسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به آن توجه شده بود.

رضا امامی از فعالان رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بازار سرمایه در واکنش به این موضوع از استقبال سرد از وانت گروه بهمن در بورس‌کالا نوشت. او در صفحه خود ادعا کرد که «برای کمتر از ۵‌درصد کل عرضه محصول کارا دو کابین مشتری وجود داشت» و در ادامه نوشت: «برای درمان معضل خودرو چیزی به‌نام قیمت و فروش کارخانه باید فراموش و تابلوی بورس برای تقاضای نامحدود بتواند عرضه نامحدود داشته باشد.‌» اما هاشم آردم در واکنش به عرضه اولین خودرو در بورس‌کالا در رشته توییتی به این موضوع اینطور واکنش نشان داد که سامانه یکپارچه فروش خودرو متعلق به وزارت صمت، باز نمی‌شود و این سوال را مطرح کرد که «مسوولان صمت باید پاسخ بدهند وقتی مکانیزم بورس‌کالا وجود دارد، چرا اصرار دارند خودشان این سامانه تقریبا به‌درد نخور را جلو ببرند؟» او بعد از مطرح‌کردن این سوال نوشت: «این وضعیتی که برای خودروساز درست کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، با وضعیت قبلی چه فرقی دارد؟ قیمت‌گذاری که هنوز دستوری است، اختصاص خودرو به مشتری هم که همچنان شانسی و با قرعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشی است.‌» و بعد، دو سوال دیگر را مطرح کرد: «آیا صمت صرفا به خودروسازان اعتماد نداشته که فروششان را رأسا دست گرفته است؟ این هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که صمت می‌کند، چه توجیه و آورده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای دارد؟» امیر سیدی از دیگر فعالان حوزه بازار سرمایه هم در واکنش به عرضه اولین خودرو در بورس‌کالا در صفحه خود نوشت: «وانت کارا صفر کیلومتر که در بازار آزاد ۳۹۸‌میلیون‌تومان است، در بورس ۳۰۱‌میلیون‌تومان قیمت خورد. وقتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوییم قیمت‌گذاری دستوری فقط برای ایجاد رانت کاربرد دارد، جواب این است که سیاست نئولیبرالیستی است، در صورتی‌که باید گفت سیاست ضد‌بازار حتی با نیت خیر، عامل ایجاد رانت است.‌»

او در ادامه و در توییت دیگری نوشت: «تنها کسی می‌تواند ضد‌بازار باشد که یا هیچ تجربه‌ای در بازارها ندارد، یا منافع خارج از بازار دارد.‌»

صحبت از احیای برجام و تاثیر تحریم‌ها در وضعیت اقتصادی و معیشت مردم همچنان در جمع توییتری اقتصادی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها جزو سوژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که هر چند وقت یک‌بار و در بازه زمانی کوتاهی به آن پرداخته می‌شود. دیروز مجید شاکری، پژوهشگر مالی در صفحه خود نوشت: «تحریم یک مساله ژئواکونومى است. بی‌توجهی این مساله باعث‌شده ایرانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ۱۰ سال‌وقت را به این امید بگذرانند که با مذاکره یا پیشبرد برنامه هسته‌اى مى‌توان تحریم را عقب راند. حتى تخفیف تحریم (برجام) هم از تغییر ژئواکونومی (جنگ کریمه) آغاز مى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. پاسخ را باید از جغرافیای اقتصاد شروع کرد.‌» محمد فاضلی، جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شناس هم با بازنشر توییت شاکری، در بخشی از توییت خود نوشت: «بخش مهمی از طرحی ایجابی برای ایران آینده از مسیر درک این نکته عبور خواهد کرد. کتاب «ایران و راه‌ابریشم نوین» آرش رئیسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نژاد را نگاه کنید.‌» هدایت خادمی، نماینده سابق مجلس هم در صفحه خود بدون اشاره به مساله تحریم‌ها و صرفا درباره وضعیت سیاستگذاری در کشور نوشت: «سال‌ها از «چشم‌انداز»، داشتن برنامه توسعه و قدرت اول منطقه حرف زدم و غریبه‌ها فکر می‌کردند‌ واقعا برنامه داریم، اما وقتی به آینده موردنظر رسیدیم معلوم شد فقط روزمرگی کردیم و همسایه‌ها بدون گفتن، عمل کردند. در مواردی هم مثل ترکیه، با کنترل دجله و فرات آبش را برد و غبارش را ما!»

در کنار این اظهارنظر، خیلی دیگر از فعالان سیاسی، اجتماعی و به‌خصوص اقتصادی در این رابطه مثل قدیم در لفافه و با اما و اگر صحبت نمی‌کنند. آنها بدون‌تعارف و با صراحت در صفحه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نویسند که تحریم با سفره مردم گره خورده است و نتیجه آن را در ابعاد مختلف زندگی اقتصادی شهروندان می‌توان مشاهده کرد. عده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای هم به این موضوع فراتر از تاثیر تحریم‌ها بر مسائل اقتصادی مردم نگاه می‌کنند. آنها معتقدند که یکی از دلایل افزایش  سرقت، زورگیری و در کل خشونت در جامعه تحریم‌ها هستند. تحریم‌هایی که در درازمدت باعث کلافگی مردم شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند و جزو لایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پنهان اثرات تحریم هستند که کمتر به آن پرداخته می‌شود. ابهام در چشم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انداز آینده درمیان مردم، افزایش مجردان در کشور و... از جمله موضوعاتی هستند که در شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اجتماعی به آنها و رابطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شان با تحریم و وضعیت اقتصادی کشور پرداخته می‌شود.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
var newsMasterIdForRate = "2483248";
این مطلب برایم مفید است
بلی
0 نفر این پست را پسندیده اند